Вівторок, 28 січня 2020
Здоров'я

Педикульоз – неприємна хвороба

Педикульоз – неприємна хворобаБез сумніву, батьки вже придбали все необхідне приладдя для навчання дитини та налаштували на успіхи у здобутті знань. Та чи не забули про гігієнічні вимоги? Адже влітку багато дітлахів відпочивали у бабусі в селі або у таборах відпочинку, де не завжди були комфортні умови для того, щоб добре доглянути за собою.
Слово педикульоз (по-простому вошивість) в багатьох з нас викликає неприємні відчуття. Але згадати про нього все ж таки доведеться. На жаль, кожного року, при обстеженні дітей медпрацівниками дитячих закладів на початку навчального процесу в учнів, переважно початкових класів, виявляють завошеність. В поточному 2010 році відмічається ріст рівня інвазованості педикульозом серед дітей на 6,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року.


Воші — переносники збудників інфекційних захворювань (висипний тиф, зворотний тиф, волинська гарячка та інші).На тілі людини паразитують три види вошей: головні, платяні та лобкові. Воші протягом свого життя, перебуваючи на тілі людини і живлячись її кров'ю, у своєму розвитку проходять три стадії: яйце (тобто гнида), личинка і статевозріла воша. Яйце має довгасту форму, жовтувато-білого кольору, міцно склеєне з волоссям за рахунок речовини, що виділяє самка. Головна воша найчастіше живе у волосяній частині голови, в основному на скронях, потилиці, тімені.Тривалість життя дорослої особини 27-38 діб. Самка відкладає на волоссі до чотирьох яєць на день, а за життя, відповідно, — до 160 штук.Живиться воша кров'ю. Поза тілом людини головна воша живе 24 години, платяна — 7-10 діб. Розповсюджуються паразити, переповзаючи з однієї людини на іншу під час безпосереднього контакту (за хвилину вони долають 20 см), а також при користуванні спільними речами. Збереженню проблеми із завошивленням сприяють скупченість населення, недотримання правил особистої гігієни, значні міграційні процеси. Профілактика педикульозу:
1. Регулярне миття голови,тіла не менше 1 разу в 7-10 днів, з одночасною зміною натільної і постільної білизни.
2. Регулярне підстригання і щоденне розчісування голови. Доречі,якщо ви вирішили підстригти малюка у перукарні, не поспішайте садовити його у крісло; спочатку придивіться, чи обробляють тут інструменти для стрижки волосся після того, як зробили- зачіску попередньому відвідувачу.
3. У громадських місцях, транспорті та просто на вулиці намагайтеся триматися подалі від неохайних людей.
4. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим як її надягти, продезинфікуйте, а потім ще й ретельно виперіть.
5. Проводьте щоденний огляд дітей, відвідуючих дитячі заклади. Що робити, якщо виявили педикульоз ?

В разі виявлення педикульозу треба провести відповідну обробку голови, тобто дезинсекцію. Дуже часто матері, боючись розголосу, самостійно починають лікування, не звертаючись до лікаря, адже для цього зараз є широкий асортимент препаратів: Педикулін, Педицид, Ніттифор, Нітилон, Локодин, Лонцид, 20% водно-мильна суспензія бензилбензоату, 10% водно-мильно-гасова емульсія, 0,15% водна емульсія карбофосу. Нанесіть на волосся один із вищевказаних препаратів, зав'яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте відповідний час згідно з інструкцією. Після цього промийте волосся проточною водою з милом або шампунем і нанесіть теплий розчин 9% столового оцету, зав'яжіть голову поліетиленовою хусткою і рушником, витримайте ще 30 хвилин, прополощіть у проточній воді, після чого вичешіть густим гребінцем загиблих вошей та гниди. Це надзвичайно кропіткий, але важливий процес.

Ефект боротьби з вошами(гнидами) буде досягнутий при одночасному їх знешкодженні на голові, тілі,білизні,одязі і інших речах і предметах.

Радміла Перепеляк,
завепідвідділом Світловодської райСЕС.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top