Субота, 25 січня 2020
Авто

Закон про скасування техогляду автомобілів прийнято в першому читанні

Закон про скасування техогляду автомобілів прийнято в першому читанні31 травня Верховна Рада прийняла в першому читанні закон, який скасовує обов'язковий техогляд для приватних легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів.
Законопроект Про внесення змін до деяких законодавчих актів про усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень передбачає, що транспортні засоби, які беруть участь у дорожньому русі і зареєстровані в підрозділах ДАІ, підлягають обов'язковому технічному контролю.


При цьому, згідно з документом, обов'язковому техконтролю не підлягають легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім автомобілів таксі і тих, які використовуються в комерційних цілях), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби незалежно від терміну експлуатації.

Також такого контролю не підлягають легкові автомобілі, які використовуються в комерційних цілях, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонн, причепи до них з терміном експлуатації до 2 років.

Законопроект передбачає, що обов'язковий техконтроль транспортного засобу передбачає перевірку його технічного стану, а саме стан систем гальмового і рульового управління, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропуску скла, газобалонного обладнання (за наявності), інших елементів в частині, яка безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Документом передбачається, що обов'язковий технічний контроль транспортних засобів буде здійснюватися суб'єктами, які мають у власності або користуванні необхідне для цього обладнання, а не ДАІ. Крім того, законопроект визначає періодичність проходження такого технічного контролю.

Зокрема, для легкових автомобілів, що використовуються в комерційних цілях, вантажних автомобілів незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонн, причепів до них з терміном експлуатації більш ніж 2 років технічний контроль буде проводиться кожні два роки; для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більш як 3,5 тонн, причепів до них і автомобілів таксі незалежно від терміну експлуатації — щорічно; для автобусів і спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від терміну експлуатації — два рази на рік.

Водночас, законопроект встановлює адміністративну відповідальність за несвоєчасне проходження технічного контролю автомобілями, які підлягають обов'язковому проходженню цієї процедури — передбачені штрафи у розмірі 340-425 грн. Адмінвідповідальність також передбачається за видачу документа про технічний стан автомобіля без проведення відповідної перевірки — штраф 1700-2040 грн.

Законопроект також встановлює причини, через які співробітник ДАІ може зупинити автомобіль для перевірки: лише для складання протоколу про порушення правил дорожньо-транспортного руху або оформлення матеріалів ДТП.

Зміни до законодавства також передбачають скасування адміністративної відповідальності водіїв за непередачу для перевірки документів на право керування транспортними засобами: такі документи просто буде достатньо надати для перевірки.

Законопроектом також пропонується скасування вимоги щодо обов'язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально завіреної довіреності на керування транспортним засобом.

Крім того, пропонується скасування відповідальності за керування водіями автомобіля без талона на проходження техогляду, оскільки талон скасовується. У разі прийняття цього закону, водії повинні будуть мати лише три документи для керування транспортним засобом: водійське посвідчення, реєстраційний документ на машину і страховий поліс.

В Україні зареєстровано 9,5 млн. транспортних засобів, з них понад 6 млн щорічно проходять техогляд.

http://ua.korrespondent.net
Фото: http://tsn.uaДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top