Четвер, 13 травня 2021
Влада

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання

Людмила ГЕТМАНЕЦЬ, Юрій КОТЕНКО, Зінаїда КЛИМЧУК, Валентина ЯВТЕНКО.Людмила ГЕТМАНЕЦЬ, Юрій КОТЕНКО, Зінаїда КЛИМЧУК, Валентина ЯВТЕНКО.21 грудня в кабінеті міського голови Юрія Котенка відбулась перша прес-конференція новообраного мера та його команди. Спілкуючись із можновладцями, журналісти Світловодська піднімали важливі і актуальні для місті питання, як-то: реформування житлово-комунальної сфери міста, ефективність взаємодії нині діючої законодавчої та виконавчої влади, виконання бюджету 2010 року та перспективи наступного бюджетного року, і, звичайно, кроки на шляху до виконання передвиборчих обіцянок.
На запитання місцевих мас-медіа разом із Юрієм КОТЕНКОМ відповідали його перший заступник Валентина ЯВТЕНКО, заступник з комунальних питань Людмила ГЕТМАНЕЦЬ та секретар міської ради Зінаїда КЛИМЧУК. Їх коментарі з найбільш цікавих та актуальних тем – на сторінках нашої газети.


Ми виконуємо взяті на себе зобов’язанняЮрій КОТЕНКО:
— Під час зустрічей із світловодцями, які було проведено у передвиборчий період, найбільше зауважень лунало на адресу роботи підприємств комунальної сфери. Фактично, 85% усіх нарікань виборців були пов'язані саме з ЖКГ міста. Люди висловлювали свої невдоволення, зауваження і пропозиції щодо покращення ефективності їх роботи. Ці побажання світловодців я врахував у своїй передвиборчій програмі. Сьогодні розпочато процес реалізації запланованого. Зрозуміло, що нашій команді довелось прийти до влади в нелегкий час. Наприкінці бюджетного року, коли на поверхню виходять усі проблеми, що накопичувались не один місяць, знайти кошти для їх одночасного вирішення, просто не можливо. Однак, навіть в таких складних умовах, ми виконуємо взяті на себе зобов'язання. Шляхом перерозподілу коштів, нам вдалось знайти фінансування для вирішення першочергових проблем. Так, для якісного очищення міських автошляхів від снігу, було виділено 65 тис. грн. на ремонт грейдера. Закінчено спів-фінансування по ремонту ліфтів. Я знаю, що для багатьох мешканців багатоповерхівок їх відсутність була справжньою проблемою. Сьогодні ми її успішно вирішуємо. До кінця поточного та на початку наступного року, буде відремонтовано 22 ліфти, для чого вже виділено понад 100 тис. грн. Певні кошти з міського бюджету було направлено і на освітлення наших вулиць. Так, для відновлення вуличного освітлення в районі Рибколгоспу виділено 38 тис. грн. І це лише початок. Поза увагою не залишиться жоден мікрорайон. Питання освітлення буде вирішуватись як у центрі, так і у віддалених районах Світловодська. Невдоволені були світловодці і станом санітарних умов міста, тож я взяв це питання під особистий контроль.

Сьогодні вже наведено лад на сміттєвих майданчиках, вжито дієвих заходів із прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ, виділено 231 тис. грн. на придбання нової машини для вивезення сміття. За сприятливих погодних умов робота з очищення міста триватиме. В цьому напрямку ми працюємо із керівниками житлово-експлуатаційних контор. Хочу зазначити, що ті із них, хто сумлінно виконують свої обов'язки, налаштовані на співпрацю і вболівають за наше місто, будуть і надалі працювати задля його процвітання. З іншими – доведеться попрощатися. Жителям міста ми гарантуємо, що більше такого занедбаного становища на сміттєвих майданчиках, як це було в місті до останнього часу, у Світловодську ніколи не буде.

Саме тому сьогодні ми проводимо певний аналіз житлово-комунальних підприємств Світловодська: аналіз їх діяльності, ефективності використання коштів, виконання покладених на них завдань, наявність резервів. В результаті перевірки було виявлено прояви бездарності та навіть злочинного невиконання обов'язків окремими керівниками. Вся ця інформація буде узагальнена і представлена на розгляд депутатського корпусу вже в січні 2011 року задля прийняття рішення щодо реформування житлово-комунальної сфери.

Наша команда чесна перед своїми виборцями. Ми будемо все робити, щоб світловодці в нас не розчарувалися. Ми зможемо продемонструвати виборцям, що здатні працювати на користь нашої громади, здатні виконувати дані обіцянки та покладені на нас завдання, здатні вирішувати як фінансові питання, так і господарські.

Хочу підкреслити, що всі кроки, які вдалось зробити за цей час на шляху до покращання життя в нашому місті, стали можливими завдяки дієвій роботі депутатського корпусу, до складу якого увійшли люди, дійсно налаштовані на працю. Усі вони – обранці мешканців нашого міста, тож ми враховуємо думку кожного із них, адже, зрештою, це думка наших виборців. Певен,така взаємодія є запорукою того, що всі наші обіцянки будуть виконані в найближчий час і думка громади буде врахована. Ведуться також перемовини з керівниками промислових підприємств Світловодська, налаштованими на співпрацю задля процвітання міста.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язанняЗінаїда КЛИМЧУК:
— Дуже важливо налагодити ефективну співпрацю міської ради із виконавчими органами влади, адже усі ми чудово знаємо, що у державі до цього часу було певне протистояння між законодавчою та виконавчою владою, від чого страждали усі в нашій державі.

Щодо ситуації в нашому місті, я можу впевнено сказати, що сьогодні співпраця законодавчої та виконавчої влади у Світловодську є доволі ефективною. В депутатському корпусі працюють професійні люди, небайдужі до долі територіальної громади міста, вони цікавляться усіма проблемами, які турбують світловодців і готові співпрацювати із гілками виконавчої влади задля вирішення цих проблем. А секретар міської ради має бути координатором цієї співпраці, бути в курсі усіх питань, які стоять на порядку денному та сприяти їх вирішенню.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язанняЛюдмила ГЕТМАНЕЦЬ:
— Продовжуючи тему реформування житлово-комунального господарства міста, хочу зазначити, що цей процес вже розпочався. На найближче засідання виконавчого комітету світловодської міської ради буде винесено питання про передачу функцій КП "Шляховик" комбінату комунальних послуг. Терміновість такого рішення пов'язана із необхідністю врятувати майно підприємства, яке наразі знаходиться в борговій заставі. В майбутньому ж ККП, окрім завдань з утримання міських доріг, як планується, отримає також функції "Зеленого господарства" та підприємства "Міськсвітло". Такі кроки з реформування житлово-комунальної сфери мають підвищити ефективність роботи комунальних підприємств, а також дозволять зекономити бюджетні кошти за рахунок скорочення їх керівного складу, а значить і витрат на фонд заробітної плати. Однак, хочу наголосити, що працівники трудових колективів комунальних підприємств, функції яких буде передано комбінату комунальних послуг, не залишаться без роботи. Звичайно, рішення про реформування житлово-комунального господарства міста мають приймати депутати. Подібні пропозиції буде винесено на їх розгляд вже під час чергової сесії. Зрозуміло, що реформування ЖГК — процес поступовий, він буде тривати не один день, тим більше, що проблеми сьогодні мають не тільки "Шляховик", "Карат", "Зелене господарство", "Міськсвітло", але й КП "Світловодський міський водоканал", заборгованість якого лише по заробітній платі становить 500 тис. грн. Але головне, що цей процес вже розпочато. Кроки намічено і вони поступово здійснюються.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язанняВалентина ЯВТЕНКО:
— Закінчується 2010 рік. Тож, можна підбити певні підсумки. Думаю, що виконання бюджету в цьому році становитиме близько 100%. І по доходах, і по видатках. Головне — забезпечено виплату заробітної плати усім бюджетним установам міста. До кінця року ми на 100% розрахуємось із ними по заробітній платі і майже на 50% — за енергоносії. Решта боргів за енергоносії, а це, здебільшого, тепло – залишаться на наступний бюджетний рік.

Щодо прогнозів фінансування наступного року, хочу зазначити, що ми вже отримали контрольні цифри на 2011 рік. Вони були опрацьовані усіма бюджетними установами. І хоча їх розрахунки значно перевищують суми, які нам нараховує Міністерство фінансів, цих коштів вистачить на захищені статті. Такі як заробітна плата, енергоносії, харчування, медикаменти та обслуговування установ. Однак, наше завдання — разом працювати над наповненням дохідної частини бюджету наступного року, аби мати той ресурс, який би могли направити на вирішення актуальних міських проблем.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання
Людмила ГЕТМАНЕЦЬ, Юрій КОТЕНКО, Зінаїда КЛИМЧУК, Валентина ЯВТЕНКО.

Завершуючи розмову із журналістами, міський голова запевнив усіх присутніх, що новообрана влада — відкрита до спілкування і з журналістами, і з усіма мешканцями нашого міста. "Нам є що сказати світловодцям, — зазначив Юрій Котенко — всі наші дії направлені на те, щоб завтра життя в нашому місті стало краще, ніж сьогодні, і ми віримо, що так воно й буде!"

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання
Марина Ткаченко ("41 канал"), Ігор Котляров ("41 канал"), Роман Бравічев ("Веселка"), Валентина Саєнко ("Веселка"), Олена Єрунова ("Світловодськ вечірній").

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання
Людмила ГЕТМАНЕЦЬ, Юрій КОТЕНКО, Зінаїда КЛИМЧУК, Валентина ЯВТЕНКО.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання
Валентина Саєнко, Олена Єрунова.

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання

Ми виконуємо взяті на себе зобов’язання

Олена ЄРУНОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top