Вівторок, 29 вересня 2020
ТОП-новини Влада

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу Новина з фото Новина з відео

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Містяни, виявляється, так ненавидять "Політрейд", що готові мерзнути в своїх квартирах аби тільки мер йому не кланявся, а працівники "Світловодськпобуту" п’ять місяців не отримуючи зарплату з цієї ж причини, готові ще стільки ж працювати без зарплати. Саме таку думку намагалися донести до обранців і до громади міський голова Валентин Козярчук разом із гендиректором СП ТОВ "Світловодськпобут" Дмитром Дмитришиним та лідером тамтешньої профспілки Леонідом Петренком на ще одній позачерговій сесії міськради 3 листопада.


Відкриваючи сесію, Валентин Козярчук окреслив питання порядку денного. Звісно, ним став пошук розв’язання дилеми по лінії протистояння між співучасниками СП ТОВ "Світловодськпобут", тобто, поміж Світловодською міськрадою і ТОВ "Політрейд", з огляду на те, що через це протистояння є ризик припинення газопостачання на СП з боку НАК "Нафтогаз України".

Та перед тим, як розглядати саме це питання, градоначальник нагадав, що йому би хотілося, щоб обранці пом’якшили свій "вироки" його заступниці з комунальних питань Анні Нестеренко, діяльність якої на третій частині попередньої позачергової 24-ї сесії міськради визнано "незадовільною" з рекомендацією звільнити її займаної посади і щодо роботи утвореного за ініціативи голови Відділу внутрішнього аудиту і контролю — і його роботу сесією визнано "неефективною" з рекомендацією голові скоротити його чисельність з чотирьох до двох співробітників. Незгодний з такими рішеннями, пан Валентин наклав на них свої вето. Тож, на цій сесії, як того вимагає Регламент, він виніс ці питання на розгляд повторно.

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Валентин Козярчук


Ну і ще одне питання, внесене на сесію, пов’язане із особистим зверненням до Козярчука його олександрійського колеги Степана Цапюка стосовно долучення Світловодська до такої собі Асоціації "Сталі і розумні міста України", яка була утворена 28 жовтня на сесії олександрійської міськради. Так от, пояснив мер, (5 хв. 47 сек. першої частини відео-трансляції) Цапюк 14 листопада відлітає до Іспанії до якогось тамтешнього міста, щоб підписати відповідні угоди, які будуть корисними і для Світловодська (більш детально про це розповів Козярчук на 27 хв. 12 сек. третьої частини відео-трансляції).

"Якщо ми сьогодні приймаємо таке рішення, то ми йдемо цим же шляхом. Дуже сподіваюсь, якщо нам, попри всі наші питання й негаразди, вдасться підписати угоди з партнерами і рухатись вперед, отримуючи певні ґранти, преференції, допомогу від західних європейських партнерів. От з цього приводу дуже би просив вас внести це питання у порядок денний", — звернувся до зібрання голова і його було підтримано.


Тільки-но Козярчук запропонував підтримати порядок денний "в цілому", як "свободівка" Тетяна Веремієнко (7:26) запропонувала ще одне питання включити — про проведення поточного ремонту дороги біля ЗОШ №9.

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Тетяна Веремієнко


Але ж, заперечив градоначальник, сесія ця позачергова, відтак, всі питання таких сесій є форс-мажорними. А запропоноване пані Тетяною таким не є — для цього є сесії чергові. Як тут її однофракційник Олександр Молчанов втрутився:

"Як про якісь там Асоціації обговорювати — ми погодились. А як вирішити питання ремонту дороги, на що були виділені кошти, ви починаєте нам розказувати про якісь там дні, порядки і таке інше. Тоді у мене зустрічна пропозиція: виключити з порядку денного питання про аудит і Нестеренко".


Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Олександр Молчанов


"Протягом двох тижнів, після того, як міський голова "ветує" якесь рішення, це рішення має бути розглянуте — такий порядок", — відповів Козярчук.


А тут і "батьківщинець" Сергій Філоненко (9:17), закинувши мерові, що він вкотре вводить всіх в оману, підтримав пропозицію Молчанова.

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Сергій Філоненко


У відповідь мер запросив до мікрофону "білодомівського" юриста (10:20), який спробував обґрунтувати, що у ніяку оману голова сесії не вводить.

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Валентин Козярчук


На що однофракційник Філоненка Сергій Волохов (11:06) рішуче заявив, що строки — строками, але ми (обранці) дізнаємось, що буде сесія за добу до її проведення — мовляв, у кожного з нас (обранців) є робота…

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Сергій Волохов


— Ви спеціально так робите, щоб не сесію не прийшли люди, які би проголосували за подолання вашого вето, — зауважив Волохов.

— Сергію Олександровичу, я просив би вас не давати оцінку моїм діям.

— А ви не давайте оцінки моїм діям.

— Не перебивайте мене!

— Ви не перебивайте мене!, — гаркнув пан Сергій у мікрофон, ледь звуко-підсилюючі колонки не порвалися.


І тоді голова наказав направити відео-зйомку на себе і звернувся до мешканців міста, яким ще раз пояснив, які і з якою метою винесені питання до порядку денного. Потім він спробував було зачитати деякі документи стосовно "опалювального" питання, як міськдепи зажадали спочатку проголосувати включення питання по ремонту дороги біля дев’ятої школи та виключення "заветованих" мером питань по Нестеренко та Відділу аудиту. А коли обранці підтримали порядок денний з невигідними мерові уточненням "в цілому", він (мер) раптово оголосив 15-хвилинну перерву.

Відеозапис першої частини сесії:З 6 хв. 18 сек. другої частини відео-трансляції мер розповів про геть не сприятливі перспективи для "Світловодськпобуту" отримувати газ від "Нафтогазу", а відтак для світловодців — отримувати від "Світловодськпобуту" тепло. Точніше, не він розповів, а Дмитришин, якому він надав слово (7:21)

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Дмитро Дмитришин


На даний час, розпочав пан Дмитро, СП розрахувалося з НАК за 2016 рік по всім категоріям. Ба-більше, населення за спожите в минулий опалювальний сезон тепло переплатило навіть 409 тисяч гривень. Загальний же борг СП перед НАК за цей рік зменшився на 12,4 мільйона гривень та на майже мільйон гривень пені та штрафів, накопичених за попередні роки. Таким чином, борг підпиємства складає наразі 14,2 мільйона гривень. Але проблема, за словами доповідача, полягає у тому, що СП розпочало нинішній опалювальний сезон, не маючи договорів на постачання газу від "Нафтогазу". У такому випадку передбачається, що СП має сплачувати за такий несанкціонований відбір блакитного палива за подвійним тарифом, а відповідні правоохоронні органи зобов’язані за цим фактом — по суті, крадіжка цього самого палива — відкрити кримінальне провадження; що і було ними зроблено. А від "Кіровоградгазу", відповідно, надійшов папір з попередженням: якщо й далі відбиратиму самовільно газ — з 7 листопада він припиняє його подачу на "Світловодськпобут".

Потім (23:26) Козярчук спробував пояснити обранцям причину, чому він добивається від них повноважень на ведення переговорів з "Політрейдом", вже, власне кажучи, маючи такі повноваження від березня поточного року:

"На одній із перший сесій ви заборонили міському голові вчиняти певні дії з "Політрейдом"… Потім 15 лютого була спроба рейдерського захоплення. І ми відстояли підприємство. Наступного дня, 16 лютого, була проведена позачергова сесія, на якій 27 депутатів проголосували за недовіру двом керівникам (малися на увазі звергнутий гендиректор Володимир Михайлик і член Наглядової ради від "Політрейда" Олександр Яременко. Прим. авт.). Потім, розуміючи ситуацію, ми у березні на одній із сесії було надали повноваження міському голові почати перемовини з "Політрейдом". От я хочу, щоб ви сьогодні мої повноваження підтвердили. Або — не підтвердили…".


На що вже згадуваний Філоненко (30:02) зауважив, що у голови такі повноваження вже були з березня. Тож, навіщо березневе відміняти і тут же приймати таке саме?

А це для того, відповів градоначальник, щоб знати, чи погоджуємось ми, — після того, як у лютому оголосили недовіру двом "політрейдівцям", — призначити пропоновану "Політрейдом" кандидатуру на гендиректора "Світловодськпобуту". А щоб бути більш переконливішим, він зачитав документ (32:58) — протокол засідання Обласної комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуації. З нього слідує, що міськрада своїм рішенням на 24-й сесії про надзвичайну ситуацію з опаленням у Світловодську "перегнула палку" — названа комісія відкинула таке трактування. А се означає: загальнонаціонального порятунку міста, де два співзасновники теплогенераційного підприємства пересварилися через дилему, хто з них "цар", не буде. А відтак Козярчуку рекомендується (тією комісією), на підставі його повноважень, якими його наділила ота березнева сесія, підписати врешті угоду з ТОВ "Політрейд" до 5 листопада.

Врешті, дане питання у голосуванні "в цілому" набрало лиш сім голосів, тобто, обранці залишили в силі березневі повноваження мера. Як він цим скористається, світловодці та установи, що споживають централізоване опалення, відчують вже скоро — 7 листопада.

І начебто проголосували, але продовжили обговорення цього ж питання з метою його переголосувати… Безумовно, перспектива підписання Козярчуком договору з "Політрейдом" на умовах "Політрейду" абсолютно не тішить ані його власне "его", ані нинішніх очільників "Світловодськпобуту". Відтак, вихід за трибуну, навіть попри те, що там вже стояла Веремієнко (39:35), озвучуючи друге питання порядку денного (ремонт дороги біля ЗОШ №9), голови "світловодськпобутівської" профспілки Петренка (1:01:05), а ще перед цим і після — двох представників стурбованої громадськості (48:42 і 1:17:41) — можна розцінити, як відчайдушну спробу зберегти нинішній Status quo на цьому підприємстві… Розповідаючи про звитяжну роботу працівників СП, які вже півроку не бачать зарплати, пан Леонід підводив депутатський корпус до думки, що вони (працівники) не бажають повернення "політрейдівців" на своє підприємство.

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Леонід Петренко

Відеозапис другої частини сесії:Що й напряму оголосив Козярчук (14:19, третя частина відео-трансляції):

"…Я попередив губернатора, що у випадку, коли міська рада і міський голова погодяться на умови "Політрейду", я не маю впевненості, що колектив це сприйме… Але у колектива є право написати заяву і за два тижні звільнитись".


Потім він спитав у Петренка, чи вірно він розуміє настрій у колективі. І знову профспілковий лідер, заступивши за трибуну, розповів про те, якими негідниками є "політрейдівці": перевівши працівників у міжопалювальний період на триденний робочий тиждень, самі купували для себе всякі "шкоди" та "тойоти". Тож, з огляду на це, профспілка вирішила, що люди, які прийдуть на підприємство від "Політрейду", колективом не будуть визнаватися, попередив пан Леонід.

…Поки тривала затяжна суперечка, "укропівка" Надія Мальцева (24:34), з огляду на те, що цій суперечці кінця-краю не видно, запропонувала проголосувати третє питання порядку денного — по Асоціації "Сталі і розумні міста України". А потім (30:23) знов зануритись до пошуку рішення: як і місто без тепла не залишити, і самим залишитися "білими й пухнастими". А коли дійшла черга голосувати… І знов не вистачило голосів. Так і закрилася ця сесія. А Козярчук, за її результатами, запросив ЗМІ до свого кабінету — на пресову конференцію.

Відеозапис третьої частини сесії:

Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишу
Третя поспіль, XXVI позачергова сесія: і знову гора народила мишуДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • Filya14 Користувач offline

 • 4 листопада 2016 14:44
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Один вопрос к голосовавшим за нынешнего мэра. Вы не предполагали, что будет так?
 • Нравится
 • 15
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 31.07.2010 | 351 комментар | 0 публікацій
Цитата: Filya14
Вы не предполагали, что будет так?

Тогда была идея-фикс убрать "папиредников", чтоб расчистить дорогу для "паслидовников", которые, согласно законам физики, тоже скоро станут "папиредниками". Вот такая вот рекурсия, другими словами - круговорот говна в природе.

P. S. С "вето" мэра на проверку Нестеренко и снятия ее с должности, не совсем понятно. Я так понял, ей дадут второй шанс ушатать ЖКХ города в эту зиму, раз в прошлую не совсем получилось?
 • Нравится
 • 15
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 9.02.2016 | 10 комментарів | 0 публікацій
Во всём все виноваты по словам мэра, а пан Козярчук на себя ответственность будет брать хоть за что то? Это уже и цирком не назовешь и смеяться не хочется! Провал по всем направлениям и это чудо еще раз на выборы собирается???
 • Нравится
 • 12
 • Krivodub Користувач offline

 • 5 листопада 2016 18:42
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.02.2016 | 28 комментарів | 0 публікацій
Цитата: Григорий Кравченко
Это уже и цирком не назовешь и смеяться не хочется!

Дожили...мэр "матерится" в прямом эфире! Раньше был просто клоун, а сейчас быдло-клоун! И если раньше люди молчали сейчас все говорят что бы возвращался свиней кормить, с ними и выпить можно и пообщаться на одном уровне angry
 • Нравится
 • 9


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top