Неділя, 24 жовтня 2021
Здоров'я

Обережно, у Світловодську зареєстровано випадок отруєння грибами!

Обережно, у Світловодську зареєстровано випадок отруєння грибами!
В жовтні 2018 року зареєстровано випадок отруєння дикорослими грибами: дитина (13 років) в тяжкому стані переведена з відділення інтенсивної терапії Світловодської ЦРЛ до обласної дитячої лікарні.


Розрізняють чотири групи отруєння людей грибами, у тому числі:

Перша група — отруєння грибами строчками, виявляється через 6-10 годин, з’являється слабкість, нудота, блювота, іноді розлад шлунку.

Друга група — отруєння блідою поганкою і близькими до неї видами грибів, виявляється через 8-24 години, раптові болі в животі, блювота, розлад шлунку, слабкість, зниження температури, висока імовірність смертельних наслідків.

Третя група — отруєння мухоморами, виявляється через 30 хвилин – 6 годин, появляється нудота, блювота, розлад шлунку, запаморочення, марення, розширення зіниць. Рідко наступає смерть.

Четверта група — отруєння опеньками несправжніми, жовчним і чортовим грибом та неспецифічне отруєння їстівними грибами при неправильному приготуванні, зберіганні та заготівлі. Відсутні загальні ознаки отруєння, яке виявляється через 30 хвилин – 2 години розладнанням шлунково-кишкового тракту.

У хворих, що отруїлися грибами, спостерігаються такі спільні ознаки недуги: болить усередині, розладнується шлунок, нудить, починається блювота, людина відчуває загальну слабкість. Спостерігається також зміна зіниць: одна стає вужча, друга ширша. Буває, що іноді у хворого з’являються зорові і слухові галюцинації, конвульсії, марення. Після збудження наступає втрата свідомості, при цьому спостерігається посмикування деяких м’язів, найчастіше обличчя і пальців рук.

Навіть при легкому отруєнні грибами треба негайно звернутися за медичною допомогою чи відправити хворого до лікарні. Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.

Не можна давати хворому спиртних напоїв, оцет, бо вони сприяють всмоктуванню отрути. З метою встановлення причин отруєння варто зберегти рештки грибів.

Профілактика отруєння грибами:
  • Не вживайте дикорослих грибів.
  • Ніколи не вживайте у їжу незнайомі гриби.
  • Не збирайте ніяких грибів близько від залізничних і автомобільних шляхів, атомних і теплових електростанцій, великих промислових зон.
  • Не купуйте на базарах суміші грибів із різних їх видів у якості грибної ікри, салатів, пирогів з грибами та інших виробів з подрібнених грибів.
  • Не робіть домашню заготівлю грибів у герметичній упаковці, що викликає захворювання ботулізмом.
  • Будь-яку заготівлю грибів на зберігання робіть тільки у відкритому посуді під марлею або папером.
  • Обов’язково перевіряйте гриби на радіоактивність.
  • Не користуйтеся сумнівними методами перевірки грибів на отруйність.
  • Не залишайте дітей без нагляду, вони мають звичку тягнути до рота різні рослини.
  • Завжди оглядайте ділянки перебування дітей на природі на предмет відсутності отруйних грибів/рослин.

Дмитро Моісеєнко
завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Світловодської ЦРЛДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top