Середа, 26 січня 2022
ТОП-новини Влада

50 сімей учасників АТО отримають житло, якщо міській раді вистачить здорового глузду Новина з фото

50 сімей учасників АТО отримають житло, якщо міській раді вистачить здорового глузду
Як ми вже неодноразово повідомляли, за ініціативою громадських активісток Людмили Павловської та Тетяни Шевчук, які звернулися до голови Світловодської РДА Сергія Твердовського, почало вирішуватися питання подальшої долі занедбаного гуртожитку, що на вулиці Героїв України, 94а. Сьогодні ми вирішили дізнатися про конкретний, поки що теоретичний шлях можливого перетворення цієї оази для асоціальних людей міста Світловодська на повноцінне комфортабельне житло для учасників АТО та бойових дій.


— Сергію Сергійовичу, Ви миттєво відреагували на звернення мешканців Світловодська щодо неналежного використання майна комунальної власності територіальної громади міста. Це дало підставу Вашим опонентам говорити про особисту зацікавленість у реалізації цього проекту…

— Погоджуюся з опонентами, у мене дійсно є особиста зацікавленість у реалізації цього проекту. Я дуже хочу, щоб учасники антитерористичної операції, які захищали нашу державу від агресора, втрачали своє здоров’я під час військових дій, мали своє житло. У той час, коли до мене звернулися мешканці міста з цією проблемою, ми провели нараду щодо забезпечення житлом наших захисників. З’ясувалося, що близько 45 сімей учасників АТО, що мешкають у місті Світловодськ, 5 — у Світловодському районі, потребують поліпшення житлових умов. Порадилися і вирішили — ми можемо сприяти проведенню робіт щодо реконструкції гуртожитку з тим, щоб біля 50 квартир (буде визначено проектом) отримали учасники АТО та учасників бойових дій. Адже ми не ділимо захисників України на своїх і чужих, всі — наші.

— Як Ви гадаєте, чому саме до Вас звертаються люди, які живуть у місті?

— Думаю, що районна державна адміністрація була останньою інстанцією, до якої звернулися громадські активістки, адже стан цієї будівлі — проблема не нова. Крім того, я представляю на території державну владу України, тож до мене постійно звертаються люди і з міста також. На жаль, пропозиції, які виникали у міських посадовців, дуже далекі від конструктивізму. Замурувати вікна першого поверху, вкладаючи у цей об’єкт чимало бюджетних коштів, щоб тільки туди ніхто не міг зайти?..

— Перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко вже говорив нам про те, що Ви звернулися до голови ОДА Сергія Кузьменка з ініціативою взяти реконструкцію гуртожитку під контроль області. Який алгоритм дій запропонував Вам голова ОДА?

— Так, я дійсно звернувся до голови ОДА, пояснив ситуацію, повідомив про наміри виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації з районного бюджету з метою реалізації спільного проекту. Його дуже зацікавила можливість забезпечення житлом учасників АТО. Сергій Анатолійович порадив приймати необхідні рішення районної ради, звертатися до міської ради з пропозицією про співпрацю, перераховувати кошти, щоб якомога скоріше замовити проект, а вже з виготовленим проектом добиватися державного фінансування. Всім зрозуміло, що без проекту не буде нічого. Голова Кіровоградської ОДА запевнив мене, що обласною радою буде підтримано співфінансування проекту та включено реконструкцію гуртожитку до програми соціально-економічного розвитку області. Тож розмови окремих депутатів міськради про те, що в області нічого не чули про реконструкцію гуртожитку, не мають ніякого підґрунтя. Більше того, я звернувся і до народного депутата України Олеся Довгого з проханням підтримати фінансування робіт з реконструкції зазначеного гуртожитку під житло на державному рівні, і він також погодився з пропозицією.

— Після того, як Світловодська міська рада прийняла рішення про визнання замовником реконструкції гуртожитку управління капітального будівництва ОДА, виникли додаткові проблеми?

— Головна проблема полягає у тому, що керівництво міста вирішило у добру справу з реконструкції нікому не потрібного занедбаного гуртожитку додати "політики". Районна рада схвалила проект договору "Про співробітництво між Світловодською районною радою, Світловодською районною державною адміністрацією та Світловодською міською радою у формі реалізації спільних проектів", а міська рада — ні. Листом на ім’я голови районної ради Романа Домбровського від 10 квітня 2018 року №01-15/92/2 міський голова Валентин Козярчук повідомив, що "вищезазначений проект не набрав достатньої кількості голосів". Все, крапка. Про подальші дії міської ради з приводу важливої пропозиції районної ради — жодного слова.

— Чи не втратить громада міста шанс отримати багатомільйонну інвестицію, якщо депутати на чолі з міським головою не зрозуміють необхідність прийняття такого рішення? До речі, про яку суму коштів йде мова?

— Ми не відкликаємо свою пропозицію і готові виділити 200 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації, але нам потрібен договір про співробітництво, щоб мати законні підстави для перерахування коштів з районного бюджету — міському. Це прискорить процес замовлення проекту міською радою, яка є власником зазначеної будівлі. Далі — справа за посадовцями, які пообіцяли нам свою підтримку і жодного разу не підвели. Проект буде коштувати до 500 тис. грн, а його кошторисна вартість — до 20 млн грн. Хтось хвилювався про обстеження будівлі, називали цифру у 100 тис. грн і більше. На мою думку, це свідоме перебільшення. Місто може отримати значну інвестицію, якщо у депутатів на чолі з міським головою вистачить здорового глузду.

— Сергію Сергійовичу, Ви вірите в те, що біля 50 сімей мають реальну можливість отримати квартири безкоштовно? Це не фантастика?

— Я знаю, що за умови тісної співпраці міської, районної, обласної влади, підтримці народного депутата України — можливо все. Тож закликаю керівництво міста не ставити під сумнів реалізацію проекту, приймати необхідне рішення ради і не на словах, а на ділі продемонструвати захисникам України свою турботу.Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top