Четвер, 30 березня 2017
Події

Громадська рада більш-менш лояльно поставилася до медиків і абсолютно не порозумілася із коммунальниками Новина з фото

Громадська рада більш-менш лояльно поставилася до медиків і абсолютно не порозумілася із коммунальникамиДо основних питань порядку денного чергового засідання Громадської ради при міськвиконкомі, яке відбулося 24 жовтня у "депутатській кімнаті" "білого дому", увійшли такі:

- про стан справ з надання послуг мешканцям Ревівки тамтешньою амбулаторією сімейної медицини;

- обговорення із комунальним начальством хід реорганізації ЖКГ Світловодська в площині ліквідації п’яти ЖЕКів та створення на їхніх "уламках" двох комунальних підприємств – "Житлосвіт-2012" і "Житлосервіс-2012"…

Героїнею першого питання голова ГР Надія Мальцева запросила стати головлікарку Центру первинної медико-санітарної допомоги Людмилу Шумейко. Її доповідь звелася до переліку і кількості наданих амбулаторію медичних послуг для понад п’яти тисяч "ревівців".

 

Уважно вислухавши доповідачку, громадськість почала цікавитись, поза сумнівів, найболючішим медичним питанням – доцільності (недоцільності), законності (незаконності) так званих благодійних внесків. Так, зокрема, член ГР Людмила Павловська зазначила, що то добре, якщо у хворого є гроші, а якщо ні – то хоч конай на порозі медичного закладу. Ні, відповіла Шумейко, це явне перебільшення. Хоча, зазначила медик, вона не береться відповідати за чітку ув’язку благодійні внески – медичні послуги на вторинній ланці цих самих послуг – тобто, коли хворому належить здати аналізи, зробити рентген, УЗО тощо.

 

А от щодо первинної ланки, якою вона відає, то тут послуги надаються без прив’язки до грошей пацієнта – і приймуть, і послухають (стетоскопом, мається на увазі), і укол зроблять, і кардіограму. А з іншого боку, підсумувала Шумейко, громадяни мають розуміти, що саме брак бюджетного наповнення оздоровчої галузі і змушує медиків вдаватись до пошуку додаткових джерел фінансування… Присутні з розумінням поставились до слів медика і прийняли її інформацію до відому.

 

Надто на медицину в особі головлікарки Шумейко громада не «наїжджала»

 

А от комунальникам (наступна тема) однозначно була виставлена негативна оцінка. Адже, на переконання переважної більшості членів ГР, дії міської влади – і так звана ліквідація ЖЕКів, і створення двох КП – не що інше, як окозамилювання. Хоча б тому, зазначали присутні, що очільництво на цих підприємствах перейшло "у спадок" двом колишнім начальникам ЖЕКів, депутатам міськради від Партії регіонів Євгенові Кармаліті і Микиті Письменному, які регулярно потрапляли під шквал критики з боку громади.

 

Окрім них, від влади на засіданні був присутній заступник міського голови з комунальних питань Олександр Сич, якому першому і було надано слово. Розпочинаючи, він зазначив, що реорганізація ЖЕКів у місті – доконаний факт. Але питання залишаються. Тому він і прийшов на дане обговорення разом із керівниками КП "Житлосвіт-2012" і "Житлосервіс-2012" та із "вузькими" спеціалістами, зайнятими на цих підприємствах, аби громада мала змогу отримати кваліфіковані відповіді на всі актуальні питання.

 

Олександр Сич

 

Доповідач нагадав, що означені КП були утворені з "чистого аркушу". Цим самим, за його словами, було виконано основну задачу – позбутися накопичених ЖЕКами боргів (в основному – перед Пенсійним фондом і ПДВ). Відтак ці новостворені КП було зареєстровано як підприємства, що працюють на спрощеній системі оподаткування (а не на загальній – як "спочилі" ЖЕКи). Тобто, у вигляді податків вони сплачують не 20% ПДВ, а лиш 5% від усіх видів надходжень.

 

Що ж до самих ЖЕКів, то постала необхідність їхньої ліквідації шляхом банкрутства через суд. На сьогодні ця процедура вступила у свою завершальну стадію, сказав Сич. Після чого голова ГР запитала у доповідача:

 

«Раз у місті офіційними надавачами комунальних послуг визнано ці два КП, до чого тут два ТОВ – «ЯРК-комфорт» і «Сервіспромексперт» – з якими населення змушують укладати договори на обслуговування?»

 

Сич відповів, що КП «Житлосвіт-2012» і «Житлосервіс-2012» вправі винаймати різні сторонні організації задля виконання комунальних робіт. Але йому заперечив присутній на засіданні голова профільної депутатської комісії з питань ЖКГ Володимир Дем’янюк на переконання якого, подібний примус з боку сторонніх приватних структур є незаконним…

 

Дем’янюк вважає незаконною діяльність двох ТОВ

 

Слідом за Сичем виступив Кармаліта. Він розпочав з того, що на сайті Міністерства з питань ЖКГ вже чітко розписаний механізм фінансового звітування комунальних підприємств по кожному будинку окремо, що ними обслуговуються. І до кінця року сей механізм набуде свого законного статусу. Потім він торкнувся результатів ЖЕКівської реорганізації. Так, зокрема, на прикладі очолюваного ним «Житлосервісу-2012», який утворився на базі злиття ЖЕКів №№ 1 і 2, значно скоротився адміністративно-управлінський апарат – з 27-ми до 10-ти, що є одним із прагнень громади.

 

Доповіді Сича і Кармаліти про реформування ЖКГ присутніх не задовольнили

 

Але доповідача перебила депутат міськради Людмила Безрукава... Те, що сталося з ЖЕКами вона навала не реорганізацією, а маніпуляцією в результаті якої до п’яти ЖЕКів додалося ще й два комунальні підприємства. І чимало скорочених ЖЕКівських управлінців тихесенько «перетекли» до двох названих ТОВ... Пролунало ще кілька реплік щодо ймовірної небезпеки для мешканців від «ЯРК-комфорту» і «Світлопромексперту»  –  не виключається з їхнього боку тарифний диктат: забирання квартир за борги (при наших-то злиднях) стане цілком реальним. На все це Кармаліта зауважив, що він прийшов сюди заради змістовного діалогу, а не вислуховувати різні гіпотези та страшилки. І залишив «депутатську кімнату» разом із своїм колегою і соратником Письменним, «вузькими» спеціалістами і головним міським комунальником.

 

…Своєрідний підсумок підбив член ГР Вадим Степанець. Він звернув увагу на слова Сича щодо основного мотиву утворення КП «Житлосвіт-2012» і «Житлосервіс-2012» – не підвищення якості надання комунальних послуг, не чіткий розподіл функцій між їхнім наданням та контролем за їхнім виконанням, не бажане здешевлення комунальних тарифів, а всього лиш банальне уникнення ПДВ.

 

Степанець про істинну мету створення двох КП

 

Окрім того, підсумував він, присутні не почули конкретної відповіді, чи є чіткий затверджений план реформування ЖКГ, з урахуванням побажань громадськості, які озвучувалися на спільних з владою засіданнях, «круглих столах» тощо. Відтак логічним завершенням засідання стало рішення, у якому, зокрема, реформування ЖКГ у Світловодську визнано незадовільним, а названі ТОВ, як такі, що не пройшли регуляторну процедуру, не мають жодних прав укладати договори на обслуговування і збирання квартплати з мешканців.

 

Мальцева зачитує «вирок» комунальникам

 

Віталій Асауленко

Фото автора


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • llarus Вчора, 09:54
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  llarus-фото
  До цього часу всі градоначальники міста намагалися його зробити чистіше, може у когось і не виходило, але такого "срачу" навесні 2017 місто ще не бачило. І дивлячись на це одна організація, яка надає нам струм, обрізавши дерева під стовбами нагло за.рало всі двори в районі Площі навіть за собою не прибравши. Що свідчить про "повагу" організації до мешканців та влади.
 • Filya14 27 березня 2017
  Мер нагадав, до 1 квітня місто має сяяти чистотою. А у самого очі такі сумні-сумні 2
  Filya14-фото
  А как же невиданные до сих пор доходы в местный бюджет????
 • ew2gi 27 березня 2017
  АФИША: ВИА "Лейся песня" в Светловодске (РОЗЫГРЫШ БИЛЕТОВ!) 1
  ew2gi-фото
  Цирк на дроте))) Никакого Домина не было в ВИА, который приезжал к нам в 70-х, я на концерте был. "Лейся песня" существовал с 74 по 85 год.
 • Засранетц 22 березня 2017
  Лікуватися треба і замовнику, і виконавцю робіт — вирішив віце-губертатор на розвалинах інфекційного ... 1
  Засранетц-фото
  Не тяжело догадаться. что будет с жилыми многоэтажками, когда и их ресурс исчерпается без капремонтов. "Коммуняцкая" эпоха уходит вместе с наследием. Инфекционка - символ уходящей эпохи и борцов с прошлым wink
 • Засранетц 22 березня 2017
  Перші п’ять годин XXXIV сесії позначилися «проривом» учасників АТО до виконавчого комітету міської р ... 1
  Засранетц-фото
  21-річний хлопчина з шевроном "Правого сектору", заступивши на трибуну, в серцях кинув, що сюди варто було би прийти з автоматами…

  Тут расклад такой, что не только этот юный молодец в АТО побывал, и не только он может прийти с автоматом. И многие, у кого этот самый автомат есть, могут с его мнением не согласиться. Такую ситуацию никто не просчитывал?

  Ну, а сам сценарий балагана теперь более или менее стал понятен, и чести не делает никому. Вообще никому.
 • Tyler 22 березня 2017
  Прозорість влади скоро буде такою, що нею можна буде вікна склити 1
  Tyler-фото
  Ну тут хоч посилання є, а то у Степанця мало того, що текст недолугий, ще й посилань немає. Не зрозуміло де ті оновлення шукати.
  Презентували нові можливості сайту, а по факту показали декілька сайтів.
  Сам сайт svmisto.com.ua начебто в 90-хх зроблений: синій текст з тінню на жовтому – це жах. Прочитати неможливо. Я розумію що патріотичні кольори, але ж геть не читабельно. Розділ Опитування невідомо навіщо існує, якщо там немає ніякого опитування. Чому б його не приховати за відсутності опитувань, і відображати лише за потреби. Наскільки мені відомо DLE таке уміє.
  Пошук розташований аж десь у середині сторінки, тобто якщо треба щось знати, то спочатку полистай туди-сюди, знайди малесеньке та непримітне поле, і можливо щось знайдеш.
  Кнопка "нагору" теж в такому місці, що не одразу й знайдешь. 2017 рік надворі, зручних скриптів для цього хоч відбавляй.
  Зайшовши на сайт з телефону і не відразу зрозумів що це той же сайт: текст накладається один на один, відступів від картинок немає, великі фото вилазять за рамки екрану, форма авторизації у DLE пів екрану займає (незрозуміло навіщо вона мені взагалі). Краще б відразу вантажилася повна версія сайту, аніж така як зараз.
  У деяких розділах старіші новини стоять перед новішими, поки не покрутиш, не придивишся, не зрозуміло що там і де додалося.

  розділ "Публічна інформація", який, щоправда, перебуває у стадії доопрацювання, у відкритому доступі міститиме документи та рішення, як виконкому, так і міськради.

  Тут дійсно є над чим попрацювати. Ну як мінімум email зробити посиланням, чи я повинен його руками вводити у 2017(!!!) році?
  Що заважає зараз викладати своєчасно усі документи та рішення, як виконкому, так і міськради, як того вимагає закон ще з листопаду 2015. Адже документи ведуться не від руки на папері.

  як і "Громадський бюджет"

  Дуже цікавий розділ, остання новина аж від серпня 2016(!).

  Корисним (для гаманця) можна вважати модуль "Реєстр ліків"

  Просто віджет з гуглодоку? Ну ок, хоч щось. Хоча ходять чутки що там окрім дати нічого не змінюється. Завантажив собі документ, перевіримо наступного місяці. І ще одне, знову ж таки, з мобільного переглядати віджет м’яко кажучи незручно, а от просто подивитися документ немає можливості, бо доступ заборонений. Чому б не розшарити сам документ на читання, не через віджет, щоб можна було нормально переглядати і на мобільних пристроях, також можна було б і на сайт міськради додати.

  "Дефекти ЖКГ" у яких кожен зареєстрований містянин може залишати щось таке, що його не влаштовує у комунальній сфері.

  Заявка 1524: Резолюція «У 2017 році, міський голова Валентин Козярчук має намір, при наявності фінвнсування, повністю модернізувати фасад адмінбудівлі.», але статус вже «виконано». Але ж у резолюції написано, що заявку не те що не виконано, а навіть немає впевненості у тому, що її взагалі буде виконану. Але галочку «ми молодці» собі вже поставили.
  Заявка 1223: тут навпаки, виконана, але статус відкрита.
  А от у заявці 2235 жаліються що заявку 1932 спіткала та ж доля що й 1524 – Закрили, але по факту нічого не зроблено.
  Заявка 1952 відкрита ще у січні. Я певен що сміття вже вивезли, але заявку ще навіть у роботу ніхто не узяв. Хоча, можливо та купа сміття досі і лежить там.
  Слабенько модеруєте

  Далі чиновник зупинився на "Єдиній системі місцевих петицій"…

  А чім не влаштував розділ "Петиції" на Розумному місті?

  Тож, варто припусти, що svmisto.com.ua стане вірним путівником для світловодців у бюрократичних коридорах.
  Ні, не стане. У тому вигляді і з такою якістю наповнення контентом як зараз, не стане.
 • Tyler 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Tyler-фото
  Цитата: Засранетц
  Чем, кстати, хоть балаган закончился?

  Ввели 2х. Вообще интересная позиция у этих "воинов": это полемика, нам в этом разбираться не интересно и не хочеться, а в выконком хочется.
 • Засранетц 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  Засранетц-фото
  Вот так вот, пришли и "потребовали" ввести самих себя в исполком! Т.е. завтра может прийти на заседание сельсовета Спилка шахматистов, футболистов и прочих баскетболистов, и "потребовать" то же самое?! Слава всему на свете! Чем, кстати, хоть балаган закончился?
 • mvasenko86 22 березня 2017
  «Світловодська спілка воїнів АТО» на сесії міської ради диктує свої умови (ДОПОВНЕНО, УТОЧНЕНО) 5
  mvasenko86-фото
  Героям Слава!
  Пацаны вами пользуются в грязных политических (лично своих) корыстных играх!!! Вам сказали нужно 4 провести, а зачем четыре? - да чтоб у Козярчука на виконкоме большинство было! Сейчас нет - ему не хватает 4 голоса чтобы диктовать свои указы... Реально вас жалко!
  Отдельный вопрос о детях которые стояли на улице с флагами "Азов" - никто не обратил внимания? Можно ли у нас привлекать детей к таким акциям? сомневаюсь что те девчонки стояли за "идею") Позор тем кто их использует!!!

Top