Четвер, 29 жовтня 2020
Актуально Здоров'я

Про санепідобстановку в Світловодську за І півріччя 2008 року

Розповідає головний державний санітарний лікар Світловодського району Ірина КРІПАК.
– В І півріччі 2008 року епідситуація в м.Світловодську була спокійною: показники захворюванності населення на гастроентероколіти знизилися на 30,6%, вірусні гепатити – на 66,6%, скарлатину – на 36,3%, коросту – на 36,9%, ВІЛ-інфекцію – на 80,0%, аскаридоз – в 4 рази. Завдяки плановій імунізації населення не зареєстровано випадків захворювання на кір, краснуху, дифтерію, епідпаротит, кашлюк, правець та поліомієліт. Спостерігається зниження бактеріоносійства атоксигенного штаму дифтерії на 80%. В той же час захворюваність активними формами туберкульозу збільшилася на 39,1%, відкритими формами туберкульозу на 47,2%. Викликає занепокоєння збільшення на 21,4% кількості вперше виявлених туберкульозних хворих з дезструктивними формами (на пізніх стадіях). З метою своєчасного виявлення захворювання на туберкульоз необхідно 1 раз на 2 роки проходити флюорографічне обстеження. Зареєстровано 10 випадків сифілісу проти 2 за І півріччя 2007 року.В місті недостатньо проводиться робота з врегулювання чисельності бродячих тварин, в той же час на 50% збільшилася кількість випадків призначення покусаним особам антирабічного лікування. Також в місті склалася нагальна потреба в проведенні суцільної дератизації.

За І півріччя 2008 року лабораторіями райСЕС досліджено 106 проб води централізованої мережі за бактеріологічними та хімічними показниками, відхилень не виявлено. В червні 2008 року зареєстровано погіршення якості питної води в с.Власівка, але після проведення технологічних заходів проби води відповідають ГОСТу «Вода питьевая». Громадські колодязі, розташовані на території міста, не обслуговуються, якість води в них не відповідає вимогам СП 1226-75.

Саночистка проводиться незадовільно, порушуються терміни вивезення твердих побутових відходів, особливо на території ЖЕК № 1, що призводить до їхнього гниття, розповсюдження мух та гризунів. Фахівцями райСЕС це питання постійно піднімається на нарадах в міськвиконкомі, надаються листи та приписи, відповідальні особи притягаються до адміністративної відповідальності.

На об’єктах торгівлі виявлено непоодинокі факти реалізації харчових продуктів з просроченим терміном, без супровідних документів, порушення умов зберігання харчових продуктів, які швидко псуються. За всіма фактами виявлених порушень застосовані адміністративно-запобіжні та адміністративні заходи. Не ліквідована стихійна торгівля харчовими продуктами на вулицях міста, що є реальною небезпекою виникнення інфекційних захворювань (отруєння) серед населення.

За порушення вимог санітарного законодавства застосовано такі міри: накладено 137 штрафів, винесено 42 постанови про припинення експлуатації об’єктів, накладено 9 фінансових санкцій, 119 осіб тимчасово відсторонено від роботи.

«СВ».Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Неплохо было бы конкретнее указывать кого,где и насколько призвали к ответу.И что после этого изменилось в лучшую сторону.
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top