Вівторок, 23 квітня 2024

^ Реклама ^
Светловодск

Кущ як нарада

Кущ як нарадаЩойно в актовій залі СП ТОВ „Світловодськпобут” відбулася виїзна (кущова) нарада представників комунальних підприємств області. Провів її начальник Управління архітектури, містобудування та ЖКГ Кіровоградської ОДА Олександр Романюк.
Як зазначив на початку зустрічі головний комунальник області, подібні виїзні наради, на відміну, скажімо, від зборів у його кіровоградському кабінеті, дозволяють вивчати ситуацію на місцях. І це суттєво. До того ж, сказав він, світловодське теплопостачальне підприємство є, певною мірою, прикладом для наслідування більшості КП області... На цьому Романюк полишив схвальні реляції і на майже сорок хвилин занурився у доповідь, доповнюючи її фактами та цифрами, більшість з яких будуть малоцікавими для не фахівців. Можна лише сказати, що наша область за темпами розвитку ЖКГ та підготовки до осіннє-зимового періоду „задніх не пасе”, але й далеко не правофлангова – десь посередині, ближче до низу...
^ Реклама ^


Кущ як нарадаВже опісля конструктивної наради, де Романюк не лише „роздавав на горіхи” комунальникам з району, а й сам почув від них чимало нарікань, щодо відстороненої позиції області і центру від проблем на периферії, було проведено пресову конференцію для тутешніх ЗМІ. Тут комунальний начальник конкретизував причини не дуже втішного стану підготовки до осені та зими. Зокрема, це те, що область не засвоює належним чином державні кошти на підтримку ЖКГ області. А як же інакше, запитує він, коли умови Тендерної палати по освоєнню цих коштів просто кабальні: виграло якесь підприємство тендер – і бізнес-план у нього, і спеціалісти просто блискучі, і віддача реальна. Але це підприємство за цю перемогу має сплатити 4-5 відсотків від суми виграного тендеру. А якщо підприємство небагате, а тендер – багатомільйонний?... Тому чимало перспективних і дієвих КП в області вимушені просто відмовлятися від участі у потрібних і корисних проектах. (Але, варто зазначити, що і дотримання всіх процедур ще не є гарантією отримання державних коштів. За прикладом далеко ходити не треба – наш „Світловодськпобут”, який ще на початку літа виграв 3-мільйонний тендер на заміну частини міської тепломережі та реконструкцію двох своїх котелен і негайно взявся до роботи, а от коштів – чесно виграних – ще й досі не отримав. Прим. ред).

А субвенції, продовжив Романюк, – якщо на місцях є гроші для фінансування того чи іншого проекту чи робіт у комунальній сфері у розмірі 60% від їх вартості, держава виділяє 40%. А де у бюджеті містечка або селища віднайти, скажімо, 600 тисяч гривень (якщо проект у мільйон оцінено)? Ось чому наш Світловодськ і продовжуватиме страждати від підтоплень бо ніде взяти 60% від майже трьох мільйонів, тобто, повної вартості аварійних робіт.

Завершив Романюк свою розмову з журналістами таки на оптимістичній ноті: ніщо – ані виборчі перегони, ані суттєві фінансові „напруження” – не здатні вплинути на строки початку опалювального сезону. Розпочнеться він за усталеним графіком – 15 жовтня.
Фото КУЩ: О.Романюк

... Ще одна прес-конференція

Щойно Олександр Романюк полишив актову залу СП ТОВ „Світловодськпобут”, як у якості інтерв’юерів перед „четвертою владою” предстали керівники провідних служб цього підприємства: головний інженер Олександр Сич, начальник відділу збуту Надія Свістунова і юридичного відділу Володимир Михайлик. За великим рахунком, мас-медійників найбільше цікавило: чи не мерзнутимуть городяни цієї зими? І, якщо ні – то скільки це коштуватиме?

Відповідь головного інженера була сповнена здорового оптимізму: попри брак обіцяного державного фінансування державних, же ж, програм, підготовка до зими ведеться належним чином. Вже виконано ремонт усіх котелень. У вересні буде проведено випробування обладнання. Також, до початку опалювального сезону таки буде закінчена заміна тепломережі на Конька новими, принципово новими трубами, (втрата тепла у них – 5%, у старих – 15%). 15 жовтня, запевнив Сич, тепло, як положено, прийде до помешкань світловодців. Можливо, до цього часу і кошти державні підоспіють, що, безумовно, позначиться на технологічному переоснащені підприємства. Що ж до тарифів, то вони сказав головний інженер, до кінця поточного року переглядатися не будуть, а з 2008-го Московія, як основний сировинний постачальник, таки, напевне, підвищить вартість газу відсотків на 15...

Ще менш райдужними виявились слова Свістунової та Михайлика. Ще б пак, адже відповідальна за збут та юрист мають справу, переважно, з цифрами, які віддзеркалюють платіжну дисципліну споживачів тепла. А вона – далеко не досконала: 80% складає на сьогодні рівень проплат населення за спожиту теплову енергію, борг становить 2,6 мільйона гривень... Щоби подібний негатив не позначився на добросовісних громадянах, відділом збуту проводиться регулярний автодозвон за номерами злісних неплатників з нагадуванням погасити заборгованість, також і контролери відділу особисто навідуються з цією вимогою до квартир боржників. А ще Свістунова нагадала про новітню Постанову Кабміну, згідно якої, цього року, на відміну від попереднього, коли субсидії можна було отримати незалежно від наявності комунальної заборгованості, субсидії будуть призначатися тільки за повної відсутності боргів перед комунальниками. А юрист Михайлик, крім цього, додав, що наразі у судах знаходиться у впровадженні понад 200 позовів від підприємства до злісних неплатників...

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото: Зліва направо: В.Михайлик, О.Сич, Н.Свістунова

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top