Понеділок, 27 травня 2019
Светловодск Влада

Мерські вибори: ждьом-с

Мерські вибори: ждьом-сТиждень, що минув, приніс чимало цікавенького у площині, яка стосується дочасних виборів міського голови Світловодська... Як ми вже писали, новостворена ТВК, до складу якої увійшли представники різних політичних партій та блоків, фактично погодилася з рішенням міської ради про те, що, через такі обставини, як: перипетії з розпуском старої ТВК та з утворенням нової, проведення виборів 16 березня (термін, визначений ВР) не відповідає вимогам чинного законодавства. А відтак, вирішила ТВК, треба дочекатись, що відповість на звернення міськради стосовно цього голова ВР та ЦВК. Та, не тут-то було... Як нам повідомив один поінформований очільник у коридорах „білого дому”, і який утримався від персоніфікації, з такою постановкою питання категорично не погодилася міська організація ВО „Батьківщина” - де (і це вже секрет Полішинеля) один її яскравий представник дуже хоче позмагатися за мерське крісло - і звернулася з позовом до міського суду, вимагаючи від нього скасувати вищеназване рішення ТВК. Тобто - терміново видати підписні листи і швиденько провести вибори саме 16 березня. Баста!


...Позов МО ВО „Батьківщина” було задоволено. Що, на переконання нашого співрозмовника, є суттєвим порушенням вимог чинного законодавства. На запитання, у чому саме полягає це порушення, пролунала відповідь: по-перше, і тут треба віддати належне „високому професіоналізмові” юриста, який готував позов до Світловодського суду, - його подано від партії „Батьківщина”, а згідно закону, партія, яка входить до блоку (у даному випадку – Юлії Тимошенко) не може виступати окремо суб’єктом виборчого процесу та звертатися до суду відносно питань, пов’язаних із виборчими процесами, по-друге - конкретна дата виборів передбачає конкретний термін на оголошення, реєстрацію, на видачу підписних листів тощо. Іншими словами, опісля 16 березня (якби вибори пройшли саме цього дня) будь-хто міг звернутися до суду, який, враховуючи вищеназвані порушення, безумовно, скасував би їхні результати. До того ж, за подібні „відхилення”, передбачається доволі сувора відповідальність - аж до кримінальної. Тому-то ТВК і звернулася до дніпропетровського Апеляційного суду, що уповноважений розглядати подібні суперечки, який, враховуючи вищеназвані факти, і скасував рішення світловодського судді, який, за словами нашого інформаційного джерела, є своєрідним „рекордсменом” за кількістю апеляцій, що відміняють його вердикти.

Постанова іменем України Апеляційного суду набрала чинності з моменту її оприлюднення і оскарженню не підлягає. Чекаємо на нову дату...

Ян ДРОБОВИКДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top