Неділя, 16 травня 2021
Культура

Берегені нашої історії

Берегені нашої історіїВесна завжди асоціюється із Жінкою, її красою, ніжністю, мудрістю. Саме про них – красивих душею, мудрих Берегинь нашої історичної пам’яті, які сорок років тому створювали на громадських засадах міський краєзнавчий музей – розповідають експонати виставки «Берегині нашої історії», присвяченої жіночому дню 8 Березня.
Поліна Попова, Євгенія Кокоріна, Ніна Рудь, Олександра Гайворонська, Ольга Аболмасова – всіх цих жінок об'єднувало прагнення зберегти і донести до наступних поколінь історію рідного краю, передати одвічні прагнення наших земляків, нерідко втілені у неповторних узорах обрядових рушників, вишиванках, творах декоративно-ужиткового мистецтва. Цих ентузіастів назавжди полонило краєзнавство, вони скрупульозно збирали рідкісні світлини, сімейні реліквії, побутові речі – все, що поступово поповнювало фонди музею.


Збором експонатів, зокрема, займалася Олександра Гайворонська. Вона їздила в села району, ходила від двору до двору, захоплюючи слухачів своєю любов'ю до історії рідного краю, а ті дарувавли музею безцінні сімейні реліквії. Першу екскурсію у новоствореному музеї, що містився тоді в палаці культури, провела Поліна Попова. А скільки на її рахунку бесід, лекцій, як вона розповідала про війну! Поліна Никифорівна була людиною невгамовної енергії, внутрішньої сили, працелюбства. Саме вона тривалий час очолювала музей на громадських засадах.

Світловодський міський краєзнавчий музей став відомим значною мірою завдяки зусиллям Євгенії Кокоріної, адже це вона розповідала про його перші кроки на сторінках міської газети. Вагомий внесок у розбудову музею зробила Ніна Рудь. Її душа переймалася болями тих людей, спогади яких вона записувала для музею. На жаль, Ніна Іванівна переступила межу Вічності раніше, ніж було видано «Книгу Пам'яті», перші сторінки якої писала ця жінка.

Понад сімнадцять років очолювала міський краєзнавчий музей Ольга Аболмасова. Завдяки їй, невтомному ентузіастові музейної справи, про славну історію Новогеоргіївська, Світловодська стало відомо навіть за межами України.

На виставці «Берегині нашої історії» представлені світлини, документи, особисті речі ентузіастів, які створювали і розбудовували музей, спогади про них. Крім того, відвідувачі зможуть оглянути експозиції «Вулицями втраченого міста», «Побут наших земляків», «Світловодськ – місто сонця і води» та багато інших. Музей знаходиться за адресою: вул.Гагаріна, 21. Тел. 2-95-19.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.
На фото: Перший склад ради музею. Фото 1972 року. Олександра Гайворонська, Поліна Попова, Євгенія Кокоріна, Надія Сквіра, Тимофій Гаврилов, Ніна Рудь.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top