Неділя, 16 травня 2021
Освіта

Молоді вчителі вміло поєднали в Одесі приємне з корисним

Молоді вчителі вміло поєднали в Одесі приємне з корисним
На початку квітня Одеса радо приймала молодих вчителів та профспілковий актив закладів освіти Кіровоградщини. Саме у цьому чудовому місті на базі одного з санаторіїв з 1 по 3 квітня тривав конкурс молодого вчителя
"Міс освітянка" та "Містер освітянин". Світловодськ представляли Наталія КОВАЛЬСЬКА (вчитель математики та інформатики, ЗОШ №2) (на фото справа) та Ірина КОТОВА (вчитель англійської мови, педагог-організатор школи № 8, Власівка).


Вони запевняють, що подібні заходи у першу чергу дають можливість отримати новий досвід, нові знання, а також дарують нові знайомства та враження.

Але про все – по черзі.

– 39 років поспіль профспілка працівників освіти та науки влаштовують заходи, присвячені становленню молодого вчителя, – розповідає Неля Пиленок, голова міськкому профспілки. – Цей рік – не виключення.

Визначення тих, хто буде представляти місто в обласних заходах, проводиться на базі установ освіти міста (або шляхом конкурсу, або на спеціальному засіданні).

Цього року з 31 березня по 3 квітня тривав традиційний зліт молодих вчителів та профспілкового активу, який стартував в Кіровограді і продовжився в Одесі.

В обласному центрі відбулася науково-практична конференція "Тиждень молодого вчителя-2010", присвячена 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У заході взяли участь як ветерани педагогічної праці, учасники Великої Вітчизняної війни, так і вчителі, які стали переможцями обласного конкурсу "Вчитель року-2009". Традиційно молодим вчителям, які пропрацювали рік, більш досвідчені передали символічну естафету.

Наступного дня всі учасники, а їх було близько 150, вже були в Одесі. Конкурс складався з трьох турів: у І-му за 3 хвилини треба було розповісти, чому "Вчитель – людина публічна", у ІІ турі показати фрагмент уроку перед новою аудиторією, у ІІІ – розкрити світ своїх захоплень (Н. Ковальська виконала танець з чоловіком на інвалідному візку). За цей конкурс вона посіла друге місце і отримала звання "Міс глядацьких симпатій".

За словами очевидців, представниця Світловодська Наталія Ігорівна гідно пройшла всі етапи конкурсу, адже поряд була група підтримки – Ірина Сергіївна. Кожен учасник також мав підготувати стінні газети, які треба було ще "захистити". Стіннівки представниць Світловодська журі визнало одними з кращих!

Сьогодні все позаду, але в учасниць чимало вражень, якими вони готові поділитися.

Ірина Котова:
– Нам надзвичайно поталанило, що саме ми взяли участь у конкурсі. За ці дні отримано чимало практичних знань – і там дійсно є чому повчитися.

Ми щасливі, бо отримали купу позитивних емоцій, вночі ми готувалися до конкурсу, наступного дня – виступали. У нас так гарно поєдналися і участь у конкурсах, і відпочинок, і спілкування! Ми познайомилися з усіма учасниками, знайшли чимало друзів.


Наталія Ковальська:
– Крім цього, ми побували на екскурсії по місту Одеса: подивилися багато історичних пам‘яток, музеїв, відвідали Будинок вченого, в якому проводяться різноманітні освітянські заходи (раніше там було помістя Толстих і деякі кімнати оформлено як музейні). Ми гуляли Дерибасівською вулицею, нам пощастило побувати на святковому параді, концерті та на Юморині.

Ми вдячні міськкому профспілки працівників освіти та науки, особисто Нелі Іванівні, та всім, завдяки кому ця поїздка стала можливою!


Час, відведений на зліт, використовувався раціонально: коли молодь готувалася до конкурсних виступів, профактив за "круглим столом" обговорював проблеми освіти, адже і на Кіровоградщині, і на Одещині вони однакові. Було визначено основні напрямки роботи профспілок України, методи вдосконалення роботи, йшлося й про посилення ролі профспілок у розбудові громадянського суспільства в Україні.

Тетяна ЗИМА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Ирка молодца
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top