Вівторок, 18 грудня 2018
Корисна інформація

Маєш сотку – вже не безробітний?

Маєш сотку – вже не безробітний?Сьогодні – у розпал економічної кризи – чимало працівників промислових підприємств, розташованих у містах, поповнюють лави безробітних. Чимало серед них і сільських жителів. Останніх-то і бентежить питання: чи варто розраховувати на допомогу по безробіттю та чи є наявність землі в індивідуальній власності приводом для відмови у виплатах на випадок безробіття?
Дійсно, сказав Олександр Сиромятнов, заступник директора Світловодського міськрайонного центру зайнятості, це питання наразі набуло актуального значення. Тому, продовжив він, треба відразу визначитись: чи є людина власником особистого селянського господарства (ОСГ). І аби не було різного роду плутанин і незрозумілостей, керуватись потрібно нещодавно скоригованим Законом України „Про особисте селянське господарство”, який набув чинності 13 січня поточного року. Стаття 4 цього закону наголошує, що облік ОСГ здійснюють сільські, селищні та міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики...

Іншими словам, якщо фізична особа має у користуванні до двох гектарів землі (мінімуму у законі не визначено) – вона володіє оцим самим ОСГ, яке визначається як її основна робота. І це, зазначив Сиромятнов, стосується не лише мешканців району. Також і городянин, якщо він звільняється з роботи, то для постановки на облік до Центру зайнятості, він (як і селянин) має надати довідку, завірену органами місцевого самоврядування, про те, що він не є членом ОСГ, або вийшов з цього членства. У разі, якщо людина набула статус безробітного до цієї дати (13.01.2009 року) – положення означеного закону на неї не розповсюджуються.

Як довести потенційному претендентові, що він не є членом ОСГ? На це Олександр Сиромятнов повідомив, що, згідно цього ж закону, облік таких господарств здійснюють сільські, селищні, міські ради за місцем розташування земельної ділянки в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань статистики. Коротше кажучи, це питання є прерогативою голів сільських та селищних рад, міських та районних адміністрацій. І якщо людина має довідку, завірену цими місцевими органами влади про те, що вона не є членом ОСГ, лиш тоді вона набуде права на отримання статусу безробітного з усіма, витікаючими звідси, виплатами і допомогами, підсумував заступник директора Світловодського МРЦЗ.

Виходить, якщо у тебе є кілька соток городу, то ти вже не безробітний? Саме цим питанням переймається переважна більшість сільського населення, якому не пощастило втратити роботу. Враження таке, що наші законодавці, у лихоманці політичних протистоянь та чвар поміж собою, забули про „дрібничку”, яка „вилазить боком” їхньому електоратові.

Віталій АСАУЛЕНКО
Богдан Дроздов (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • McSim

 • 26 лютого 2009 15:13
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Значит если у меня есть дача я могу не платить осчисления в фонд занятости, поскольку в любом случае статус безработного мне не получить?
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 7.04.2008 | 561 комментар | 0 публікацій
Класно подмечено, Я както об этом и не задумывался, интересна позиция государства по даному вопросу.
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top