Один день з життя першокласника
Батькам на замітку.
- Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо дрібні, не вживайте образливих слів.
- Не підганяйте її. Розраховувати час — це ваш обов’язок.
- Не випроваджуйте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, втрачає силу.
- Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть декілька лагідних слів, зауважте, що ви поважаєте її старанність і працьовитість, що любите її не зважаючи ні на що. Уникайте подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно!", "Щоб мені не було за тебе соромно!" тощо.
- Забудьте фразу "Як ти вчився? Поводив себе гарно?". Зустрічайте дитину спокійно, не засипайте її запитаннями. Дайте їй розслабитись після важкого робочого дня. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.
- Якщо дитина замкнулась у собі, її щось турбує, не наполягайте на поясненні, нехай заспокоїться.
- Зауваження вчителя вислухайте у відсутності дитини, а вислухавши, не поспішайте сварити дитину. І говоріть з нею спокійно.
- Одразу ж після шкільних уроків не виконуйте з дитиною вдома розвивальні заняття. Дайте дитині 2-3 години для відпочинку, гри, спілкування.
- Не давайте дитині виконувати завдання без перерви. Після кожних 15-20 хвилин будь-якого розумового навантаження дитині необхідно відпочити 10-15 хвилин.
- Давайте дитині працювати самостійно, не стійте над нею. При необхідності — допоможіть їй, підтримайте словами: "Ти все вмієш", "Давай поміркуємо разом".
- При спілкуванні з дитиною не удавайтесь до виразу: "Якщо ти будеш добре вчитися (поводити себе), то..."
- Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути її справи.
- У сім’ї повинна існувати єдина тактика спілкування дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо її навчання і виховання вирішуйте без неї. Частіше звертайтесь до літератури для батьків.
- Звертайте увагу на стан здоров’я дитини. Найчастіше об’єктивні показники втоми: головний біль, поганий настрій.
- Не нагадуйте дитині перед сном про неприємні речі, про роботу. Почитайте книгу і допоможіть дитині розслабитись. Розмовляйте тихим, спокійним голосом.
moippo.mk.ua