Вівторок, 13 квітня 2021
Віталій Асауленко Корисна інформація

Субсидії: наскільки затягнеться у Світловодську літо? Новина з фото

Субсидії: наскільки затягнеться у Світловодську літо?
Субсидіантів стало не набагато менше. А норми соціальні для них "порізали"


У квартирах з централізованим опаленням без допоміжного обігріву вже важко обійтися, адже ж батареї поки що холодні. І коли вони почнуть гріти — питання, як для нашого містечка, традиційно розмите… Про що, окрім іншого субсидійного, ми і поговорили з начальником міського управління соцзахисту Іриною Котенко.

І розпочала пані Ірина зі змін в площині нарахування комунальних субсидій, основні з яких було прийнято на кабмінівському рівні цьогоріч 19 серпня. Серед них: доходи населення для нарахування субсидій беруться не за календарний рік — як то було раніше, а за перше півріччя 2017 року. Тобто, з часу, коли мінімальна зарплата зазнала подвійного зростання.

— Це значить, що кількість громадян, що претендують на субсидії скоротилася в рази?

— Не зовсім так, відповіла наша співрозмовниця, адже ж вартість газу і опалення, яке з цього самого газу виробляється, теж значно підвищилася. А от соціальні норми споживання зменшились. Наприклад, для тих, хто користується газовими плитою й колонкою, ця соціальна норма раніше становила 14 кубометрів газу на людину у місяць, то тепер — 10,5… Тож, якщо у Світловодську донедавна користувачів субсидіями налічувалось 16,5 тисяч громадян, то зараз вона становить 15 тисяч 666.

УСЗН вже зробило людям перерахування за серпень і вересень з урахуванням цієї соціальної норми. Що викликало у громадян чимало звернень до управління, де їм пояснюють: змінились соціальні норми… А ще зменшення субсидіантів пов’язано з тим, що не нараховувались субсидії, громадянам, які мають заборгованість за понад два місяці.

— Стривайте, — зробив спробу розібратися ваш кореспондент. — Раз людина допустила заборгованість, значить, у неї не було чим платить. А ви її, до того ж, позбавили права на субсидії. Тобто, вона має плати по повній. А як же їй платити по повній, коли їй немає чим платити навіть по субсидіям?

Для того, щоб право на субсидії не втрачалося, відповіла Котенко, таким людям від 1 травня відводився двомісячний термін на погашення заборгованості або можливість укладання договорів з надавачами комунальних послуг на реструктуризацію. А ще, додала пані Ірина, для таких людей держава пішла назустріч — у вересні були внесені зміни, згідно яких, вони можуть звертатися до суду і оскаржити свій борг у судовому прядку. І чекати, допоки суд винесе своє рішення, щоб передати його до УСЗН, не треба — в управління достатньо надати документ про те, що громадянин позивається до суду з даного приводу і це дає соцзахистові підстави повернути призупинене право на нарахування субсидій з моменту втрати такого права, тобто, з 1 травня.

— А ще до нашого управління багато звернень від мешканців приватного сектору з приводу того, що ми ще нарахували їм субсидії за опалення. Тож, на загал поясню: у зв’язку із змінами, опалювальний сезон для приватного сектору розпочинається з 16 жовтня. А от для громадян, користувачів централізованим опаленням – після відповідних рішень виконавчих комітетів…

— О! Ось тут ми і до кульмінації підійшли: як же ж вони, наші виконкомівці, таке рішення приймуть, коли у них відсутня єдність у затверджені тарифу на централізоване теплопостачання, яке до світловодських квартир подає "Світловодськпобут"?

Виявляються, сей "пунктик" непокоїть і нашу співрозмовницю. Адже ж донедавна тариф на таке опалення встановлювався "нагорі", віднині — виконкомами на місцях. А се означає, що попередній тариф втратив чинність. А прийняття нового пробуксовує. Тож, якщо таке становище триватиме й надалі, субсидії нараховуватимуться на все, окрім опалення. Так, начебто, після осені у Світловодську знову настало… літо.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top