Четвер, 23 січня 2020
Светловодск Свято Люди

Це свято для нас особливе

Це свято для нас особливеУ вечірньому куполі зоряного наддніпрянського неба не раз можна помітити, як високо над Землею повільно рухається знайомою траєкторією польоту мерехтлива зірочка. Власне, це може бути навколоземний безпілотний супутник, або Міжнародна орбітальна станція «Альфа», на борту якої у складі 16-ї космічної експедиції і наш земляк – Юрій Маленченко.
За час піврічної подорожі до зірок, почесний громадянин міста Світловодська, Герой Російської Федерації та Національний Герой Казахстану, російський космонавт Юрій Маленченко, пролітаючи над Україною, завжди налаштовує телефонний зв’язок із рідною оселею, де в с.Павлівка мешкають його літні батьки.Спілкуючись із рідними, Юрій розповідає їм про свої космічні справи. Також повідомив їм приємну звістку, що після Великодня завітає додому. Батьки на радощах вже лаштують гостинця, щоб привітати свого сина-космонавта із щасливим поверненням на Землю.

У традиційне для їх родини свято – День космонавтики, матимуть змогу побачити свого сина з навколоземної орбіти по телевізору на каналі російського телебачення.

Це свято для нас особливе– Вже багато років для нас День космонавтики – найбільше свято нашої родини, – говорить батько космонавта Іван Карпович Маленченко. – Більше, ніж Великодень, більше, ніж Новий рік. Адже наша дитина зв’язала свою долю із космонавтикою. Зараз він вже четвертий раз перебуває в космосі. А 19 квітня будемо чекати його вдома.

– Коли Юрій виходив останній раз на зв’язок, що говорив?

– Перебуваючи в космосі, він зв’язується з нами щотижня, виходить на прямий зв’язок. «О, – каже, – вже Златоверхий Київ і Дніпро видно, море наше і наш край. Зелений, гарний». Він передав нам привіт. Обіцяв, що незабаром повернеться. Ми, чесно кажучи, за ним дуже скучили.

– Іване Карповичу, а вас запросять до місця приземлення Юрія на Землю?

– Так, обов’язково. Виїдемо 17 квітня, щоб 18-го бути у Москві. А 19 квітня на аеродромі «Чкаловський» ми будемо зустрічати його повернення з Байконуру, де він має приземлитися 19 квітня о 8.00 за московським часом. Ми йому бажаємо м’якої і точної посадки, як під час третього польоту, коли він посадив свій апарат точно в межах ділянки, відведеної центром керування польотами.

Світлана НЕДІЛЯ,
студентка інституту журналістики.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
зачет!
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top