Субота, 07 грудня 2019
ТОП-новини Фоторепортаж Відео Події

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи? Новина з фото Новина з відео

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?
Є у Табурищі на території ЗОШ №1 споруджена 26 років тому "коробка", у яку планувалось перенести освітній процес з нинішньої будівлі першої школи, яка і дійсно є першим загальноосвітнім навчальним закладом Світловодська, а відтак, найбільш зношеним. Так от, оця недобудова не так давно "впала в око" міському голові Валентинові Козярчуку, який докладає максимум зусиль задля пошуку джерел наповнення "худого" міського бюджету.


Логіка його господарського бачення щодо цього довгобуду наступна: він в оглядовій перспективі навряд чи добудується, а його утримання (послуги охорони), в цінах 2016 року, обходиться місту у 150 тисяч гривень на рік. Можливо, набагато ощадливіше його розібрати, матеріали продати, а на виручені кошти відремонтувати приміщення функціонуючої школи?..

Щоб з’ясувати всі нюанси щодо цього, градоначальник вирішив покластися на думку Громадської ради при міськвиконкомі, яка 19 лютого і провела виїзне своє засідання за участю освітян, представників відповідних служб, батьківського комітету ЗОШ №1 безпосередньо у фойє цього освітнього закладу.

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?

Розпочинаючи засідання голова ГР Михайло Касьянов повідомив присутніх, що у контексті вивчення заданого питання, активісти звернулися до профільних служб і установ, які, у тій чи іншій мірі, мають стосунок і до школи, і до довгобуду – до управління освіти, архітектури, пожежників, санепідстанції тощо. Їхні відповіді, наголосив Касьянов, дають розуміння того, з чим ми маємо справу. Якщо узагальнити, вимальовується наступна картина: нині у ЗОШ №1 навчається 281 учень (а може – максимум, 354), обслуговуючого персоналу (вчителі, технічні працівники тощо) – 42 людини. Крім цього зазначається, що всі позакласні заходи відбувають у шкільному фойє, бо відсутня актова зала, відсутня і гардеробна – учні роздягаються безпосередньо у класах, що, звісно, викликає нарікання санітарної служби. А ще її нарікання (а також й пожежних) викликає те, що шкільна їдальня міститься у підвалі, а шкільна бібліотека, за браком площ, тулиться у майстерні, де викладається трудове навчання. Брак площ не дозволяє облаштувати роздільні приміщення для переодягання до і після уроків фізкультури – дівчатка й хлопчики, звісно, до великого задоволення останніх, переодягаються у спільній кімнаті. Бракує там площ також і для кімнати вчителів, шкільного психолога та методичного кабінету.

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?
Михайло Касьянов


Повідомив Касьянов і про експертну оцінку щодо можливості перепрофілювання шкільного довгобуду у щось інше – або житлове, або виробниче. Це, через близькість споруди до будівлі нинішньої першої школи, неможливо. А її ремонт і приведення у відповідність до різних безпекових норм коштуватиме у 14 мільйонів гривень (у цінах 2013 року). Добудувати ж отой довгобуд, вже у цінах початку цього року, обійдеться у 30 мільйонів.

Заступник мера з комунальних питань Анна Нестеренко, у свою чергу, погодилась, що влада стоїть перед непростим вибором: і школи нової хочеться (або, хоч стару відремонтувати), і грошей у бюджеті ні на що немає. І закликала раціонально рахувати бюджетні кошти, явно натякаючи на варіант із розбиранням та продажем довгобуду…

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?
Анна Нестеренко


Безумовно, погодження з цією думкою начальника міського управління освіти Геннадія Френкеля не слід було й чекати. Єдине, з чим він погодився і головною комунальницею, так це те, що добудувати отой довгобуд – дорого. Але ж, сказав він, існують чимало державних освітніх Програм та безліч європейських ґрантів. Треба лиш усім зацікавленим сторонам "винайти" вагомі підстави задля "приєднання" до відповідного фінансового джерела. Ну, наприклад, жартома запропонував головний освітянин, розробити проект впровадження у першій школі поглибленого вивчення китайської мови і звернутися з цією ідеєю до китайців, які її і приязно зустрінуть, і грошей під її реалізацію дадуть.

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?
Геннадій Френкель


І вже на повному "серйозі" закликав адміністрацію міста не наслідувати порочної практики розбирання на металобрухт наших заводів. На підтвердження своєї правоти, він навів приклад всеукраїнської "пошесті" початку 90-х років у вигляді масового закриття дитячих садків – він, і тоді очолюючи міську освіту, відстояв більшість із них. І час довів: то не було марно – Світловодськ сьогодні чи не єдине місто в області і одне з небагатьох в Україні, де відсутні черги до дитсадків. Тож, давайте, не без пафосу, закінчив свою промову Френкель, докладемо спільних зусиль аби добудувати нову школу, наповнивши цим самим і європейські прагнення України, і гасло: "Все найкраще – дітям!" реальним змістом.

Так чи інакше цей заклик було підтримано членами батьківського комітету ЗОШ №1, чиї діти вимушені "гризти граніт науки" в умовах, вищеописаних і членами громади, один з яких фахово підрахував: отой довгобуд коштує у межах півтора мільйона гривень. Якщо його продати у якості будматеріалів то, з урахуванням витрат на розбирання та супутніх від цього втрат, вийде, щонайбільше, тисяч шістсот – кошти, на які і нинішню школу толком не відремонтувати. А емоційний "трудовик" з 40-річним стажем Василь Кривопляс закликав "козярчуківців" не "заряджати" громадську думку на розбирання довгобуду як на єдиний вихід – він (довгобуд), за його словами, готовий до введення у експлуатацію на 80%: оздоблювані роботи закінчені, комунікації підведені і навіть стіни усередині поштукатурені.

Виїзне засідання Громадської ради: що робити з довгобудом першої школи?
Василь Кривопляс


Відтак, виходячи із аргументації сторін, ГР прийняла рішення створити багатопрофільну Робочу групу, яка розглядатиме усі можливі варіанти. А от про розбирання вже не йшлося.

ПОВНИЙ АУДІОЗАПИС ЗАСІДАННЯ:


ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ
СВІТЛОВОДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ №20
від 19.02.2016 року

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про стан та перспективи утримання з міського бюджету недобудованого учбового корпусу на території ЗОШ № 1.

УХВАЛИЛИ:
1. Створити робочу групу з вивчення комплексу питань, пов’язаних з перспективою добудови та подальшого утримання за кошти місцевого бюджету нового учбового корпусу школи, яка б на протязі місяця напрацювала та надала свої висновки і пропозиції виконавчому комітетові. До складу робочої групи включити представників: школи, батьківського комітету, депутатського корпусу, Громадської ради, ОГО "Громадська рада м. Світловодська".
2. З метою залучення додаткових джерел фінансування, рекомендувати Світловодському міському управлінню освіти надати власні пропозиції щодо майбутнього використання даної споруди для подання грантової заявки.
3. Доручити Шаповалу М. В. (члену Громадської ради) звернутися до Світловодського міського відділення УСППР з проханням долучитися до винайдення коштів на вирішення питання добудови нового учбового корпусу на території школи № 1.

Голосували: за – 13 осіб, проти – 0 осіб, утримались – 0 осіб.
Рішення прийнято.

Голова ГР М. Касьянов
Секретар ГР Т. КозярчукДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.02.2016 | 28 комментарів | 0 публікацій
Как говориться, разобрать может любой дурак! Видимо мэр прям очень переживает за детей и за их комфортное обучение!
Что то у новых избранных корабль совсем не туда плывет...
 • Нравится
 • 23
 • Bzik Користувач offline

 • 23 лютого 2016 08:33
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.05.2010 | 158 комментарів | 0 публікацій
Обещал вроде как привлечь к ответственности за разборку заводов, а хочет разобрать на 80% готовую школу???
Браво!
 • Нравится
 • 24
 • llarus Користувач offline

 • 23 лютого 2016 08:50
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.05.2015 | 55 комментарів | 0 публікацій
Пропоную пану меру розібрати будівлю міської ради і на виручені кошти завершити будівництво приміщення школи. А ще приємно здивував Геннадій Юрійович, який проти розбирання на металобрухт всього майна, яке належить громаді, перед цим пафосно допустивши розібрання на металобрухт невідомими особами відомі плавзасоби.
 • Нравится
 • 20
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 18.01.2016 | 86 комментарів | 0 публікацій
"Можливо, набагато ощадливіше його розібрати, матеріали продати, а на виручені кошти відремонтувати приміщення функціонуючої школи?"
_____________
Це влада брехунів і мародерів! Хто вам дав право розвалювати побудоване нашими батьками? Ломать не строить. Мер недавно кричав про те, що якби будівля Калькулятора не була розвалена, то він би там швейне виробництво створив, яке для армії працювало б. Що заважає тут створити швейне виробництво? Звісно, трохи коштів треба вкласти в ремонт, але це даватиме такі необхідні робочі місця світловодчанам і слугуватиме для бюджету міста!
 • Нравится
 • 5
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 18.01.2016 | 86 комментарів | 0 публікацій
Кажете, від розбору на матеріали можна 600 тисяч гривень отримати? ВИ знаєте яка мала це сума по нинішньому курсу? А чи знаєте ви, скільки коштів було вкладено у будівництво цієї недобудованої будівлі? В сотні разів більше! Чому ви про це не думаєте? Де державницька позиція нашого мера?
 • Нравится
 • 6
 • Filya14 Користувач offline

 • 23 лютого 2016 10:27
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Ощущения, что пришедшие во власть надеялись увидеть городской бюджет на уровне не меньше Киевского, соцсетей и газет начитались, а тут такая засада. Поэтому ищите, привлекайте, используйте опыт Польши и только сохраняйте и приумножайте.
 • Нравится
 • 12
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.08.2015 | 5 комментарів | 0 публікацій
Налетели вОроны тему обкаркать ))))) Вы себя слышите людиии ????? Начнем с того что мэр собрал комиссию чтоб обсудить с ВАМИ/ЖИТЕЛЯМИ имеющееся предложения развалить или достроить, что в принципе до него никто отродясь не делал, все только разваливали раскрадывали по тихому. Причём предложения были на выбор и подробно обоснованные. ВАМ же остаётся только услышать что если строить то -30 000 000 грн, а если разобрать то +600 000 грн. Да, детям светлое будущее, но потерпеть придется. А помочь кто нибудь из ВАС хочет?? вступить в комиссию и лично поискать деньги или спонсоров или гранты европейские на достройку??? А то раскричались тут ломать пришел, до него когда ломали где ВЫ все были??? Помогать нужно активными действиями своему городу.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 5.02.2016 | 10 комментарів | 0 публікацій
Что не день так новые успехи у Козарчука: бассейн для людей не открыли, садики - закрыть, недостроенное здание школы - разобрать, снег убрать - нет техники и денег! Во всём все виноваты, все коррупционеры! Раньше ведь как то и спонсоры были у города и инвесторы, и ремонт в доме культуры сделали и в спорт. комплексе сделали и бассейн открыли, в больницу новая техника завозилась,освещение проводилось, дороги с горем по полам делались!
Когда будет что то положительное сделано для города????
 • Нравится
 • 16


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top