Сідниці-то не кам’яні: XXIV сесія, яка тривала понад шести годин, буде продовжена завтра (ВІДЕОЗАПИС)
Обранці почули заклик мера "називати біле — білим, а чорне — чорне": розкритикували його за його роботу і захотіли зняти його комунальну заступницю…
Тільки-но пролунав Гімн України і розпочалася чергова 24 сесія міськради, міський голова Валентин Козярчук, замість кількахвилинних "ввідних", зачитав звернення більшості міськдепів (19 підписів) зі звинуваченням на його адресу як і за ці "ввідні", так і за багато чого іншого: і перебиває їх агресивно та зухвало, і слова не надає, а от стороннім особам — надає, і тому подібне.
Дочитавши до кінця, мер заявив, що це саме він, добиваючись прозорості у роботі ради, купив устаткування, необхідне для ведення прямої трансляції і пленарних засідань, і виконкомівських засідань, і власних прес-конференцій. А то, що я, типу, балакаю забагато, так само слово "парламент" з французької перекладається, як "місце, де говорять" — додав градоначальник до своєї сатисфакції. Разом з тим, він визнав, що дана критика не позбавлена конструктиву і пообіцяв виправитись. Та опісля він знов почав поступово "сповзати" до своєї традиційної моралізації. Але обранці, які вже наважились написати панові Валентинові таку відважну цидулку, і тут знайшли сміливість перебити його закликами переходити до порядку денного.
Щойно градоначальник "закруглився", як за сесійну трибуну "скочив" облдеп від "Опозиційного блоку" Костянтин Каспров, щодо якого ще з хвилин п’ять вирішували, має він право, згідно Регламенту, право на виступ. З’ясувалась, що таки, так — має. І пан Костянтин (17 хв. 12 сек. першої частини відео-трансляції) "врізав правду-матку", звісно — про Козярчука, повторивши практично те, що головуючий щойно зачитував, додавши, що його опонент часто-густо ще й бреше. Наприклад, за словами Каспрова, голова на своїй прес-конференції оббрехав його тутешніх соратників по "Опоблоку" у тому, що вони з усіх сих підтримують ТОВ "Політрейд" у його ("Політрейда") прагненні відвоювати назад СП ТОВ "Світловодськпобут".
А тут і "партпенсіонер" Юрій Лукинський (29:30) висловив подив, щодо названої пресової конференції, що, буцімто, він у числі п’ятьох депутатів голосував позачерговій 23-й сесії міськради за надання Козярчуку повноважень на переговори з "Політрейдом" на умовах… "Політрейда".
На що Козярчук порадив звернутися на нього до суду.
Потім, з інструктуванням секретаря МР Юрія Сапянова (38:03), ще з півгодини "потягалися", як правильно користуватися електронною системою "Рада", яка доповнилася ще й звуковим сигналом — точнісінько, як у Верховній Раді.
Поки обранці це робили ("тягалися"), "нарконтролер" Андрій Маліцький (1:04:52) вніс пропозицію внести до порядку денного питання стосовно опалення будинків на Приморській, 38, 72 та 74 — там і досі відсутнє централізоване опалення! А ще, додав пан Андрій, наразі у сесійній залі перебувають мешканці з 38-го будинку — вони-то й розкажуть, як потерпають від холоду.
І тут виявилось, що на такі коригування порядку денного ота "Рада" не розрахована — якісь слайди там треба міняти… І знов потяглися довжелезні балачки, аж поки не витримав "самопомічнянець" Леонід Пащенко (1:28:00):
Врешті якимось чином вдалося "запхнути" пропозицію Маліцького у "машину".
Після чого (від 1:35:41 і до першої півгодинної перерви) настала черга депутатських запитів. І найбільш резонансним серед них виявився запит "партпенсіонера" Анатолія Кучугурного (1:50:50), якого й досі непокоять [ulr=https://svetlovodsk.com.ua/9621-gr.html]результати Установчих зборів Громадської ради при міськвиконкомі[/url] від 22 вересня поточного року. Висловлюючи свою і колективну думку деяких громадських активістів, він навів аргументи, які мали би довести не-легітимність новобраних членів ГР. Довели — більшість колег пана Анатолія підтримали його спіч. Тож, незабаром (на се відведено 60 днів) на місто чекає нові вибори цього консультативно-дорадчого органу.
Запити продовжились і опісля перерви. Але недовго — з 7 хв. 30 сек. другої частини відео-трансляції перейшли на відповіді на депутатські запити… Їх було так багато, а чиновницькі відповіді настільки одноманітними (на кшталт — брак фінансування, часу, кадрів), тобто, майже всі вони так і залишались "На контролі", що опісля відведених регламентом півгодини цілий їхній стос (таких відповідей) вирішено перенести на наступну сесію.
3 23 хв. 48 сек. розпочався виступ (чого добивався Маліцький) мешканки гуртожитку на Приморській, 38. П’ять хвилин відвели їй на це обранці. Але обговорення цього питання розтяглося на довжелезну годину. Розпочала пані з того, що й досі у її будинку (як і у інших, названих вище) не підключено централізоване опалення. Втім, від цього сезону воно там і не передбачається, бо нинішній директор комунального підприємства "Добробут", на балансі якого перебувають оті "общаги", він же депутат, Олег Долгий форсує проведення електричного опалення. Вчора, вела далі жінка, був "пробний пуск" оцього самого опалення, в результаті чого, непридатні до значних навантажень дроти, не витримали — спалахнули. Ледь пожежі вдалося запобігти. Тому-то жінка, від імені усіх тамтешніх неборак, просить таки увімкнути для них опалення від "Світловодськпобуту". А вже з весни починати щось там кумекати з електроопаленням… А розтяглося се обговорення тому, що і сам Долгий забажав мовити слово у відповідь (28:40). Він зокрема розповів про те хазяйство, яке очолює від червня цього року — і про підвали, перетворені на смітники, і про деякі кімнати, які вельми специфічні жильці, теж, перетворили на смітники, і про сукупний борг за опалення, який наразі перетнув півтора мільйона гривень, і про іржаві та діряві комунікації. Тому він дуже просить колег створити комісію і негайно приступити до вивчення питання безпосередньо на місці.
На що заперечив "батьківщинець" Сергій Волохов: мов, нічого з "хворої голови не здорову" все перекидати, бо сьогодні головне — дати людям тепло!..
Міськдепи таки пішли назустріч замерзаючим мешканцям — вони зобов’язали начальника КП "Добробут" підписати договір на тепло-забезпечення проблемних будинків з СП ТОВ "Світловодськпобут". А під час уточнення міського бюджету (1:11:28), який озвучувала начальниця фінуправління Наталія Яременко, вони зголосились виділити 53,4 тисяч гривень на "латання" іржавих труб централізованого опалення, про які говорив пан Олег. А проблематику перемовин із "Світловодськпобутом" щодо цього обговорити трішки згодом.
А ще обранці досить бурхливо відреагували на суму у 184,6 тисячі гривень, які треба "перекинути" з міського бюджету на виплату середнього заробітку на нарахування Єдиного соціального внеску Наталії Гаврилюк, яка за каденції Юрія Котенка очолювала управління економіки, і яку він звільнив з посади, як визнав суд — незаконно, з зобов’язанням виплатити постраждалій оці шалені тисячі, які вона не отримала, перебуваючи у вимушеному прогулі… Врешті, більшістю голосів було підтримано пропозицію "опоблоківця" Марка Сіромахи (1:23:21): оте судове рішення має бути оскаржене у касаційному порядку. Хоча Козярчук і попередив про ймовірні наслідки невиконання рішення суду — плюс іще 10% від суми жалування для пані Наталі. Після цього обранці пішли на ще одну півгодинну перерву.
А от дві годин третьої частини сесії вповні можна вважати — з точністю до навпаки — зоряним часом Анни Нестеренко. З головної комунальниці, власне, ця частина й розпочалася, щоправда, з абсолютно нейтральних, суто технічних питань. Потім з 3 хв. голова передав слово спікеру, який поінформував, що останнє запрошення Козярчука, адресоване "Політрейдові" зустрітися сьогодні, ним ("Політрейдом") знову зігнороване… Далі швиденько (5:11) міськдепи повирішували питання з компетенції управління економіки, які озвучував його начальник Олександр Наумчик. Далі (28:10) Олена Балюк, звітуючи про свою роботу на посаді першого заступника міського голови, у порівнянні зі звітуванням Анни Нестеренко, відбулася легким переляком — пані Олену обранці "допитували" порівняно недовго. А от пані Анна (40:12)… Звісно, у її особистому звіті знайшли місце і проблемні сторони, але, здебільшого його було витримано у позитивних тонах. Саме з цим її мажором і не погодились обранці. Тут тобі і "діряві" дороги й тротуари, і чагарники амброзії влітку, і (найсуттєвіше) — бедлам з початком опалювального сезону… Коротше, дійшло до того, що Волохов (1:49:30), доповнюючи пропозицію "опоблоківця" Сергія Міська визнати роботу Нестеренко "незадовільною", запропонував рекомендувати міському голові, взагалі, звільнити з посади свою комунальну заступницю… Градоначальник ще деякий час пручався такій трактовці, але, за наполяганням міськдепів, таки вимушений був поставити пропоноване паном Сергієм на голосування… І "незадовільність" і рекомендація звільнення отримала схвалення міськдепівською більшістю. Роздосадуваний пан Валентин заявив, що на таке рішення він негайно накладе вето. Та оголосив перерву — вже до наступного (28 жовтня) дня.
Дочитавши до кінця, мер заявив, що це саме він, добиваючись прозорості у роботі ради, купив устаткування, необхідне для ведення прямої трансляції і пленарних засідань, і виконкомівських засідань, і власних прес-конференцій. А то, що я, типу, балакаю забагато, так само слово "парламент" з французької перекладається, як "місце, де говорять" — додав градоначальник до своєї сатисфакції. Разом з тим, він визнав, що дана критика не позбавлена конструктиву і пообіцяв виправитись. Та опісля він знов почав поступово "сповзати" до своєї традиційної моралізації. Але обранці, які вже наважились написати панові Валентинові таку відважну цидулку, і тут знайшли сміливість перебити його закликами переходити до порядку денного.
Щойно градоначальник "закруглився", як за сесійну трибуну "скочив" облдеп від "Опозиційного блоку" Костянтин Каспров, щодо якого ще з хвилин п’ять вирішували, має він право, згідно Регламенту, право на виступ. З’ясувалась, що таки, так — має. І пан Костянтин (17 хв. 12 сек. першої частини відео-трансляції) "врізав правду-матку", звісно — про Козярчука, повторивши практично те, що головуючий щойно зачитував, додавши, що його опонент часто-густо ще й бреше. Наприклад, за словами Каспрова, голова на своїй прес-конференції оббрехав його тутешніх соратників по "Опоблоку" у тому, що вони з усіх сих підтримують ТОВ "Політрейд" у його ("Політрейда") прагненні відвоювати назад СП ТОВ "Світловодськпобут".
А тут і "партпенсіонер" Юрій Лукинський (29:30) висловив подив, щодо названої пресової конференції, що, буцімто, він у числі п’ятьох депутатів голосував позачерговій 23-й сесії міськради за надання Козярчуку повноважень на переговори з "Політрейдом" на умовах… "Політрейда".
"А насправді я голосував за подання, яке підписав сам міський голова. І воно звучить так: "Про надання повноважень міському голові на підписання протоколу зборів засновників". Скажіть, будь ласка, що тут є на користь "Політрейда"?", — запитав Лукинський.
На що Козярчук порадив звернутися на нього до суду.
"А то скоро дійде до того, що я сказав на когось, що його дочка — проститутка", — резюмував градоначальник.
Потім, з інструктуванням секретаря МР Юрія Сапянова (38:03), ще з півгодини "потягалися", як правильно користуватися електронною системою "Рада", яка доповнилася ще й звуковим сигналом — точнісінько, як у Верховній Раді.
Поки обранці це робили ("тягалися"), "нарконтролер" Андрій Маліцький (1:04:52) вніс пропозицію внести до порядку денного питання стосовно опалення будинків на Приморській, 38, 72 та 74 — там і досі відсутнє централізоване опалення! А ще, додав пан Андрій, наразі у сесійній залі перебувають мешканці з 38-го будинку — вони-то й розкажуть, як потерпають від холоду.
І тут виявилось, що на такі коригування порядку денного ота "Рада" не розрахована — якісь слайди там треба міняти… І знов потяглися довжелезні балачки, аж поки не витримав "самопомічнянець" Леонід Пащенко (1:28:00):
"Техніка повинна працювати задля полегшення роботи депутатів, а не депутати мають підлаштовуватися під техніку", — мовив обурений обранець.
Врешті якимось чином вдалося "запхнути" пропозицію Маліцького у "машину".
Після чого (від 1:35:41 і до першої півгодинної перерви) настала черга депутатських запитів. І найбільш резонансним серед них виявився запит "партпенсіонера" Анатолія Кучугурного (1:50:50), якого й досі непокоять [ulr=https://svetlovodsk.com.ua/9621-gr.html]результати Установчих зборів Громадської ради при міськвиконкомі[/url] від 22 вересня поточного року. Висловлюючи свою і колективну думку деяких громадських активістів, він навів аргументи, які мали би довести не-легітимність новобраних членів ГР. Довели — більшість колег пана Анатолія підтримали його спіч. Тож, незабаром (на се відведено 60 днів) на місто чекає нові вибори цього консультативно-дорадчого органу.
Запити продовжились і опісля перерви. Але недовго — з 7 хв. 30 сек. другої частини відео-трансляції перейшли на відповіді на депутатські запити… Їх було так багато, а чиновницькі відповіді настільки одноманітними (на кшталт — брак фінансування, часу, кадрів), тобто, майже всі вони так і залишались "На контролі", що опісля відведених регламентом півгодини цілий їхній стос (таких відповідей) вирішено перенести на наступну сесію.
3 23 хв. 48 сек. розпочався виступ (чого добивався Маліцький) мешканки гуртожитку на Приморській, 38. П’ять хвилин відвели їй на це обранці. Але обговорення цього питання розтяглося на довжелезну годину. Розпочала пані з того, що й досі у її будинку (як і у інших, названих вище) не підключено централізоване опалення. Втім, від цього сезону воно там і не передбачається, бо нинішній директор комунального підприємства "Добробут", на балансі якого перебувають оті "общаги", він же депутат, Олег Долгий форсує проведення електричного опалення. Вчора, вела далі жінка, був "пробний пуск" оцього самого опалення, в результаті чого, непридатні до значних навантажень дроти, не витримали — спалахнули. Ледь пожежі вдалося запобігти. Тому-то жінка, від імені усіх тамтешніх неборак, просить таки увімкнути для них опалення від "Світловодськпобуту". А вже з весни починати щось там кумекати з електроопаленням… А розтяглося се обговорення тому, що і сам Долгий забажав мовити слово у відповідь (28:40). Він зокрема розповів про те хазяйство, яке очолює від червня цього року — і про підвали, перетворені на смітники, і про деякі кімнати, які вельми специфічні жильці, теж, перетворили на смітники, і про сукупний борг за опалення, який наразі перетнув півтора мільйона гривень, і про іржаві та діряві комунікації. Тому він дуже просить колег створити комісію і негайно приступити до вивчення питання безпосередньо на місці.
На що заперечив "батьківщинець" Сергій Волохов: мов, нічого з "хворої голови не здорову" все перекидати, бо сьогодні головне — дати людям тепло!..
Міськдепи таки пішли назустріч замерзаючим мешканцям — вони зобов’язали начальника КП "Добробут" підписати договір на тепло-забезпечення проблемних будинків з СП ТОВ "Світловодськпобут". А під час уточнення міського бюджету (1:11:28), який озвучувала начальниця фінуправління Наталія Яременко, вони зголосились виділити 53,4 тисяч гривень на "латання" іржавих труб централізованого опалення, про які говорив пан Олег. А проблематику перемовин із "Світловодськпобутом" щодо цього обговорити трішки згодом.
А ще обранці досить бурхливо відреагували на суму у 184,6 тисячі гривень, які треба "перекинути" з міського бюджету на виплату середнього заробітку на нарахування Єдиного соціального внеску Наталії Гаврилюк, яка за каденції Юрія Котенка очолювала управління економіки, і яку він звільнив з посади, як визнав суд — незаконно, з зобов’язанням виплатити постраждалій оці шалені тисячі, які вона не отримала, перебуваючи у вимушеному прогулі… Врешті, більшістю голосів було підтримано пропозицію "опоблоківця" Марка Сіромахи (1:23:21): оте судове рішення має бути оскаржене у касаційному порядку. Хоча Козярчук і попередив про ймовірні наслідки невиконання рішення суду — плюс іще 10% від суми жалування для пані Наталі. Після цього обранці пішли на ще одну півгодинну перерву.
А от дві годин третьої частини сесії вповні можна вважати — з точністю до навпаки — зоряним часом Анни Нестеренко. З головної комунальниці, власне, ця частина й розпочалася, щоправда, з абсолютно нейтральних, суто технічних питань. Потім з 3 хв. голова передав слово спікеру, який поінформував, що останнє запрошення Козярчука, адресоване "Політрейдові" зустрітися сьогодні, ним ("Політрейдом") знову зігнороване… Далі швиденько (5:11) міськдепи повирішували питання з компетенції управління економіки, які озвучував його начальник Олександр Наумчик. Далі (28:10) Олена Балюк, звітуючи про свою роботу на посаді першого заступника міського голови, у порівнянні зі звітуванням Анни Нестеренко, відбулася легким переляком — пані Олену обранці "допитували" порівняно недовго. А от пані Анна (40:12)… Звісно, у її особистому звіті знайшли місце і проблемні сторони, але, здебільшого його було витримано у позитивних тонах. Саме з цим її мажором і не погодились обранці. Тут тобі і "діряві" дороги й тротуари, і чагарники амброзії влітку, і (найсуттєвіше) — бедлам з початком опалювального сезону… Коротше, дійшло до того, що Волохов (1:49:30), доповнюючи пропозицію "опоблоківця" Сергія Міська визнати роботу Нестеренко "незадовільною", запропонував рекомендувати міському голові, взагалі, звільнити з посади свою комунальну заступницю… Градоначальник ще деякий час пручався такій трактовці, але, за наполяганням міськдепів, таки вимушений був поставити пропоноване паном Сергієм на голосування… І "незадовільність" і рекомендація звільнення отримала схвалення міськдепівською більшістю. Роздосадуваний пан Валентин заявив, що на таке рішення він негайно накладе вето. Та оголосив перерву — вже до наступного (28 жовтня) дня.
Відеозапис першої частини сесії:
Відеозапис другої частини:
Відеозапис третьої частини:
Відеозапис другої частини:
Відеозапис третьої частини:
Віталій Асауленко
Фото: Богдан Дроздов
Відео: Офіційний канал міського голови