Пам’ять Віталія Куцевича вшанували мітингом і вуличним вказівником на стіні міськрайвідділу поліції


Пам’ять Віталія Куцевича вшанували мітингом і вуличним вказівником на стіні міськрайвідділу поліції


21 листопада 2016
Пам’ять Віталія Куцевича вшанували мітингом і вуличним вказівником на стіні міськрайвідділу поліції
Окрім центральної площі, відзначення Дня Гідності й Свободи мало своє місце у Світловодську і поряд із поліцейським відділком, який знаходиться на вулиці Віталія Куцевича, 8. Ні, він (відділок) нікуди не переїхав — просто, вулиця Ґлінкі, 8 була перейменована на честь цього народного правозахисника, який загинув внаслідок отриманих травм (офіційна версія) у квітні 2016 року… Кульмінаційним та символічним дійством мітингу-реквієму, організованому місцевими "свободівцями" та деякими громадськими активістами, стало встановлення вуличного вказівника на якому викарбувані його ім’я та прізвище. Сам же мітинг, після акапельного співу Українського Славеня, відкрив "свободівський" обласний депутат Руслан Степура, який розповів про громадянський подвиг Віталія Васильовича у його боротьбі за майно громади (малося на увазі СП ТОВ "Світловодськпобут") та про його сакральну жертовність.

Були промови й інших учасників заходу. Так активістка Валентина Кучер розповіла про перебіг судового процесу у справі Куцевича, зокрема, — про двох зухвалих молодиків на лаві підсудних. Їхня зухвалість, за її словами, пояснюється тим, що судять їх не як жорстоких убивць — бо, бачте, потерпілий помер внаслідок отриманих травм через годину опісля пограбування від серцевого нападу, — а як звичайнісіньких грабіжників, які вдерлися на другий поверх квартири, у якій мешкав Віталій Васильович, щоби винести з неї… 200 гривень.

Від міської влади виступив чи не єдиний на сьогодні її представник (виконавча гілка, разом із мером Валентином Козярчуком та усіма його ключовими заступниками вже кілька днів, як відсутня: троє — на лікарняному, одна — на навчанні) секретар міськради Юрій Сапянов. Пан Юрій висловив жаль, що громада не активно дотримується принциповості і безкомпромісності, що була так притаманна полум’яному Віталієві Куцевичу. І як результат — повернення на "Світловодськпобут" тих, з ким він боровся до останнього свого подиху… Цікаво, але не мітингу були присутні і двійко вчорашніх керівників цього підприємства, яке пан Віталій "валив" з маніакальною послідовністю, і які виявились відстороненими від цього керівництва через, як вони вважають, зраду Козярчука, що зголосився на умови одного зі співзасновників СП — ТОВ "Політрейд". (Ворог мого ворога — мій друг)…

Тезу спікера про мироїдів "політрейдівців" продовжила соратниця Куцевича по боротьбі з цим мироїдом, активістка Людмила Павловська. Пані Людмила у підсумку своєї промови закликала присутніх підтримати Резолюцію даного мітингу з вимогою до прокурора Володимира Рубана, який свого часу запевнив громаду, що розслідування загибелі Віталія Васильовича є справою честі прокуратури, неухильно дотримуватися своєї настанови у розслідуванні цього резонансного злодіяння.

…Резолюцію було підтримано. І вже за кілька хвилин табличка "Вулиця Віталія Куцевича, 8" замайоріла на стіні поліцейського міськрайвідділу.