П’ятниця, 22 листопада 2024

^ Реклама ^
Влада ТРК ''Веселка''

В міру дискусійна XLI сесія Новина з фото Новина з відео

В міру дискусійна XLI сесіяПопри засідання депутатських комісій та узгоджувальної ради, що передують кожній сесії світловодської міськради, кілька питань порядку денного чергової 41-ї сесії 26 березня виявились доволі дискусійними.
Особливо, питання щодо затвердження Програми розвитку торгівельної дільниці, що належить комунальному підприємству "Комбінат комунальних послуг" (ККП), більш відомої в народі, як ринок "Світанок".
^ Реклама ^

А на початку сесії її порядок денний було доповнено питанням, яке запропонував заступник міського з комунальних питань Олександр Сич, відносно створення виконкомівської адміністративної комісії, до обов’язків якої входило би відстеження дотримання чистоти і порядку у місті різними суб’єктами підприємницької діяльності і у разі порушень — карати їх штрафами. Після чого без особливих ускладнень були затверджені необхідні зміни до міського бюджету на поточний рік і проголосовані в "цілому" виконання Програми соціально-економічного розвитку та Програми приватизації комунальних об’єктів.

А от питання про надання згоди на передачу у постійне безоплатне користування об’єкту комунальної власності нежитлового приміщення на Єгорова, 13 "зависло у повітрі" для прохачів — парафіян церкви Введення Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Московського Патріархату. З цього приводу слово з сесійної трибуни (для переконливості) було надано настоятелю парафії отцю Володимирові (більш розлого про проблеми парафії чит. у матеріалі "Цокольний храм"). Річ у тім, розпочав настоятель, що вже рік, як його церква знайшла притулок у цокольному приміщені у 69 квадратних метрів житлового триповерхового будинку на Єгорова, 13. Питання з будівництвом типового храму ще й досі залишається невизначеним. Між тим дана церква є єдиною, починаючи від адміністративної частини міста і закінчуючи Обеліском Слави. Що позначилося на значній кількості прихожан. Часто-густо, зазначив о. Володимир, Богослужіння доводиться проводити у переповненій невеличкій залі, яка не в змозі розмістити усіх бажаючих помолитися і які вимушені тулитися на ґанку церкви. А поряд через стінку кілька років простоює приміщення колишнього магазину автозапчастин, яке, за висновками містобудівної комісії на чолі з головним архітектором міста Сергієм Батяшовим, знаходиться у захаращеному антисанітарному стані…

В міру дискусійна XLI сесія
Слово пастиря

Бажання парафіян церкви, яке озвучував її настоятель, чітке і зрозуміле — поки вирішується питання з будівництвом окремо-стоячого храму, було би непогано аби обранці погодились на передачу в оренду цій парафії отого приміщення. Відтак після відповідного ремонту площа "цокольного" храму збільшиться до 117 кв. м… Тим більше, наголосив о. Володимир, його церква не прагне те приміщення у постійну власність, а лиш просить дозволити його орендувати. Реакція міськдепів на виступ священика була доволі млявою. І для задоволення прагнень вірян цієї парафії не вистачило голосів… Батюшка полишив сесійну залу мовчки, а от присутні разом з ним парафіяни, слідуючи за ним, встигли звинуватити обранців у черствості і безсовісності.

В міру дискусійна XLI сесія
Паства в обуренні полишає сесійну залу

І аж ось — четверте питання порядку денного, суперечки довкола якого додали більше години сесійного хронометражу... Та для початку варто нагадати, що причиною підвищеного збудження торгівців "Світанку", яке втім стало вже "хронічним", насамперед через невизначений статус цієї надто ласої ділянки, стала така собі виконкомівська Програма її розвитку на 2013-15 роки. Її реалізація передбачає навіть рідкісне, як для вкрай скромного міського бюджету, часткове фінансування з Фонду розвитку, що і викликало підозри та насторожило значну частину депутатського корпусу. Натомість передбачене у Програмі входження на ринок інвесторів зі сторони неабияк тривожить самих "світанковців". Саме представники останніх добились, щоби їхня представниця Ганна Коптєва виступила перед обранцями до початку обговорення…

В міру дискусійна XLI сесія
Ганна Коптєва висловлює стурбованість торговців "Світанку"

Розпочала вона з екскурсу у 2007 рік, коли тодішні обранці зобов’язали риночників виготовити проект реконструкції ринку. Вони тоді скинулись грішми і все виконали як належить. Але, з причин незрозумілих, вела далі Коптєва, сей проект було "поховано". Натомість на територію ринку, без згоди його працівників, втягли спочатку один павільйон, через що були позбавлені своїх робочих місць кілька суб’єктів підприємницької діяльності… Запевняння властей, що вони розберуться з цим неподобством і покарають винних, виявились, за словами ораторки, пустопорожньою балачкою — навпаки, без згоди тамтешніх торговців їм "присусідили" ще кілька здоровенних яток. Тому на слово багатостраждальні "світанковці" вірити властям вже не збираються. Так поступово Коптєва дійшла до означеної Програми. Коли ж риночники забажали з нею ознайомитись, виявилось, що вона знаходиться ледь не під грифом "Таємно". Та майже нелегально вони роздобули один із її примірників. І вивчивши Програму, "світанкові" аналітики зрозуміли причину такої засекреченості… Отже, приступила Коптєва до "розсекречування" документу, у Програмі йдеться про три основні речі: розширення території ринку за рахунок благоустрою задньої його частини, спорудження автостоянки та торговельних павільйонів. Та от халепа — риночники не відшукали в цих павільйонах жодного робочого місця для торговців промисловою, продовольчою та овочевої групами товарів. А головне, підкреслила ораторка, у Програмі відсутні соціальні пункти, які би гарантували збереження вже існуючих робочих місць... Неабияк жахають риночників і якісь інвестори зі сторони.
"Невже ви думаєте, що ці інвестори вклавши свої гроші у реалізацію цієї Програми, нас братимуть у свої розрахунки? Головним для них буде якомога швидке повернення вкладених коштів шляхом значного підвищення орендної плати за користування своїми павільйонами. А це неодмінно призведе до здороження товарів", — резюмувала представниця підприємців "Світанку".
Та й навіщо їм сторонні інвестори, коли вони самі для себе готові бути такими інвесторами, завершила вона, закликавши обранців не схвалювати цієї Програми і не позбавляти засобів для існування людей, які не канючачи у держави якихось соціальних подачок, навпаки, самі створили собі робочі місця, працюють і сплачують податки.

Першим обсудити Програму заступив на трибуну Юрій Сап’янов (фракція "Батьківщини"). Він нагадав, що ще кілька років тому він попереджав про подібний сценарій. Але його не слухали. Після він переключився на передбачене фінансування Програми із міського бюджету. Кому це вигідно?.. Задля відповіді на те запитання, він нагадав, що на "Світанку" щороку збираються 1,6 мільйона гривень різних податків і зборів, які, за його словами, зникають наче у "каламутній воді" — для початку не завадило б відслідкувати їхній шлях. Привернув він увагу присутніх і благоустроєм "заднього двору" ринку — Сап’янов підрахував, щоби засипати тамтешню яругу потрібно не менше шести сотень вантажівок із землею. А щоб її не змивало униз (до Табурища) необхідно спорудити ще й бетоновану підпорну стінку. А якщо сюди додати витрати на спиляння на цій ділянці дерев, то вартість квадратного метру торговельної площі на ринку виявиться "золотою". Разом з тим міськдеп закликав прийняти Програму за "основу" і доводити її поступово "до ума".

В міру дискусійна XLI сесія
Юрій Сап’янов бажає простежити шлях "світанкових" грошей

А от присутній на сесії депутат облради Сергій Яременко, взявши слово, запропонував не приймати Програму у її нинішньому вигляді у жодному разі. Та розпочинаючи свій спіч, він пристидив своїх "молодших" колег за їхнє ставлення до потреб парафіян церкви Введення Пресвятої Богородиці — мовляв, вони живуть своїм життям, а жителі міста, у тому числі, віряни — своїм. Та повертаючись до "Світанку" облдеп закликав виходити передовсім з інтересів тих, хто на ньому працює, а також не залучати на його реконструкцію і без того куці бюджетні кошти — як сказано у Програмі — 2,6 мільйона гривень за три роки. А залучати треба частину коштів, що збираються на ринку, затвердивши комплексну фінансову програму…

В міру дискусійна XLI сесія
Позаду — парафіяни і "світанкові" в очікуванні позитиву

В піку Яременку, Любов Чекаленко (фракція Партії регіонів) наголосила на діаметрально протилежному… Розпочавши із тієї ж церкви, депутатка нагадала, що вона (церква), якій і без того надано право безоплатної оренди отих цокольних площ, прагне ще й додаткових. А їхнє переобладнання ще невідомо як позначиться на будинкові 1956 року спорудження — не вистачало нам ще один аварійний будинок, як на Приморській, 24, отримати у кінцевому результаті. Мовляв, нехай церква та і надалі перебуватиме у своєму приміщенні, поступово вирішуючи питання з будівництвом насправді храмової споруди. Хоча, підсумувала Чекаленко церковну тему, у місті і без неї знаходиться чотири діючі православні церкви…

А заговоривши за "Світанок", ораторка нагадала, що, згідно містобудівного плану, його там взагалі не повинно бути — про що свідчать регулярні протестні нагадування міжрайпрокуратури. Але влада, зважуючи не те, що там працюють прості світловодці, весь час милосердно брала "Світанок" під свою опіку, "прикривши" його статусом дільниці при ККП. І хто б там що не казав, вела далі Чекаленко, Програму реконструкції тої дільниці приймати треба разом із фінансуванням із Фонду розвитку. Ці кошти (а за словами Чекаленко, це 500 тисяч гривень у поточному році) потрібні як необхідна допомога ККП для приведення території ринку до цивілізованого вигляду. Також депутатка нагадала, що є жодне скорочення тамтешніх торговців даною Програмою не передбачається — всі робочі місця, зафіксовані там станом на 1 березня 2013 року, гарантовано зберігаються…

Наступна ораторка, "батьківщинівка" Надія Прасол виявилась найзапеклішим опонентом прихильників прийняття Програми і зокрема, її репрезентантки, начальниці міського управління економіки Наталії Гаврилюк.
"Ви, як завжди, — розпочала вона, звернувшись до них, — ставите воза попереду кобили! Чи хто з вас бачив, що буде в кінцевому результаті? Дійсно, там треба створювати цивілізовані умови для торгівлі. Але з урахуванням того, що на ринку збирається 1,6 мільйона гривень щороку, думаю, ці за ці кошти можна самостійно створювати ці самі умови. Тож навіщо виділяти по 900 тисяч щороку із бюджету, це прописано у програмі?".
"Не щороку, на три роки", — заперечила Гаврилюк.
"А, на три? Тоді пишіть чіткіше... Тоді чому ви вже виділяєте 500 тисяч?", — парирувала Прасол.
Взагалі, за її словами, з кошторисними цифрами взагалі якась ахінея — надруковано (причому нерозбірливо) одне, говориться інше.

Сказане Прасол підтвердила своєї реплікою її однофракційниця Таїса Гончаренко, яка зачитала наведену у Програмі долю міського бюджету у "світанковій" реконструкції — ледь не по всіх позиціях, включаючи навіть встановлення банкомату на Лєніна, 100, на 50% мають бути задіяні кошти міського бюджету… Це читання обурило Чекаленко, яка заходилася продовжувати читати недочитане Гончаренко, де, знов таки — ледь не по всіх позиціях, простежується вже співвідношення 80%/20%, де перша величина — кошти інвестора, а друга — безпосередньо риночників…

Одним із останніх, хто висловив свою думку, був перший заступник міського голови Юрій Лукинський. Земля, сказав він, як головний подразник у даному питанні, була і залишатиметься за ККП. Друге спірне питання — робочі місця і інвестори зі сторони. Збереження перших гарантовано Програмою. А щодо других… Немає нічого поганого, зазначив віце-мер, коли кожен може долучитися до реконструкції ринку. А стосовно виділення коштів із Фонду розвитку, Лукінський нагадав, що питому вагу надходжень до нього якраз і складають кошти, зібрані на "Світанку", тобто відбувається такий собі кругообіг грошей. І взагалі, резюмував він, ця Програма — не ворог "світанковцям", яким самим вже пора збагнути, що за два-три роки у місті з’являться ще два-три мережеві супермаркети з їх цивілізованою торгівлею. І тоді покупці самі відвернуться від "Світанку", якщо там не буде проведено відповідного благоустрою і модернізації. Разом з тим, він погодився, що риночникам потрібно дати чіткі гарантії, що їхні робочі місця будуть збережені…

В міру дискусійна XLI сесія
Юрій Лукинський закликає до порозуміння

Врешті жодна із пропозицій: прийняти, відхилити, прийняти з тими-то доповненнями тощо не набрала більшості голосів. І питання автоматично пішло на доопрацювання.

Не менш дискусійним, хоча набагато менш тривалим виявилось питання щодо утворення згаданої на початку адмінкомісії… З’ясувалось, що до проекту її створення виникли певні зауваження юридичного відділу "білого дому". Тому пролунала пропозиція зняти це питання з розгляду. Це і спонукало вибухового "батьківщинця" Миколу Сопільняка до емоційної репліки: шановні, ми вже дев’яту сесію відправляємо це питання на доопрацювання! Ось як працює наш виконком! За дев’ять місяців дитя народжується, а він стільки часу не може "розродитись" рішенням, направленим на забезпечення чистоти і порядку у Світловодську…

Палкого трибуна підтримав і Яременко, який нагадав, що ідея з даною комісією виникла на час його керування містом на посаді віце-мера (безпосередньо ж мер Юрій Котенко перебував на той час на тривалому лікарняному, прим. авт.). Подібні комісії, зазначив облдеп, багато років функціонують у містах, які прийнято вважати за взірцеві, і вони (комісії) довели свою ефективність, стежачи за дотриманням чистоти й порядку з боку різних підприємців і наповнюючи бюджети, штрафуючи цих самих підприємців у разі їхньої нечистоплотності. Соромно, звернувся він до виконкомівців, так зволікати з вирішення цього питання у місті, у якому сміттєва проблема є однією із найгостріших.

…Наприкінці другої години сесії вже втомлені обранці затвердили ще кілька питань архітектурно-земельного характеру. А також підтримали виконкомівське звернення до Прем’єр-міністра Миколи Азарова, яке озвучив головний комунальник міста. Воно стосується грошей, виділених Світловодську із держбюджету, які знов туди повернулися тому, що місто не встигло їх засвоїти — такий порядок. А це серйозна, як для нашого містечка, сума: 3 мільйона гривень — на ремонт Б.Хмельницького і 1,2 мільйона — порятунок від розповзання будинку на Приморській, 24. Було би непогано, висловив Сич думку виконкому, знову би направити названі суми на ці ж цілі. І бажано би зробити це зараз, а не, як це робиться зазвичай, наприкінці року, коли на освоєння грошей бракує часу до кінця року.


Відео: ТРК "Веселка"

Віталій Асауленко
Фото автора
  • Нравится
  • 5



Партнери:


Top