Четвер, 23 січня 2020
Свято

14 лютого — День Святого Валентина

14 лютого — День Святого ВалентинаДень Святого Валентина, або День закоханих — свято, яке 14 лютого відзначають багато людей у всьому світі. Не забудьте й ви, ті хто справді закоханий, зробити своїм другим половинкам приємний сюрприз, а також не пропустіть чудової нагоди зізнатися у своїх почуттях. І хай вам у цьому допоможе Святий Валентин!
Чому саме 14 лютого святкують День Святого Валентина чи День усіх закоханих — легенд багато. Ось одна з них: 269 року імператор Древнього світу Клавдій заборонив своїм легіонерам одружуватися, аби родина не відволікала їх від ратних подвигів. Але знайшовся священик (єдиний у всьому Римі), який погоджувався вінчати всіх бажаючих всупереч закону. Коли Клавдій дізнався про це, він звелів схопити священика та кинути його до в’язниці. 14 лютого його стратили... Легенда також свідчить, що Валентин, сидячи у в’язниці, писав записки доньці наглядача в’язниці. Тому через багато років після смерті отця Валентина римляни в пам’ять про нього стали щороку 14 лютого писати записки своїм коханим — «валентинки»...


Ось як відзначають День усіх Закоханих в різних країнах світу:

Америка. В наш час для американок 14 лютого – дійсно доленосна дата. Якщо американка цього дня опиниться зі своїм коханим десь в Атланті чи Нью-Йорку, вона негайно робить йому пропозицію. За традицією, відмовити він просто не зможе. Але якщо він все-таки відхилить пропозицію, в якості компенсації можна вимагати шовкову червону сукню, в якій можна буде почати нове життя з більш рішучим чоловіком.

Німеччина. Серйозні німці вперто вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, а, отже, Святий Валентин для них, перш за все, покровитель божевільних. Німці прикрашають цього дня психіатричні лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне богослужіння.

Франція. У пристрасних та велелюбних французів в День Святого Валентина прийнято дарувати дорогоцінності. А ще французи першими ввели у себе "валентинки" як любовні послання-вірші.

Польща. Спокійні поляки цього дня переважно відвідують Пізнаньску метрополію, де за повір’ям, покояться мощі Святого Валентина, а над головним престолом знаходиться його чудотворна ікона. Поляки вірять, що паломництво до неї допомагає в справах кохання.

В Данії люди посилають одне одному засушені білі квіти та "валентинки" без підпису.

Італія. Безтурботні італійці вважають своїм обов’язком дарувати коханій подарунки, в основному солодощі. В Італії цей день так і називається — "солодкий".

В Англії незаміжні дівчата пишуть на великій кількості маленьких папірців чоловічі імена та кидають їх в озеро чи річку. Який папірець спливе перший — на тому й прочитає дівчина ім’я свого нареченого.

В Японії День Святого Валентина почали святкувати в 30-і роки ХХ ст., не без ініціативи великої кондитерської компанії, яка у такий спосіб продавала набагато більше шоколадок. Так і залишились шоколадки головним атрибутом "Валентина" в Японії. При цьому, японські чоловіки отримують навіть більше подарунків, ніж жінки. А ще суворі японці, які у свята бувають надто емоциійними, цього дня влаштовують змагання на найголосніше зізнання у коханні. Чоловіки, звісно ж.

В Саудівській Аравії ситуація найбільш оригінальна — там, швидше, існує традиція НЕСВЯТКУВАННЯ, бо День Святого Валентина офіційно заборонений. Покарання за порушення заборони — великий штраф. А все через те, що Саудівська Комісія з втілення доброчесності та попередження гріха заборонила День Святого Валентина, аби згубні західні традиції не бентежили розум підростаючого покоління Саудівської Аравії. Цього дня у магазинах країни категорично заборонена торгівля плюшевими ведмедиками, "валентинками" і будь-якою символікою, що стосується цього свята. Квіткові магазини не можуть 14 лютого продавати червоні троянди.

За матеріалами Інтернет-видань.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • Orkaen

 • 13 лютого 2010 22:03
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Имхо данный праздник чужой и жлобский, высмеивающим чувства людей, которые должны именно в этот день любить и быть любимыми, а все остальное время можно и не напрягаться.
 • Нравится
 • 0
 • amigo Користувач offline

 • 14 лютого 2010 10:38
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 29.04.2009 | 596 комментарів | 0 публікацій
полностью стопудово согласен!!!!!
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top