Четвер, 19 жовтня 2017
Кримінал

Зупинити крадіїв кабелів

Зупинити крадіїв кабелівЗдавна залізничні шляхи називали "кровоносними судинами" країни, а зв'язок її нервовою системою, та останнім часом ця "нервова система" змушує нервувати і зв'язківців, і пересічних громадян, абонентів телефонних мереж.
У місті і районі, як і в сумнозвісні 90-і роки, почали діяти злочинні елементи, які вирізають діючі кабельні лінії, щоб переплавити металеві дроти з середини кабелю, здати за "гривні" кольоровий метал до пункту прийому металобрухту.
Лише за три квартали поточного року телефонними злодіями здійснено 67 крадіжок, з них 6 у районі, на загальну суму 30 тисяч гривен. Втрати на відновлення зв'язку з боку Світловодського цеху телекомунікаційних послуг Кіровоградської філії ВАТ "Укртелеком" склали майже 100 тисяч гривен.

Не зважаючи на те, що у місті кількість крадіжок у 10 разів перевищує кількість, скоєних у районі, та їхня вартісна оцінка нижче і складає від 20 до 1000 гривен на одне пошкодження без врахування суми, витраченої на поновлення зв'язку.

До речі, на кілька днів і навіть тижнів залишались без зв'язку будинки і навіть кілька будинків у мікрорайонах міста, таких, як Садовий, Шевченківський, смт. Власівка. Той невеликий зиск, який мали горе-грабіжники, загрожував життю людей, їхньому спокою.

Ще гірші справи у селах району. У Павлівці було викрадено 1030 метрів багатопарного кабелю на суму 10110 гривень, у Миронівці – на суму 4669 гривень, Золотарівці – 4016 гривень. Села залишились без зв'язку по декілька тижнів, а там у більшості сімей є старі люди й діти, яким у будь-який час потрібна допомога.

Безперечно, звертатись до совісті крадіїв і тих, хто їм потурає, немає сенсу.

Але нам всім потрібно об'єднатись і дати бій крадіям, виявляти пильність, як це зробив хазяїн одного з дворищ у селі Григорівці, який не злякався і вийшов проти двох чи трьох негідників. Саме завдяки цій людині, кабель хоч і був перерізаний, та спроба крадіжки зірвалась.

Безперечно, не сидять склавши руки і зв'язківці, на плечі яких лягає весь тягар відновлення ліній. Зокрема взято під охоронну сигналізацію багатопарні кабелі в районі, телефонні шафи по всьому місту, створено також оперативну групу з працівників міліції і Укртелекому.

Але й жителі міста, і особливо сіл, мають стати добровільними помічниками і зв'язківців, і міліції, бо це на їхню користь. І саме вони першими почують, як їхній телефон спочатку задзеленчить, а потім замовкне, залишаючи їх домівки без зв'язку із зовнішним світом.

Не секрет й інше, люди знають, хто може займатися крадіжками кабелів, а може хто і бачить, як іде переплавка дротів на металобрухт, тож про це можна повідомити, як до міліції за телефоном 102, так і до Укртелекому за телефонами 2-14-14, 2-77-77. Анонімність дзвінків гарантована.

З приводу здійснення крадіжок відкрито 29 кримінальних справ. Та лише двох крадіїв притягнуто до кримінальної відповідальності, які засуджені за ст.185, ч.2 до 6 місяців арешту і до сплати штрафу у сумі нанесених збитків.

Зрозуміло, суд над двома дрібними злодіями не вирішує проблеми у цілому. Тільки з допомогою громадськості, загальної пильності будемо сподіватись на поліпшення стану щодо забезпечення збереження телекомунікаційних мереж від крадіжок кабелю.

А. Могильда,
відповідальний по захисту майна ЦТП №2 Кіровоградської філії ВАТ "Укртелеком".
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • bf005

 • 15 грудня 2010 11:00
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
У вас классный сайт
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
 • admin Користувач offline

 • 15 грудня 2010 14:06
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1680 комментарів | 7171 публікація
Нет, это он у вас классный smile
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top