П’ятниця, 07 травня 2021
Влада

Про міський бюджет-2011

Голова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов ЧекаленкоГолова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов Чекаленко6-го січня 2011 року у сесійній залі адмінбудинку пройшло позачергове засідання Світловодської міської ради шостого скликання. На порядок денний було винесено всього одне питання — "Про міський бюджет на 2011 рік". Після тривалого обговорення питання було проголосовано майже одноголосно.
З проханням прокоментувати бюджет міста на наступний рік ми звернулися до голови комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любові Чекаленко.


— Незважаючи на те, що Державний бюджет на 2011 рік було прийнято наприкінці року та надруковано в офіційних урядових виданнях 30.12.2010 р., в деяких регіонах нашої області місцеві бюджети були прийняті до кінця року. Керівництво нашого міста підійшло до цього питання більш виважено: депутати мали змогу на засіданнях постійних комісій розглянути запропонований міськвиконкомом проект міського бюджету на 2011 рік, внести свої пропозиції, обговорити бачення того чи іншого напрямку видатків та доходів. Проект бюджету з деякими змінами, запропонованими комісією з планово-бюджетних питань та соціального розвитку, підтриманий депутатами та затверджений одноголосно.

Звичайно, прийнятий бюджет не у повній мірі задовольняє потреби бюджетних установ міста, і, як завжди, мізерна сума (у порівнянні з потребою) залишається УЖКГ на поточний ремонт та утримання об'єктів благоустрою міста. З таким негативним явищем доводиться змиритися, незважаючи на емоційний виступ на сесії голови постійної депутатської комісії з питань місцевого господарства та комунальної власності Володимира Демянюка і розуміння цього болючого питання депутатами та й всіма присутніми у сесійній залі.

На жаль, наш бюджет, образно кажучи, це "бюджет проїдання" коштів. Наведу кілька цифрових даних по видатках бюджетних установ за минулий рік: із загальної суми міського бюджету — заробітна плата з нарахуваннями складають 78,9%, енергоносії — 11,9%, інші видатки — 5,2%, всього 96%. На всі інші потреба міста залишилося 4%, з них 2,7 — на УЖКГ та благоустрій міста.

Майже аналогічна ситуація і в бюджеті на 2011 рік. Але зменшити видатки бюджетних установ та органів самоврядування, як того вимагала комісія, було неможливо, адже майже по всіх бюджетних установах та управліннях передбачено скорочення видатків. Змушена констатувати, що бюджет дуже напружений, але він відображає реалії сьогодення. Наше місто протягом останніх років залишається дотаційним. Власні надходження до міського бюджету, а це в основному податки з доходів фізичних осіб (утримання із заробітної плати), що становить 81,4% власних надходжень до загального фонду, щорічно зменшується. Ряд підприємств, які колись наповнювали міський бюджет, призупинили або майже зупинили свою роботу. Це і колишній завод "Калькулятор", ЗЧМ, радіозавод, комбінат твердих сплавів та інші. А ті структури, які виникли на їх місці шляхом поділу чи викупу, знаходяться в стадії банкрутства. До цього часу у місті панує таке негативне явище як виплата заробітної плати "у конвертах", а це пряме ухилення роботодавців від сплати податків, не кажучи про проблеми, які виникають у таких працівників при обрахуванні виробничого та пенсійного стажу страхувальників і т.д. А скільки таких "малих", "середніх" та приватних підприємців, які уникають сплати податків, а потім волають від імені громади про погані дороги, відсутність освітлення, відсутність ремонту дахів багатоповерхівок тощо.

Щодо конкретних цифрових даних бюджету. Загальний бюджет затверджений у сумі 80 млн. 092,5 тис. грн., з них власні надходження становлять 28 млн. 633,3 тис. грн. або всього 35,7%. Спеціальний фонд разом з бюджетом розвитку становить 4 млн. 575,3 тис. грн. Державна субвенція, що носить виключно цільовий характер по контрольних цифрах Мінфіна, передбачена в сумі 46 млн. 289,9 тис. грн.

Звичайно, будуть вноситись корективи до затвердженого плану. І в першу чергу при отриманні дотації з обласного бюджету. Не зважаючи на те, що обласний бюджет прийнятий до кінця року, нам невідома дотація нашому місту. Керівникам бюджетних установ необхідно з перших днів нового бюджетного року вживати заходів щодо жорсткої економії бюджетних коштів. Ми маємо витримати цей рік, як кажуть виробничники, затягти тимчасово паски, адже віримо у поліпшення економічної ситуації найближчим часом. Щодо дотації з обласного бюджету, то маю надію, що у депутатів вистачить мужності направити її не на "проїдання", а у фонд розвитку на УЖКГ.

Маю зауважити, що у зв'язку зі змінами, що внесені до Бюджетного Кодексу, у кінці року прийнято громіздкий і не зовсім зрозумілий Податковий Кодекс, запізно опублікований Державний бюджет, підготовка проекту міського бюджету носила нервовий, напружений характер. Хочу щиро подякувати працівникам управління економіки, фінансового управління, податковій інспекції та всім причетним до підготовки проекту бюджету. Це вони зуміли привести до ладу та знайти єдино правильне рішення серед неузгоджених протиріч в згаданих законодавчих актах.

"СВ",
Богдан Дроздов (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top