Четвер, 13 травня 2021
Добрі справи Здоров'я

Рятуючи Марічку…

Рятуючи Марічку…Жаль немає у Світловодська місцевої Книги рекордів. А то "епопея" з порятунку важкохворої 15-річної учениці ЗОШ №3 Марії Руденко обов’язково потрапила би на її шпальти. Як приклад співчуття і людяності.
З початку квітня ледь не всі дерева міста, автобусні зупинки тощо було обклеєно Марійчиними світлинами з проханням допомогти їй коштами на складну операцію, яку здатні провести лише в одній із ізраїльських клінік. Але аж за 168 тисяч американських доларів...


У дівчини рідкісна недуга — мієлодиспластичний синдром. Тобто, її кістковий мозок не виробляє у достатній кількості здорових клітин крові. Зволікання з операцією несе загрозу переходу цієї хвороби у незворотній гострий лейкоз. Врятувати ж її може лише термінове пересадження кісткового мозку (донором зголосилася стати одна із родичок Маші)...

А коли інформація про це нещастя потрапила на світловодський сайт, повідомив його редактор Богдан Дроздов, стався ще один рекорд: з 8 квітня (день, коли звернення з’явилось в Інтернеті) і до сьогодні його прочитало понад 13 тисяч людей — нечувана до цього кількість. А понад 100 відвідувачів залишили свої коментарі, що, також, можна вважати за рекорд. Люди не лише співчували, а й пропонували конкретні кроки щодо того, яким чином збільшити приток грошових надходжень.

[thumb=left]благодійний концерт у міському Палаці культури. І тут варто сказати за ще один рекорд — шести сотень місць концертного залу разом із балконом виявилось замало для бажаючих придбати за 10 гривень квиток на концертний трьохгодинний марафон, на якому виступили аж 37 творчі одиниці. Заспівали навіть чемпіонки області, волейболістки місцевої ДЮСШ, у яких ІІІ-розрядниця Марічка є капітаном команди. А у фойє перед концертом було проведено благодійний аукціон, на якому місцеві художники продавали свої полотна і виручені кошти тут же опускали у скриню для пожертв. Такого гуманістичного народного пориву не могли не помітити навіть із Києва — репортаж про захід показав у своїх новинах столичний канал СТБ... Таким чином того вечора мета Маші та її близьких стала ближчою на 23 тисячі гривень. Більше 14 тисяч гривень вдалося зібрати силами молоді на концерті та аукціоні, та більш ніж 8 тисяч гривень зібрали активні користувачі Інтернет-видання "Світловодськ". Про останніх, до речі, чомусь забули згадати усі засоби масової інформації міста. Можливо тому, що закінчення трьохгодинного благодійного концерту ніхто окрім редактора Інтернет-видання "Світловодськ" Богдана Дроздова не побачив.

...Ініціатива знизу була помічена і у владних коридорах. Так начальник міського управління праці та соцзахисту населення Олена Балюк виступила на останньому засіданні міськвиконкому з пропозицією допомогти Марічці коштами із міського бюджету. Тобто, кожен міський обранець (а їх у нас налічується 50) із своїх "депутатських" коштів, керуючись положенням "Про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим", міг би виділити по 500 гривень на лікування Марії Руденко. На одинадцятій сесії ця пропозиція була підтримана депутатами одноголосно. Що означає — плюс іще принаймні 25 тисяч гривень...

Як повідомила Марійчина мама пані Ольга, станом на ранок вівторка, 26 квітня, сукупно вдалося зібрати 370 тисяч гривень: більше всіх (200 тис. грн.) пожертвував президент ФК "Динамо Київ" Ігор Суркіс, до якого звернулася адміністрація школи, у якій навчається дівчина, решту назбирали "по копійчині" звичайні люди. До захмарних $168000 ще дуже-дуже далеко. Але Руденки не опускають руки.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Одна

 • 29 квітня 2011 21:48
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Завтра такий же благодійний концерт пройде в Кременчуці. Опускати руки звісно не треба ні в якому разі.
 • Нравится
 • 0
 • Дмитрий

 • 2 травня 2011 00:03
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Интересно, а где местный капитал, простые люди помогают как могут...а где же Козярчуки, Каспровы и прочие Гусевы......
Государственные бабки положить, как бы от депутатского корпуса, это они молодцы!!!!
 • Нравится
 • 0
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
От чего же. Я слышал, что наши доблестные предприниматели тоже помогали. Не так активно конечно как хотелось бы, так как периодически пропивают больше))))), но всё же есть такое дело.
Кто и сколько конечно не знаю, но помощь их присутствует.
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top