Четвер, 19 жовтня 2017
Події

Обрали отамана

Осавул Григорій Мілашенко (ліворуч) вручає тростину з тризубом – символом влади – новообраному отаману Світловодського куреня Олександру Ємченку (праворуч).Осавул Григорій Мілашенко (ліворуч) вручає тростину з тризубом – символом влади – новообраному отаману Світловодського куреня Олександру Ємченку (праворуч).13 листопада прийшов час Світловодським козакам згідно Статуту обрати собі отамана.
Не по-осінньому теплого суботнього дня вони зібралися в козацький круг на цю урочисту подію. На свято прибули і гості, побратими із Знам’янки. По-військовому чітко отаман Світловодського куреня Володимир Ємченко доповів про проведену за три роки роботу, подякував побратимам і, згідно традиції, поклавши на свій картуз тростину з гербом України, склав із себе повноваження.
Слово взяв осавул Григорій Мілашенко:

– То що, козаки, кого оберемо отаманом?

– Батька, Ємченка!, – почулися вигуки з кругу.

Тричі, згідно традиції, відмовлявся Володимир Вікторович від посади, пропонуючи обрати когось іншого, більш достойного. І тричі все голосніше і наполегливіше лунали вигуки: «Любо! Батька Ємченка отаманом!».

– Ну що ж, – нарешті погодився новообраний отаман. – Дякую за довіру. Але не ображайтеся, якщо заробите – нагайка завжди напоготові.

І знову в єдиному пориві пролунало козацьке «Любо!». Отаман став на коліно і поцілував Державний прапор України. Козаки по-черзі посипали голову своєму отаманові рідною землею і наказали берегти її так, як це робили наші діди-прадіди.

Світловодські козакиСвітловодські козаки– Відродження козацтва на Світловодщині знаходиться на самій початковій стадії, – розповідає Володимир Григорович. – Ми лише три роки тому почали розвиватися. У світловодців, на жаль, ставлення до козацтва м’яко кажучи, дещо прохолодне. Та це і зрозуміло, адже наше прекрасне місто будували вихідці із всього Радянського Союзу, які мало що знали про традиції та дійсну історію українського козацтва. Та і у місцевого населення починаючи від цариці і закінчуючи генсеками десятиліттями ціленаправлено витравлювалася із свідомості наше славне минуле. Але ж генетична пам’ять народу залишилася. Знаю, що, наприклад, у Власівці, Великій Андрусівці, інших населених пунктах району живуть прямі нащадки козаків. Їх тільки потрібно підняти, згуртувати. А це справа не одного дня. Ось цим і займаємося. Уже створено Калантаївську, Андрусівську, Світловодсько-Табурищанську сотні, Крилівський шкільний курінь. Світловодський же курінь за структурою відноситься до складу Окремого Чорноліського полку імені козака Мамая Центрального округу Українського козацтва. Полк знаходиться у Знам’янці, у нас там і полковий отаман, Віктор Мазуренко. А ми будемо розвиватися, розширювати свій вплив. Цим із задоволенням займаються друзі-козаки. Такі, як осавул Григорій Мілашенко, хорунжий Володимир Целуйко, курінний Світловодсько-Андрусівської сотні Олег Довгий, суддя Світловодського куреня Олександр Шуліка, інші однодумці. Та і молоді козаки у нас достойні. Для них бути козаком не якась гра. Носити козацьку форму, дотримуватися козацьких звичаїв і зберігати козацькі традиції для них велика честь, відчувається їх гордість за причетність до славного минулого, а їх любов до неньки-України не просто високі слова. Особисто я прийшов до козацтва дякуючи моїй мамі Марії Дмитрівні, яка і зараз мешкає в селі Цибулеве Знам’янського району. Вона ще в дитинстві розповідала про мого діда, інших родичів, які були справжніми козаками. Але тоді було навчання у школі міліції, робота практично без вихідних у кримінальному розшуці. Тепер я у відставці, тож час з’явився на заняття улюбленою справою.

Так приймають у козаки.Так приймають у козаки.Потім отаман запросив побратимів до столу. Вголос прочитали молитву, підняли чарку «За отамана» та закусили козацьким кулішем. І до пізньої ночі лунали народні козацькі пісні, які переривалися козацькими розвагами.

Сергій ТИШКО.
(Фото автора)
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top