Вівторок, 18 червня 2019
Светловодск

Сесія: з трьох спроб є виконком і спікер

З третього заходу друга сесія міськради нарешті визначилася з міським керівництвом. Безвладдю, що тривало у Світловодську майже два місяці, покладено край.
Напевне на тутешніх парламентарів подіяла промова міського голови Павла Солодова про те, що тривалі "іграшки" в посади і пости, а відтак - в безвладдя, можуть призвести до "обвалу" всього міського господарства. І тоді непереливки буде усім - і "нашоукраїнцям", і "БЮТівцям", і "реґіонщикам". Он, сказав пан голова, водоканал на порозі знеструмлення, мовляв, давайте ж "чьото дєлать". Депутатський корпус відгукнувся як один. Щоправда, голосування по секретареві міської ради залишили "на закуску". (Нагадаємо, друга частина другої сесії розпочалася і, власне, завершилася з обрання, точніше, з не обрання секретаря міськради: кандидатура директорки школи-гімназії №4 Надії Прасол, пропонованої головою і БЮТівцями, "не пройшла"). Цього разу все розпочалося з кандидатур, що мають репрезентувати виконавчу гілку міської влади. Пан Солодов їх назвав, потім претенденти по черзі виступили із своїм баченням розвитку життєдіяльності міста...


А голосували за них "пакетом". Отже, першим заступником мера став "варяг", точніше, "варяжка" - Ірина Ковра. До цього призначення пані Ірина керувала економікою у Комсомольську, що у Полтавській області. Вона має безпосередню причетність до сталого економічного розвитку цього міста. Також новопризначена перша заступниця обіцяла щедро поділитися набутим досвідом ще і як координатор економічних програм з поширення передового зарубіжного і вітчизняного досвіду у галузі економіки. Безпосередньо економікою у нашому "білому домі" має займатися Ігор Петров. До цього він викладав економічні дисципліни у технікумі приладобудування, а ще раніше (за головування Дмитра Кийка) - вже керував управлінням економіки. "Комуналкою" управлятиме доволі відомий у місті колишній директор водоканалу Володимир Дем'янюк. Саме до цієї кандидатури в обранців, втім, як і у пересічних городян, не було якоїсь одностайної думки: одні вважають, що він "розвалив" водоканал, інші - що завдяки професіоналізму пана Демян'юка водоканал, всупереч несприятливим економіко-соціальним обставинам, що склалися в місті і в державі в цілому наприкінці минулого та на початку нового тисячоліття, зміг забезпечити життєздатність ВУВКГ... Олена Макковій, яка "при Волкові" була начальницею управління у справах молоді та спорту, "при Солодові" пішла на підвищення - відтепер пані Олена керуватиме всією гуманітарною галуззю міста. А керувати всіма виконкомівськими справами буде Надія Мальцева. До цього призначання пані Надія - магістр держаного управління з економічних питань - працювала головною спеціалісткою у Світловодській міськрайонній виконавчій дирекції ФСС з ТВП. Варто зазначити, що пані Мальцеву було обрано депутатом міської ради цього скликання від блоку "Наша Україна", тому, очоливши виконкомівську структуру, вона втратила право бути депутатом - на її місце у раді "підтягнувся" директор 9-ї школи Олександр Петронюк, який слідував за нею у виборчому списку "НУ".
Окрім зазначених персон, до складу міськвиконкому увійшли: директор УАТГ Микола Данилейко, пенсіонер з багаторічним досвідом муніципальної роботи Олександр Дзядок, гендиректор ЗАТ "Світловодський завод "Луч" Олександр Ґубарєв, директор ТОВ "Райдуга" Олександр Ґусєв, голова обласного комітету профспілки працівників енергетики і електротехнічної промисловості Володимир Мулява, власівський селищний голова Олександр Пасько.
На завершення голосування по виконкомівцях повернулися до обрання секретаря міської ради. І знов пані Прасол не набрала необхідної для затвердження кількості голосів. Нова кандидатура, таємне голосування. І (33 - "за", 9 - "проти") на спікера місцевого парламенту обрано "реґіонщика" та головного освітянина Геннадія Френкеля. Який, до речі, також автоматично, увійшов до складу виконавчого комітету міста.

Лев ГАДЮКІН.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top