Вівторок, 17 жовтня 2017
Влада

Про міський бюджет-2011

Голова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов ЧекаленкоГолова комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любов Чекаленко6-го січня 2011 року у сесійній залі адмінбудинку пройшло позачергове засідання Світловодської міської ради шостого скликання. На порядок денний було винесено всього одне питання — "Про міський бюджет на 2011 рік". Після тривалого обговорення питання було проголосовано майже одноголосно.
З проханням прокоментувати бюджет міста на наступний рік ми звернулися до голови комісії з бюджетно-фінансових питань та соціально-економічного розвитку Любові Чекаленко.
— Незважаючи на те, що Державний бюджет на 2011 рік було прийнято наприкінці року та надруковано в офіційних урядових виданнях 30.12.2010 р., в деяких регіонах нашої області місцеві бюджети були прийняті до кінця року. Керівництво нашого міста підійшло до цього питання більш виважено: депутати мали змогу на засіданнях постійних комісій розглянути запропонований міськвиконкомом проект міського бюджету на 2011 рік, внести свої пропозиції, обговорити бачення того чи іншого напрямку видатків та доходів. Проект бюджету з деякими змінами, запропонованими комісією з планово-бюджетних питань та соціального розвитку, підтриманий депутатами та затверджений одноголосно.

Звичайно, прийнятий бюджет не у повній мірі задовольняє потреби бюджетних установ міста, і, як завжди, мізерна сума (у порівнянні з потребою) залишається УЖКГ на поточний ремонт та утримання об'єктів благоустрою міста. З таким негативним явищем доводиться змиритися, незважаючи на емоційний виступ на сесії голови постійної депутатської комісії з питань місцевого господарства та комунальної власності Володимира Демянюка і розуміння цього болючого питання депутатами та й всіма присутніми у сесійній залі.

На жаль, наш бюджет, образно кажучи, це "бюджет проїдання" коштів. Наведу кілька цифрових даних по видатках бюджетних установ за минулий рік: із загальної суми міського бюджету — заробітна плата з нарахуваннями складають 78,9%, енергоносії — 11,9%, інші видатки — 5,2%, всього 96%. На всі інші потреба міста залишилося 4%, з них 2,7 — на УЖКГ та благоустрій міста.

Майже аналогічна ситуація і в бюджеті на 2011 рік. Але зменшити видатки бюджетних установ та органів самоврядування, як того вимагала комісія, було неможливо, адже майже по всіх бюджетних установах та управліннях передбачено скорочення видатків. Змушена констатувати, що бюджет дуже напружений, але він відображає реалії сьогодення. Наше місто протягом останніх років залишається дотаційним. Власні надходження до міського бюджету, а це в основному податки з доходів фізичних осіб (утримання із заробітної плати), що становить 81,4% власних надходжень до загального фонду, щорічно зменшується. Ряд підприємств, які колись наповнювали міський бюджет, призупинили або майже зупинили свою роботу. Це і колишній завод "Калькулятор", ЗЧМ, радіозавод, комбінат твердих сплавів та інші. А ті структури, які виникли на їх місці шляхом поділу чи викупу, знаходяться в стадії банкрутства. До цього часу у місті панує таке негативне явище як виплата заробітної плати "у конвертах", а це пряме ухилення роботодавців від сплати податків, не кажучи про проблеми, які виникають у таких працівників при обрахуванні виробничого та пенсійного стажу страхувальників і т.д. А скільки таких "малих", "середніх" та приватних підприємців, які уникають сплати податків, а потім волають від імені громади про погані дороги, відсутність освітлення, відсутність ремонту дахів багатоповерхівок тощо.

Щодо конкретних цифрових даних бюджету. Загальний бюджет затверджений у сумі 80 млн. 092,5 тис. грн., з них власні надходження становлять 28 млн. 633,3 тис. грн. або всього 35,7%. Спеціальний фонд разом з бюджетом розвитку становить 4 млн. 575,3 тис. грн. Державна субвенція, що носить виключно цільовий характер по контрольних цифрах Мінфіна, передбачена в сумі 46 млн. 289,9 тис. грн.

Звичайно, будуть вноситись корективи до затвердженого плану. І в першу чергу при отриманні дотації з обласного бюджету. Не зважаючи на те, що обласний бюджет прийнятий до кінця року, нам невідома дотація нашому місту. Керівникам бюджетних установ необхідно з перших днів нового бюджетного року вживати заходів щодо жорсткої економії бюджетних коштів. Ми маємо витримати цей рік, як кажуть виробничники, затягти тимчасово паски, адже віримо у поліпшення економічної ситуації найближчим часом. Щодо дотації з обласного бюджету, то маю надію, що у депутатів вистачить мужності направити її не на "проїдання", а у фонд розвитку на УЖКГ.

Маю зауважити, що у зв'язку зі змінами, що внесені до Бюджетного Кодексу, у кінці року прийнято громіздкий і не зовсім зрозумілий Податковий Кодекс, запізно опублікований Державний бюджет, підготовка проекту міського бюджету носила нервовий, напружений характер. Хочу щиро подякувати працівникам управління економіки, фінансового управління, податковій інспекції та всім причетним до підготовки проекту бюджету. Це вони зуміли привести до ладу та знайти єдино правильне рішення серед неузгоджених протиріч в згаданих законодавчих актах.

"СВ",
Богдан Дроздов (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц Сьогодні, 17:37
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло 1
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.
 • admin 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  admin-фото
  Поражает отсутствие комментариев... и не важно каких! Неужели всех все устраивает? Вы, когда зубами стучать начнете, - вспомните этот момент.
 • Засранетц 10 жовтня 2017
  Наступного тижня почнуться виплати підвищених пенсій 1
  Засранетц-фото
  Підвищення пенсій не носить інфляційний характер, тому не може призвести до підвищення цін.

  А за чей счет банкет? Если совсем недавно, тот же Вова Гройсман чревоверещал за "огромную финансовую дыру в ПФ".

  И да, вспомним как не поднялись цены после "повышения" минимальной зарплаты.
 • admin 9 жовтня 2017
  АФІША: Державний академічний Волинський народний хор (РОЗІГРАШ КВИТКІВ!) 2
  admin-фото
  Цитата: Voda
  Хотіла придбати квиток на подарунок жінці, але...чи не буде холодно в парку 23 жовтня після заходу сонця?
  Концерт відбудеться у міському Палаці культури.

Top