Вівторок, 28 січня 2020
Светловодск Актуально

«Однорукі бандити» наступають, або Чи є ліки від «ігроманії»?

«Однорукі бандити» наступають, або Чи є ліки від «ігроманії»?Минулого тижня заступник міського голови з гуманітарних питань Ольга Литвиненко провела розширену нараду з надзвичайно актуальної проблеми – розташування і роботи гральних автоматів у нашому місті. У ній взяли участь представники розширеної комісії з питань захисту суспільної моралі, правоохоронних, дозвільних органів, депутати міськради тощо.
Начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Ірина Радченко, аналізуючи ситуацію, повідомила чимало цікавих фактів. На території Світловодська у вбудованих і окремих приміщеннях (магазинах, кафе, барах), прибудовах, малих архітектурних формах) є 30 об’єктів, в яких розташовано 217 ігрових автоматів. Повністю відповідають правовим та іншим вимогам лише два суб’єкти господарювання: Полтавська філія ПП «Алкін» (сім ігрових автоматів) та структурний підрозділ №2 Київського ТОВ «Дніпро-Вікторія» (17 ігрових автоматів). В трьох: Кіровоградська філія ТОВ «Сінніс ЛТД», Кременчуцьке ТОВ «Фан-сервіс», Київська філія ТОВ «Фан-Гейм» (разом – 107 ігрових автоматів) відсутні, чи не належно оформлені ті чи інші документи, або ж не погоджений режим роботи.


11 об’єктів ігрового бізнесу нібито взагалі без власників, принаймні їхні імена історія замовчує, є чимало суб’єктів господарювання, у яких відсутні ліцензії, патенти. Тут зафіксовано найбільше серйозних порушень: без будь-яких правил розміщуються ігрові автомати; не погоджено режим роботи; не сплачено, не продовжено, чи не оформлено договір землекористування; гральні автомати розміщені поблизу навчальних закладів, немає відповідальних за допуск до ігор неповнолітніх: до гральних автоматів допускаються лише ті, кому виповнилося 18 років.

Інформація присутніх приголомшила. Депутат міської ради Алла Медоренко, голова комісії з питань освіти, культури, молоді, туризму, спорту та духовності, відразу поцікавилася, як органи місцевого самоврядування можуть впливати на власників гральних автоматів. Заступник міського голови Ольга Литвиненко повідомила, що такі повноваження має облдержадміністрація, а органи місцевого самоврядування в межах повноважень повідомляють про порушення контролюючі органи.

Світловодський міжрайпрокурор, старший радник юстиції Любов Петренко запропонувала позбавляти ліцензій власників ігрових автоматів, у яких виявлені ті чи інші порушення. Такі суб’єкти господарювання – це компетенція СДБЕЗ Світловодського МРВ.

Начальник Світловодського МВ УМВС Ігор Іванов, начальник Світловодського МВ СБУ України Олег Молчанов висловили готовність працювати в тандемі, щоб виявляти і усувати порушення в сфері грального бізнесу міста.

З роз’ясненнями щодо розміщення гральних автоматів у магазинах, кафе (а це порушення Ліцензійних умов) виступив головний спеціаліст представництва Держпідприємництва в Кіровоградській області С.Максимович.

Учасники наради прийняли відповідне рішення (вісім пунктів) щодо спільних заходів для усунення порушень у гральному бізнесі, приведення його у відповідність до діючого законодавства. Закликали суб’єктів підприємницької діяльності – власників магазинів, кафе, барів – не встановлювати в цих та інших подібних приміщеннях гральні автомати.

І ще один нюанс. Директор НВК «Гімназія ЗОШ №4», депутат міськради, член комісії з питань освіти, культури, молоді, туризму, спорту та духовності Надія Прасол у своєму емоційному виступі підкреслила: «З точки зору впливу на дитячий організм, гральні автомати – «ігроманія», – така ж залежність, як «наркоманія» – невиліковна хвороба, що спричиняє моральні, та й фінансові збитки, які поновити неможливо». Що ж, варто задуматися нам усім.

Вікторія АРХИПОВА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  • Tyler

  • 20 листопада 2008 12:51
    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Учасники наради прийняли відповідне рішення

А теперь бы еще и действия согласно решения
Есть нарушения, все об этом знают? но никто никого не наказывает. Только и могут - собраться да попи... поговорить
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top