П’ятниця, 29 березня 2024
Спорт

Дуель на велосипедах (майже за Дюма) Новина з фото Новина з відео

Дуель на велосипедах (майже за Дюма)
22 вересня у Києві фінішував традиційний Любительський Кубок України (ЛКУ), що належить до категорії крос-кантрі, а 28 вересня уперше відбувся одноденний МТБ-марафон "Лісова пісня". В обох змагання у своїх категоріях першим став світловодець Антон Пустовіт.

ЛКУ — це серія аматорських змагань (цього року їх було п’ять), які об’єднує загальний залік, а наприкінці року за сумою набраних очок визначається переможець. Декілька років тому Антон Пустовіт був переможцем цієї серії гонок, а зараз змагається задля власного інтересу — йому подобаються тамтешні траси з трамплінами, на яких отримуєш задоволення від процесу, бо вони не для новачків — вимагають серйозних знань і навичок. З п’яти етапів цього року світловодець брав участь тільки у двох — першому та останньому. У фінальному заїзді взяли участь 68 учасників. Але для Антона основний інтерес участі того дня становив гонщик Василь Капущак, спортсмен з Молдови, який зараз живе у Києві. Це сильний велосипедист, з яким би було цікаво позмагатися (а цього року до цих змагань в Антона з ним дуелей ще не було). Тому світловодець написав киянину щодо участі у цьому заїзді й, узгодивши плани, обидва зареєструвалися на перегони. Дуель відбулася. Це була кільцева гонка, коло — 5 км, усього обидва суперники подолали 6 кіл, і результат вийшов не на користь світловодця. Ні, все добре: у своїй категорії Експерти Антон став першим. Утім спортсмен вважає свій результат другим, бо його суперник перереєструвався в іншу категорію — Спортсмени, в якій Василь показав кращий результат, ніж Атон.

"За результатами я виграв, але для себе я не виграв", — пояснює цю ситуацію світловодець і не засмучується, а вбачає у цьому лише стимул для подальшого розвитку.

За тиждень у районі Биківнянського лісу близько 200 учасників долали кілометри марафону "Лісова пісня". Залік проводився на двох дистанціях: для сильних — 80 км, 4 кола; для швидких — 40 км, 2 кола у трьох вікових категоріях. Антон вибрав для себе 80 км. Змагався на своєму улюбленому велосипеді з вузьким кермом. У своїй віковій категорії Антон став першим. Велосипедист відзначає цікаву трасу — з довгими прямими лісовими просіками і піщаними ділянками, хорошу організацію з яскравим стартом і фінішем, а також те, що спортсменів годували, що дуже важливо, коли вони втомлені після перегонів.

Отож, на вихідних — власні перемоги, в робочі дні — заняття з вихованцями КДЮСШ №1 у якості тренера. Як зазначає сам Антон, цікавість дітей до велоспорту зростає. Ще б пак: з таким-то прикладом!

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.