Четвер, 18 квітня 2024
Богдан Дроздов ТОП-новини Відео Культура

"Молодіжний фестиваль" 1992 (РАРИТЕТНЕ ВІДЕО) Новина з відео

"Молодіжний фестиваль" 1992 (РАРИТЕТНЕ ВІДЕО)
До редакції SVETLOVODSK.COM.UA потрапив цікавий та вже раритетний відеозапис "Молодіжного фестивалю", якій відбувся 23 травня 1992 року на літній сцені Світловодського Парку культури і відпочинку.
Багатьом цей відеозапис, як, власне, і все, що на ньому відображене, може здатися нецікавим і місцями неприйнятним, але тим, хто був свідком або навіть учасником тих подій, буде дуже приємно переглянути цей відеозапис. На відео також можна побачити тих, кого вже з нами нема…


Донедавна цей відеозапис зберігався на старій касеті VHS, яка належить Андрію Полтавцю, але тепер цей відеозапис назавжди збережеться у цифровому вигляді та відкритому доступі, щоб усі бажаючі мали можливість переглянути це відео, побачити знайомі обличчя та взагалі дізнатися якою була авторська музика 90-х у Світловодську.

Якщо ви також маєте раритетні відеозаписи, пов’язані з вже історичними подіями Світловодська, ми можемо абсолютно безкоштовно зробити для вас їх оцифровку та продемонструвати їх усьому світові. Телефонуйте та пишіть: 097 715 53 57 (Богдан Дроздов).

Отже, на відео голови Прешого правового каналу Олексія Книжника (саме так ведучі представили автора відео), яке також транслювалося по обласному телебаченню, можна побачити виступи гуртів: "Активатор", "Ай-Да", "Сіра шийка", "Мамині пісні", "Дистроєр", "Безодня", "Фантом" та "Бригада 300".

Організатором фестивалю був Союз молодіжних організацій Світловодщини (СМОС), який звернувся до тодішніх керівників підприємств з проханням виступити спонсорами їх заходу. СМОСу вдалося зібрати 1500 рублів (шалені гроші на той час!), на які вони орендували концертну залу та придбали головний приз фестивалю — ударну установку. Переможця обирали глядачі.

На початку заходу його ведучі Андрій Полтавець та Олександр Ковбас представили членів журі:

"Євген Дрьомін — керівник вокально-інструментального ансамблю, Сергій Забродній — голова районного комітету у справах молоді, Олександр Єжков — артист "Москонцерту", який працював з відомими колективами: "Самоцвіти", "Діти Арбату" та іншими, Станіслав Кустов – усім відомий музикант, Юрій Сватко — голова журі".
Молодіжний фестиваль відкрив гурт "Фантом" (Олексій Буйко, Руслан Куликов, Сергій Шаблін та Вадим Кабанов". Дізнавшись, що під назвою "Фантом" у сусідньому місті виступає інший гурт, хлопці перейменували свій — "Деспот".

Наступний учасник — гурт "Дистрєєр". Свідки того виступу, з якими нам вдалося поспілкуватися, кажуть, що "хлопці просто не знали як правильно читати англійське слово "destroyer". Склад гурту: Володимир Шилов (гітара, вокал), Володимир Поліщук (гітара, вокал), Сергій Хрей (бас), Віталій Іжаковський (барабани).

Третий конкурсант — "Мамині Пісні". "Це молодий гурт, який грає чистий панк", — представив хлопців ведучій. Склад гурту: Юрій Мельник, Сергій Лівий, Олександр Занін.

Естафету підхопив гурт "Ай-Да!". "Гурт було засновано 1 грудня 1990 року. Хлопці надихаються творчістю гуртів "Акваріум", "Кіно", "ДДТ" та "Цивільна оборона", — презентував гурт ведучій. Склад гурту: Юрій Супрун (гітара, вокал), Володимир Гайворонський (соло гітара), Дмитро Крижановський (барабани, вокал), Андрій Андрєєв (бас).

П’ятими у списку, але, схоже, першими за професійністю на сцену вийшов гурт "Бригада 300". На жаль, на цьому місці відеозапис на деякий час обірвався. Склад гурту: Олександр Звінцов (гітара, вокал), Сергій Горох (гітара), Володимир Шипель (клавіши), Руслан Поліщук (барабани), Дмитро Ревякін (бас).

Останніми на сцену вийшов гурт "Активатор". На жаль, можливості тогочасної техніки сильно відрізнялися від можливостей навіть простого сучасного мобільного телефону, тож з настанням сутінків якість відео та звуку значно зменшилася. Тож на цьому відеозаписі ми можемо побачити, а точніше тільки почути короткий виступ гурту "Активатор". Склад гурту: Андрій Сичов (вокал), Валерій Короткий (гітара), Вадим Данік (барабани), Сергій Шередега (бас).

Переможцем фестивалю та володарем головного призу став гурт "Бригада триста". Як з’ясувалося, це тимчасова назва, яку учасники гурту вигадали, щоб "постебатися", виключно для цього фестивалю. Насправді цей гурт був вже відомий на той час у Світловодську, мав власний репертуар та професійно виступав на багатьох майданчиках.

До речі, лідер гурту Олександр Звінцов (на фестивалі — лідер гурту "Бригада триста") й досі успішно займається музичною творчістю, пише авторські пісні та гастролює. Нагадаємо, у серпні 2013 нам вдалося поспілкуватися з відомим земляком після його концерту у Світловодську.

Також тоді нам вдалося поспілкуватися з Олександром Єжковим, який на той час був учасником столичного колективу "Crazy Train". Наразі Олександр продовжує займатися творчістю у Світловодському гурті "LEES". На початку цього року нам вдалося побувати на їх концерті у Світловодську, а також на День міста цей гурт виступав на центральній площі міста.

Нам також відомо, що не полишають музичну справу й інші учасники колективів цього музичного фестивалю: Андрій Сичов, Володимир Шилов, Віталій Іжаковський…


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Партнери:


Top