П’ятниця, 07 травня 2021
Культура

Світловодський Палац культури — кращий у Кіровоградській області

[thumb=left|Творчий колектив Палацу культури на чолі з художнім керівником Любов’ю Литвиненко — людиною обдарованою, енергійною, відданою своїй справі.]50-річний ювілей улюбленого Палацу культури для великої кількості світловодців, які віддано служать прекрасному — подія знакова, а для людей, які тут працюють — це рубіж на творчому шляху.
Тут можуть працювати тільки фанати своєї справи, яких не лякають ні маленька зарплатня, ні екстремальні ситуації під час підготовки та проведення заходів, ні стреси. Тому Світловодський міський Палац культури давно визнано кращим з кращих у Кіровоградській області.


Нині тут працюють 8 колективів художньої самодіяльності, які мають звання Народний аматорський колектив та Зразковий аматорський колектив, 26 різножанрових творчих колективів та клубів за інтересами. З початку року колективом проведено 215 різноманітних заходів, з них 142 - для дітей різних вікових груп. А якщо ми все це помножимо на 50 років - уявіть яку величезну творчу роботу провів наш Палац у місті, області, Україні і за її межами!

На високому творчому рівні проводились заходи: "Людина року", "Співайте гімн улюбленому місту", "Христос народився", "Щедрий вечір", "День святого Миколая", обрядове дійство "Стрітень", "Тарасова дорога", вечори-реквієми до 22 червня, "Голодний 33-й", "Чорнобильська балада", до 55-річного ювілею м.Світловодська, до 65-річчя Великої перемоги, до Дня Незалежності України, які були високо оцінені глядачами.

Схвальні відгуки отримали фестиваль фольклорного мистецтва "Невичерпні джерела", у якому взяли участь 14 колективів фольклорного мистецтва Кіровоградської області, фестиваль театрального мистецтва "Театральна весна Кіровоградщини".

Масштабну творчу програму, присвячену 50-річчю з дня пуску першого агрегату Кременчуцької ГЕС, глядачами якої були поважні гості зі всієї України та зарубіжжя, Герой України Семен Ізраїльович Поташник назвав найкращим ювілеєм всього Дніпровського каскаду ГЕС. 50-річний ювілей школи-гімназії №4, 80-річний ювілей Світловодської РайСЕС, Всеукраїнський фестиваль спортивного танцю "Світло на воді" та багато інших чудових програм принесли велике задоволення і ювілярам, і організаторам..

В Палаці створено молодіжний центр (Є. Аболмасова та С. Ситник), який проводить тематичні, розважальні, конкурсні програми та вечори для молоді міста: "День святого Валентина", "Дівочі секрети", "Матусенько рідна", "Розваги на масляну", веселі молодіжні КВК. 371 молоду людину об'єднують сьогодні 16 творчих колективів і 10 клубів за інтересами.

Та за всіма творчими програмами стоять люди, які завжди лишаються за лаштунками сцени.

Народний аматорський хор ветеранів "Осіннє золото" (керівник М.Сарданова, нагороджена Почесним знаком "За заслуги перед Світловодщиною"; концертмейстери В.Шиндель, І.Петрова) створено у 1985 році. У репертуарі хору понад 100 пісень, він є учасником багатьох конкурсів і фестивалів, має багато нагород, а його керівник нагороджена Почесним знаком "За заслуги перед Світловодщиною" 1 ступеня. 5 травня ми урочисто відсвяткували 25-річчя колективу і 75-й день народження керівника.

Шиндель В.І. — беззмінний концертмейстер хору, легендарна особистість. З перших днів будівництва Кременчуцької ГЕС він працював у клубі будівельників, а коли відкрився Палац культури, став концертмейстером вокальних груп, солістів, хору. Ювілей рідного закладу — це і піввіковий ювілей творчої діяльності музиканта.

Народний аматорський ансамбль російської пісні "Сударушка" під керівництвом Заслуженого працівника культури України Надії Татарникової (концертмейстер Микола Дяченко). 9 жовтня цей колектив також відзначив свій 25-річний ювілей. Маючи великий репертуар, "Сударушка" бере активну участь у творчому житті Палацу, міста, веде активну гастрольну діяльність, є активним учасником всеукраїнських і міжнародних фестивалів.

Народний ансамбль пісні "Голубка" та чоловічій ансамбль пісні "Явір" (засновник і керівник В.І.Кузьменко) в своїй творчості спирається на кращі зразки української співочої скарбниці і є одними з найкращих вокальних колективів міста.

Не кожен заклад культури в області може похвалитися Народним аматорським театром. А у нашому Палаці їх два! Нині один очолює молодий режисер К. Атамась. Театр поставив комедію "Фараони", а на фестивалі-конкурсі "Театральна весна Кіровоградщини" посів друге місце.

Народний музичний театр ляльок "Дивосвіт" (керівник і режисер-постановник Н.М.Сандрак) — улюблений колектив міської малечі. Дипломом 1 ступеню обласного фестивалю "Театральна весна Кіровоградщини" був нагороджений колектив за мюзикл "Муха-цокотуха".

Народний хореографічний ансамбль танцю "Вогник" засновано ще 1962 року. Його незмінним керівником протягом 40 років був В.К.Жмурін. Нині колектив очолює учениця В.К.Жмуріна — хореограф з вищою освітою О.В.Макогон (концертмейстер О.Г.Ромашкіна).

А до якого творчого колективу Палацу культури вже у вересні немає набору? До студії балетної хореографії Лариси Москаленко! Це один з небагатьох колективів області, де викладають класичну балетну хореографію. Колектив є призером Міжнародних конкурсів хореографії (Київ-1999, Севастополь-2004, Крим-2005, Дніпропетровськ-2007, 2009), постійним переможцем конкурсу "Весняні ритми Кіровоградщини".

Пишаються своїм керівником учасниці вокального ансамблю "Ардете" — прекрасною солісткою Палацу культури, педагогом і керівником-постановником — Інессою Кузьменко. Колектив — лауреат і дипломант міських, обласних і Всеукраїнських конкурсів.

А цей колектив чи не єдиний в області — циркова студія "Райдуга", що створена 1996 року. Керівник колективу — С.М. Ситник. Учасники колективу навчаються різним жанрам циркового мистецтва. Наступного року студія святкуватиме 15-річний ювілей. Випускники студії працюють на різних аренах цирку України і Франції.

29 жовтня клуб спортивного бального танцю "Аллегро" запросить всіх прихильників на свій 10-річний ювілей. Це один з небагатьох колективів області, який має на меті популяризацію спортивних танців. Засновником і керівником клубу є Н.В.Новікова — педагог з вищою фаховою освітою. В колективі танцюють двоє синів Наталі Вікторівни — Олексій та Кирило. Олексій — спеціаліст з вищою хореографічною освітою — продовжує творчій шлях мами і веде в колективі молодші вікові групи.

Пишається Плац культури своїми солістами, чиї чудові голоси звучать на всіх творчих заходах. Валерій Семерджи і Наталя Сандрак — переможці міського конкурсу "Дует на біс", Надія Татарнікова, Наталя Коваленко, Інесса Кузьменко, Олена Куценко, Василь Кузьменко, Юрій Лучка зачарують вас співом. А Олександр Яковлєв не тільки талановитий співак, а й композитор і аранжувальник. Д.Шкурін — чудовий ведучій молодіжних концертних програм.

Керівники творчих колективів віддають належне фахівцям технічних служб Палацу. Чудові костюми створюють для наших артистів "золоті голочки" — Вікторія та Наталія Шейченко. Виважений і вишуканий звук наших концертів забезпечує ветеран Палацу культури, звукорежисер — С.В.Сергієнко. Невід'ємною частиною успіху заходу є освітлення сцени. Євген Харісов і Борис Черний його завжди забезпечують. Євген є ще й оператором відео зйомок і просто комп'ютерним генієм! А Борис — тесляр, майстер всіх театральних декорацій. Все уміють робити його золоті руки!

Ставлять декорації, опускають і піднімають куліси, оформляють сцену М.Дяченко та Татарніков. Світло в Палаці культури забезпечує електрик В.О.Мостовик. Дбайливі руки нашого Михайловича (так ми з любов'ю називаємо нашого водія Корольова) дозволяють нам користуватися без зайвих проблем автобусом, місце якому вже давно у музеї. Оформлення сцени не повторюється ніколи — це заслуга нашого художника — дизайнера Олени Батури, яка бере участь також у багатьох театралізованих заходах. Технічною службою Палацу керує прекрасний спеціаліст О.І.Котляренко. А цілим штатом жінок, які забезпечують чистоту кожного приміщення Палацу культури і великої прилеглої території керує заступник директора з господрської частини Н.Б. Столярчук. Хто нараховує нам зарплатню, веде бухгалтерський облік? Це головний бухгалтер Н.І.Шукшина і касир О.Жеглата. Кадрами Палацу опікується весела і розумна О.Іванова.

Ось такий він дружний і веселий колектив СМПК! А щоб він такий склався і згуртувався велика заслуга нашого директора, господаря з великої літери Анатолія Мусійовича Сала. Це і його заслуга, що після Кіровоградської Державної філармонії наш Палац культури визнано кращим закладом культури області!

Любов Литвиненко,
Богдан Дроздов (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Не кожен заклад культури в області може похвалитися Народним аматорським театром. А у нашому Палаці їх два! Нині один очолює молодий режисер К. Атамась - моя Кариночка, ты просто моя умничка, мне очень приятно за то что ты у меня МОЛОДОЙ РЕЖИСЕР love
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top