Неділя, 16 травня 2021
Корисна інформація

Державна служба зайнятості – здобутки та проблеми

Державна служба зайнятості – здобутки та проблеми21 грудня 2008 року виповнилось 18 років з часу створення Державної служби зайнятості – соціального інституту, який є найважливішою ланкою в реалізації державної політики раціонального використання трудових ресурсів.
Становлення сучасної служби зайнятості почалося після того, як 21 грудня 1990 року Рада Міністрів України прийняла постанову щодо її створення. Відбулося воно водночас із законодавчим визначенням такого соціально-економічного явища як безробіття, усвідомлення роботодавцями, профспілками, усім суспільством гостроти цієї проблеми і необхідності її вирішення на державному рівні.
У місті Світловодську служба зайнятості була створена 25 квітня 1991 року. Колектив, на той час, складався з чотирьох осіб. З року в рік зростав обсяг завдань, які вирішувала ця установа, тож зараз у Світловодському міськрайонному центрі зайнятості працює 32 спеціаліста.


Перші безробітні в нашому місті зареєстровані в липні 1991 року. Тоді вакантних посад було більше, ніж зареєстрованих безробітних, і тому майже всі, хто звертався по допомогу у службу зайнятості, були працевлаштовані. Згодом ситуація на ринку праці змінилася, і після 1998 року на обліку в центрі зайнятості перебувало майже 10 тисяч незайнятих осіб щорічно.

Протягом 2008 року на обліку в службі зайнятості перебувало майже 5 тиссяч осіб.

За 18 років послугами Світловодського МРЦЗ скористались 93 тисячі осіб, з них – 27 тисячам надана допомога в працевлаштуванні, 7 тисяч – пройшли професійне навчання, 14 тисяч – брали участь в оплачуваних громадських роботах, 1 тисяча – отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, створено 1,2 тисячі додаткових робочих місць за кошти Фонду. За цими промовистими цифрами – щоденна сумлінна та клопітка робота працівників центру зайнятості.

Світловодський міськрайонний центр зайнятості – це установа, яка професійно і на високому рівні виконує покладені на неї державою функції та обов’язки, яку всі знають і поважають. Безробітним тут допомагають знайти роботу, перекваліфікуватися, здобути нову професію або ж відкрити власну справу, роботодавцям – вирішити кадрові проблеми свого підприємства чи установи, укомплектувати вакантні посади кваліфікованими спеціалістами, підготувати в навчальних закладах нашого міста чи інших міст області висококваліфікаційного фахівця з будь-якої спеціальності.

Міськрайонний центр зайнятості має величезну базу даних щодо ситуації на ринку праці, перспектив розвитку кожного підприємства, безкоштовно надає консультації з будь-яких питань, пов’язаних із працевлаштуванням і кадровими проблемами. Його працівники постійно удосконалюють форми і методи роботи з відвідувачами, розширюють співпрацю з роботодавцями, впроваджують сучасні технології, які дозволяють використовувати можливості електронної інформаційної мережі.

У єдиній комп’ютерній мережі служби зайнятості є інформація про наявність робочих місць та про умови роботи у всіх населених пунктах області та України. Інформацією, що міститься в її базі даних, зможуть користуватися навіть ті, хто не має елементарних навичок роботи на комп’ютері. Втім, будь-хто з безробітних чи роботодавців може оволодіти такими навичками, записавшись на короткотермінові курси з основ комп’ютерної грамотності, які працюють у МРЦЗ, Для цього досить мати бажання – у центрі обладнано сучасний комп’ютерний клас, де з допомогою досвідчених наставників кожен з безробітних може навчитися сучасним способам пошуку роботи, зокрема, з допомогою Інтернету.

Отже, Державна служба зайнятості – це не казенно-бюрократична установа, яка бездушно реєструє тих, хто втратив роботу, не застигла, а творча і динамічна структура, головна мета якої – допомогти людям, і державі.

Не в легкий час для країни і для Державної служби зайнятості ми відзначаємо свою 18-ту річницю. Якщо в листопаді в цілому по Україні щоденно реєструвалось в службі зайнятості 6-8 тисяч незайнятих громадян, то сьогодні уже 12 тисяч і більше. Та ще при тому зменшилась, майже в 5 разів, чисельність актуальних вакансій. На сьогодні, по Світловодському міськрайнному центру зайнятості навантаження на одну вакансію складає 16 незайнятих осіб, коли ще жовтні це були лише 2 особи.

Сьогодні ситуація ускладнюються з кожним днем. Протягом останніх двох місяців близько 40 підприємств провели або продовжують звільнення та вивільнення близько 1000 працівників. І кожне третє підприємство перейшло на режим неповної зайнятості, тобто працюють не повний робочий день або тиждень, місяць, а деякі взагалі пішли на довготривалі різдвяні канікули. Не зважаючи на труднощі сьогодні, державна служба зайнятості значно впевненіше бореться з такою ситуацією: по перше – ми повнолітні, по друге – законодавча база і технологія обслуговування, матеріальна база зараз перебувають на значно вищому рівні, ніж це було в минулі роки.

І як ми всі бачимо, що вал, який накотився на службу зайнятості, викликаний «цунамі» економічної кризи, служба витримала і витримує. Ми перевили міськрайонний центр зайнятості на роботу в особливому режимі, з 700 до 1900, а тисячі документів доопрацьовуємо у вихідні дні. Тільки ми знаємо, скільки потрібно на це зусиль. І я дуже вдячний колективу, що з порозумінням і державною відповідальністю виконує свою роботу.

Тож користуючись нагодою, вітаємо колег з 18-ою річницею створення Державної служби зайнятості. Хай їхня праця завжди буде плідною і потрібною людям. Здоров’я вам і вашим рідним, земного щастя, радості й добра, миру і злагоди в кожному домі.

Ілля ДОМБРОВСЬКИЙ,
директор Світловодського МРЦЗ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top