Середа, 29 січня 2020
Светловодск Актуально

Випробування тестами

Випробування тестами9-10 березня учні випускних класів міста, Світловодського та Онуфріївського районів, а також усі бажаючі вступати до вищих навчальних закладів цього року могли пройти пробне тестування.
Своєрідну генеральну репетицію перед основною сесією на базі ЗОШ №7 влаштували міське управління освіти та Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського спільно з українським центром оцінювання якості освіти. Щоб взяти участь у тестуванні, треба було написати відповідну заяву та заплатити 19 грн. за один предмет.


«Мета пробного тестування, – сказала Антоніна Кендюхова, заступник директора інституту з питань моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук, – підготувати бажаючих вступати до ВНЗ до основної сесії, ознайомити їх з процедурою, показати специфіку зовнішнього незалежного оцінювання».

Під час пробного тестування у кожному з 28 класів було не більше 15 учнів. З ними перебував один інструктор, який також пройшов відповідне навчання. Всі сиділи, звісно, окремо. Сумки та інші речі залишали на спеціальному столі, адже нічим, крім ручки, на тестуванні користуватися не можна. Згідно з правилами, до тестів не допускаються діти, які спізнилися. Але 9 березня спізнитися було просто неможливо – до школи запросили прийти завчасно. За півтори години кожен встиг і у списку (списків, як і класів, було 28) себе знайти, і одяг в роздягальню здати, і заспокоїтися, і навіть стомитися в очікуванні.
Ірина Добровольська, завідуюча міським відділом освіти, зауважила: «Все це для нас було вперше, завдяки пробному тестуванню ми побачили і плюси, і мінуси цього процесу… А, взагалі, добре, що з’явилася нагода потренуватися».

На думку наших співрозмовників, результати цих робіт будуть не надто високими: кожна дитина розуміє – це ще не справжнє тестування. До того ж, діти могли розгубитися, бо, можливо, у школі вони готувалися не до таких запитань.

У перший день на тестування з української мови та літератури прийшло понад 400 учнів, наступного (решта предметів) – у половину менше. Роботи перевірятимуться так: частина – на комп’ютері, частина – двома спеціально підготовленими вчителями. Якщо рецензії на учнівську роботу цих вчителів різнитимуться, залучатимуть ще й третього спеціаліста. Через один-два тижні кожен учасник тестування дізнається про набрані бали індивідуально.

Нагадаємо, зовнішнє незалежне тестування (основна сесія) триватиме з 22 квітня по 4 червня. Воно, як і підвезення дітей з інших районів чи з сіл, фінансуватиметься за рахунок бюджетних коштів, тож для всіх дітей буде безкоштовним.

Тетяна ЗИМА.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top