Середа, 05 серпня 2020
Влада

Норму споживання теплової енергії затвердив Світловодський виконком

Норму споживання теплової енергії затвердив Світловодський виконком
20 листопада відбулося чергове засідання виконкому Світловодської міської ради. Розглянуто близько 50 питань порядку денного. Серед резонансних – затвердження норм споживання теплової енергії та погодження річного плану виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на 2017 рік для СП ТОВ "Світловодськпобут".


Доповідала Марія Дмитренко – начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста. Після обговорення члени виконкому затвердили норму споживання 0,025 Гкал/1 кв.м.

Ми звернулися до члена виконкому Ірини Козак (на фото), яка доклала неабияких зусиль, щоб пояснити колегам неможливість затвердження тарифів, якщо немає норми споживання, з проханням роз’яснити нашим читачам, у чому була суть проблеми. Ось що вона розповіла:

"У вересні поточного року СП ТОВ "Світловодськпобут" подало свої розрахунки тарифу на послуги централізованого опалення, застосувавши місячну норму споживання для споживачів в житлових будинках без приладів обліку – 0,02842 Гкал/кв.м, яка впливає на розмір тарифу для цих споживачів. Розрахунковий тариф був 41,21 грн на 1 кв. м.

Затвердження норми споживання – виключна компетенція органів місцевого самоврядування. Було чинне рішення міськвиконкому №694 за 2012 рік, яким затверджено норму у розмірі 0,025 Гкал на 1 кв.м; рішення про затвердження норми у розмірі 0,02842 відсутнє, тобто "Світловодськпобут" подав свої розрахунки з незатвердженою виконкомом нормою споживання. Оскільки ця норма споживання (місячна) впливає на рівень тарифу для споживачів у будинках без приладів обліку, то члени міськвиконкому не могли проголосувати за тариф 40,98 (який пропонувало управління економіки), тому що місячна норма споживання 0,02842 теплової енергії на 1 кв. м не була затверджена рішенням виконкому, а тому вважали тариф 40,98 грн необґрунтованим.

Порядок повинен бути таким: рішенням міськвиконкому має бути затверджена місячна норма споживання теплової енергії на 1 кв. м опалювальної площі та погоджені річні плани виробництва теплової енергії для теплопостачальника. І лише потім встановлюється тариф на підставі вже затвердженої норми та обсягів виробництва.

Норма споживання повинна бути обґрунтованою, а тому робочою групою були проведені відповідні розрахунки і розрахункова місячна норма споживання була встановлена на рівні 0,025 Гкал на кв. м, а не 0,02842! Пропозиції робочої групи були враховані, і управління економіки винесло на засідання виконкому рішення про затвердження місячної норми споживання у розмірі 0,025 Гкал на кв. м. Це рішення дасть можливість розрахувати та встановити тариф на централізоване опалення з урахуванням вже прийнятої норми. Чекаємо від СП ТОВ "Світловодськпобут" розрахунків тарифу з нормою споживання 0,025 Гкал на 1 кв.м".
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top