Середа, 29 січня 2020
Спорт

Тут гартуються юні яхтсмени

Тут гартуються юні яхтсмени
Нікого не треба переконувати, що вітрильний спорт — не лише захоплююче і змістовне дозвілля, а й до того ж, надзвичайно корисне заняття для людей різного віку, і особливо для молоді, коли формується фізичний та моральний стан молодої особистості.


Витримка, сила, наполегливість, відчуття команди, спільні, злагоджені дії якої налаштовані на кінцевий результат — приборкати вітер та здобути перемогу.

Світловодські яхтсмени — постійні учасники вітрильних перегонів різного рівня. Як правило, вони завжди повертаються додому з перемогою, нагородами і невичерпним бажанням брати участь у регатах знову і знову. Більшість з них — це фанатично закохані у вітрила люди середнього віку, тому логічно виникає запитання: а хто ж продовжуватиме тримати високу "планку" вітрильного спорту в Світловодську? Відповіддю стало створення в 2004 році за ініціативою досвідченого яхтсмена, капітана яхти "Еверест", засновника ПП "ВК і К", депутата міської ради Валентина Козярчука школи юного яхтсмена, де тренером — старший помічник яхти "Афіна" 25-річний Дмитро Ткаченко. Після нетривалої перерви цього року школа відновила свою роботу. Тут крок за кроком юні спортсмени, кого приваблює романтика моря і вітрил, здобувають навички управління спочатку швертботами, а згодом і яхтами типу "Оптиміст", "Луч", "Фінн", розрахованими саме на 10-15-річних яхтсменів.

Сьогодні в нашій школі тричі на тиждень опановують морську науку 15 хлопчиків віком від 10 до 15 років, — розповідає Дмитро Ткаченко. — Вчимося ставити вітрила, лагодимо, ремонтуємо яхти, вивчаємо яхтенний порядок. І головне — здобуваємо спортивні розряди. А коли зберемо 6 яхт, то проводитимемо офіційні перегони і братимемо участь у Всеукраїнській регаті.

За словами Дмитра, серед тих, хто відвідує школу, є досить перспективні юні спортсмени, які вже сьогодні змогли б взяти участь у перегонах республіканського рівня. Деякі з них вже доросли до рівня капітана. Так, Олег Тарасенко — капітан яхти "Амазонка". У День міста вихованці школи юного яхтсмена змагалися зі своїми однолітками з Комсомольська на приз торгової марки "ВК і К" і посіли ІІІ місце.

Отже, у вітрильного спорту в Світловодську є майбутнє. І це завдяки таким енергійним, далекоглядним вболіваючим за місто людям, як Валентин Валентинович Козярчук. Коли бачиш цих дітей, підлітків, які зайняті корисною справою, з натхненням і захопленням вчаться бути сильними, загартованими, зібраними, а також коли чуєш схвальні відгуки їхніх батьків, нічого не залишається, як щиро подякувати організаторам школи юного яхтсмена.

Тут гартуються юні яхтсмениДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top