Неділя, 16 травня 2021
Корисна інформація

Скористайтеся правом на отримання податкового кредиту

Скористайтеся правом на отримання податкового кредиту
Шановні громадяни!
З 1 січня 2010 року розпочалася кампанія декларування громадянами свого майнового стану та доходів, отриманих ними протягом 2009 року. Під час кампанії скористайтеся правом на отримання податкового кредиту.
Які витрати включаються до складу податкового кредиту за наслідками 2009 року?
Податковий кредит – це сума (вартість) витрат, понесених платником податку – резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року.


До складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати протягом 2009 року (підтверджені документально), а саме:
* частина суми процентів за іпотечним кредитом; сума коштів або вартість майна, переданих громадянином у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;
* сума коштів, сплачена закладам освіти за навчання як самого громадянина так і члена його сім'ї першого ступеня споріднення (не більше 890 грн. у розрахунку на кожний повний або неповний місяць навчання у 2008 році);
* сума, сплачена за власний рахунок, страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пен-сійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина (не більше 890 грн. у розрахунку за кожний місяць) так і члена його сім'ї першого ступеня споріднення (не більше 370 грн.);
* суми витрат із штучного запліднення;
* оплата вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини.

Як вирахувати податковий кредит
Порядок нарахування платником податку податкового кредиту для повернення надміру сплаченого податку, обов'язки платника податку та відповідальність, у тому числі податкових органів, за неповне або несвоєчасне повернення платнику сум надміру сплаченого податку викладено в Інструкції про податковий кредит, затвердженій наказом ДПА України від 22.09.2003 №442 та зареєстрованій в Мінюсті 01.10.2003 за №879/8200.

Які є обмеження щодо отримання податкового кредиту
Законом встановлено обмеження права на нарахування податкового кредиту, а саме: податковий кредит може бути нарахований виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, і загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата (п.5.4. ст. 5 Закону).

Якщо сума нарахованого платником податку податкового кредиту перевищує суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, податковий кредит надається такому платнику податку в розмірі суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного податкового року як заробітна плата.

Тобто податковий кредит нараховується тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2009 року. Інші суми доходів і (прибутків), одержаних платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв'язку з наданням податкового кредиту, не приймаються.

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Сектор масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Світловодської ОДПІ.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Orkaen

 • 25 лютого 2010 20:11
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Для тех кто в танке, объясните пожалуйста в 2-4-х словах, что это все такое? О_о
 • Нравится
 • 0
 • admin Користувач offline

 • 25 лютого 2010 20:25
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8869 публікацій
Я думаю, что Тайлер нам поможет разобраться в этом вопросе. fellow
 • Нравится
 • 0
 • Tyler Користувач offline

 • 4 березня 2010 13:02
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
в 2х словах: если ты платил налоги, но при этом застраховал свою жизнь, платил за учебу, усыновил ребенка, исскуственно оплодотворился, ... то можеш указать все это в декларации и тебе вернут деньги.
Доступно пояснил?
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top