Вівторок, 24 грудня 2024

^ Реклама ^
ТОП-новини

Готуймося до найскладнішого опалювального сезону

Готуймося до найскладнішого опалювального сезону
Через бойові дії найближча зима обіцяє бути найскладнішою за всю історію України. Влада на своєму рівні готується до зими та закликає українців також подбати про зимівлю у складному сезоні. Читайте у матеріалі рекомендації, які підготували фахівці видання "Економічна правда" та міський голова міста Кременчука Полтавської області Віталій Малецький.
^ Реклама ^

Попри те, що уряд вже готується до зими, та ця підготовка може бути в одну мить зведена нанівець. Адже на сьогодні росіяни знищили понад три сотні об’єктів енергетичної інфраструктури, на відновлення яких знадобиться багато часу і коштів, та можуть статися і нові руйнування. Адже ворог розуміє, що відновлення об'єктів генерації, газопроводів та ліній електропередач вимагає надлюдських зусиль, а в окремих випадках — взагалі неможливе.

Ось який прогноз щодо самого опалення зробив мер міста Кременчука Віталій Малецький, назвавши декілька варіантів розвитку подій.

Найгірший. У разі пошкодження рашистами державних газових та електричних мереж зігрітися в Україні зимою буде можливо лише пічним опаленням або буржуйками.

Поганий. Нові ракетні удари зруйнують міські теплові потужності і місто залишиться без централізованого опалення, а магістральні та будинкові мережі порве від морозу. Зігрітися зможуть лише ті, у кого індивідуальне газове, електро- або пічне опалення.

Хороший. Централізоване опалення буде забезпечене за рахунок резервних (законсервованих) міських котелень, розташованих у різних частинах міста, та поступово переведене на нові квартальні котельні.

Ідеальний. Ви встановили індивідуальне опалення у своїй квартирі і самі вирішуєте, коли починати і закінчувати опалювальний сезон, самі встановлюєте бажану температуру у вашій квартирі, маєте можливість економити.

Фахівці з енергоефективні радять керівникам громад дбати про малу генерацію (розрізнені невеликі сонячні станції) і приділяти більше уваги енергоефективності, зокрема утепленню будинків.

Що можна зробити самотужки, не розраховуючи на опалення?

Журналісти видання "Економічна правда" зібрали рекомендації для мешканців осель.

"Тривожна валіза" та їжа на вогнищі

Бойові дії можуть призвести до відключення зв’язку, світла, газу, тепло- і водопостачання, коли на вулиці — мінус 20 градусів. Крім "тривожної валізи", у якій мають бути документи, гроші і предмети першої необхідності для переходу в укриття, необхідно подбати і про речі, які до війни мали далеко не всі.

У першу чергу, слід запастися водою, їжею, ліками, батарейками, ліхтариками, свічками та сірниками на випадок відключення електроенергії.

Також варто подбати про мінімальний запас дров та купити сокиру, оскільки інколи люди змушені готувати їжу на вогні просто біля під’їзду.

Куртки, ковдри та шкарпетки

Ще до приходу холодів треба купити теплий одяг та утеплити житло, оскільки в разі відключення електрики та опалення значення матиме кожен градус.

У шведському урядовому посібнику на випадок війни людям радять запастися вовняним одягом, куртками, штанами, шапками, шарфами, рукавицями, ковдрами, спальними мішками, парафіновими або газовими нагрівачами.

Якщо в приміщенні стане холодно, слід завісити вікна ковдрами, усім зібратися в одній кімнаті, застелити ковдрами або килимами підлогу. Можна завісити ковдрами стіл та зібратися під ним. Час від часу треба провітрювати приміщення і не забувати гасити на ніч свічки й обігрівачі, щоб уникнути пожежі.

Взимку в усіх квартирах буде холодніше

Теплий одяг та ковдри взимку можуть стати в пригоді навіть людям, які живуть у містах і селах, де не йдуть бої. Річ у тім, що під час найближчого опалювального сезону температура в квартирах буде нижчою, ніж у попередні. Про +22 градуси, а в окремих будинках про +24 градуси варто забути.

"Ми маємо відвикнути жити взимку з відчиненими вікнами та обігрівати вулицю", — заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.


За його словами, стандартна температура в оселі повинна становити +18-20 градусів і не опускатися нижче +16 градусів. Причина — економія енергоносіїв.

Зниження температури стосується українців, чиїм будинкам пощастить не потрапити під обстріли. А як бути, якщо є ризик, що бойові дії не оминуть?

Універсальна порада служб захисту цивільного населення в різних країнах — наклеїти на вікна захисні смуги зі скотчу. Це зробить їх більш стійкими до вибухових хвиль. Уламків скла буде менше і вони не розлітатимуться. Також варто мати запас плівки, щоб у разі "прильоту" можна було заклеїти вікна.

Дрова та буржуйки

Людям уже в цьому році доводилося обігрівати оселі буржуйками. Так було в Ірпені, Бучі та інших окупованих містах. Це відносно не дорогий та простий спосіб, який дозволить не замерзнути. Експлуатується буржуйка елементарно.

Щоправда, треба заздалегідь подбати про безпеку. Її ніколи не ставлять впритул до стіни або інших несучих конструкцій. На підлозі варто постелити металевий лист або поставити її на бетонну поверхню, щоб уникнути пожежі.

Паливом можуть бути дрова, вугілля, меблі, дерев’яні вікна та двері. Великий мінус буржуйки — вона споживає багато палива і не тримає тепло, але як тимчасовий захід в екстремальних умовах точно стане в пригоді.

Генератори — тимчасове рішення

Електроспоживання та опалення – питання номер один під час війни. Тимчасовим рішенням можуть стати дизельні або бензинові генератори. Однак на постійній основі користуватися ними дорого, а іноді неможливо.

Для тимчасового освітлення невеликого будинку можна використати генератор потужністю до 3 кВт, який за годину спалює близько літра палива.

Використовувати генератор у квартирі можливо, проте вкрай проблематично. Доведеться виділити окреме просторе приміщення з вентиляцією, оскільки пристрій виділяє токсичний чадний газ. Експерти радять встановлювати генератор у квартирі в крайньому випадку, коли мова йде про виживання.

Починаємо готуватися до холодів вже зараз.
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top