П’ятниця, 24 січня 2020
Культура

Духовний осередок міста

У зв’язку зі святом працівників музеїв, варто згадати Світловодський краєзнавчий музей, визначити його роль в духовному житті нашого міста. Розповідає зберігач фондів Державного міського краєзнавчого музею Світловодська Тетяна ТКАЧУК.


[thumb=left]– Тетяно Леонідівно, з якого року працює музей, хто його очолював?

– Музей було засновано 22 квітня 1970 року. Спочатку він був розташований у міському Палаці культури. Тут працювали Т.Т.Гаврилов, О.П.Гайворонська, Є.М.Кокоріна, П. Н. Попова, Н.І.Рудь.

На початку 90-х років ХХ сторіччя музей розташували в колишньому будинку учасника будівництва ГЕС Михайла Дмитровича Карпова. Приблизно рік музей був на ремонті і в 1990 році знову почав приймати відвідувачів. З цього часу музей очолювала Ольга Павлівна Аболмасова.

Ця енергійна жінка була справжнім ентузіастом музейної справи. Сама робила стенди, експозиції. Саме вона створила 4 зали музею: залу археології та палеонтології, Великої Вітчизняної війни, «Реквієм втраченому місту» та «Українська світлиця». Завдяки їй міський музей став духовним осередком міста. На жаль, вона рано пішла з життя…

З 2008 року музеєм керує Віктор Юрійович Сергєєв – молода та енер-гійна людина. До дня міста він готує в подарунок музею свою книгу про події Другої світової війни в нашому краї.

– Тетяно Леонідівно, скільки експонатів зберігається в музеї? Які найбільш цінні? Що експонується останнім часом?

– Сьогодні в музеї зберігається 4312 експонатів, їх кількість постійно збільшується.

Найбільш цінними експонатами є кістки мамонта, тура, оленя, інших давньоісторичних тварин. Неабиякий інтерес становлять особисті речі героїв Радянського союзу Євсєєва, Цимбала; діючий ткацький верстат кінця XVIII – початку ХІХ ст.; оригінали картин Петра Кодьєва.

Нещодавно була експозиція «Є, слава Богу, ще в нас майстри!» – виставка робіт світловодських майстрів Світлани Гордієнко та Людмили Нікішиної, які працюють у стилі «стрічкова вишивка» – новий вид техніки, що прийшов до нас із Заходу. Також виставлялися роботи Любові Дворцової, яка робить вироби з солоного тіста, працюючи в техніці біокераміки. Її роботи відомі у Канаді, Німеччині. З’являються послідовники… Варто згадати також роботи Тетяни Бондаренко – вишивка хрестом, Ольги Аболмасової – вишивка стеблинкою та багато інших…

Чимало цікавих експонатів з’явилося протягом останнього місяця. Так, Володимир Черняк приніс до музею ікону XVIII ст., книги, вази. Марія Квіташ – чоловічий жупан кінця XVIII ст., який добре зберігся.

– Розкажіть, будь ласка, про плани музею на майбутнє?

– Зараз у Знам’янці експонується обласна пересувна виставка про жахи Голодомору 1933 - 1937 років, скоро вона прибуде і до нас.

До речі, 16-го травня в музеї буде проведено День відкритих дверей. Цього дня ми запрошуємо до музею всіх бажаючих.

Лілія СМІРНОВА,
студентка ХНУ імені В.Н. Каразіна.
На фото: Зберігач фондів Державного міського краєзнавчого музею Світловодська – Тетяна ТКАЧУК.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top