Вівторок, 25 червня 2019
Люди

Зуби. Не нехтувати деталями

Зуби. Не нехтувати деталямиДиявол, як відомо, криється у деталях. Або, якщо говорити про зуби, у зубних щілинах. Проте, варто не забувати, що з дрібниць, на які ми майже не звертаємо уваги, і розпочинається карієс, пародонтоз, запах із рота (перелік можна продовжити). Саме про них (дрібниці) ми й поговорили з завідуючим стоматологічним відділення Світловодської ЦРЛ Олександром Ільченком.


– Пане Олександре, де „чатує” найперша небезпека для зубів?

– Вона, дійсно, найперша і на неї, нажаль, майже ніколи не звертається увага. Це – молочні зуби... Батьки, коли їхня дитина скаржиться на зубний біль, обмежуються, хіба що, приготуванням полоскання для її ротової порожнини. Мовляв, навіщо витрачатися на стоматолога, коли зуби молочні – все одно випадуть. А дарма. Здорові молочні зуби – запорука зубів, що прийдуть їм на зміну. Нехтування цією, на перший погляд, дрібницею, у подальшому може призвести до завчасної втрати корінних зубів, спричиненою не дозріванням зубної емалі.

– Зазвичай батьки, у плані зубного здоров’я своїх чад, пильнують, щоби ті не особливо захоплювалися різними солодощами...

– Зубам шкодить будь-яка їжа, незалежно від впливу на той чи інший смаковий рецептор у роті. Причина – у залишках їжі, які залишаються між зубами. Навіть шматочки яблук, які рекомендують їсти регулярно стоматологи, є поживним „кормом” для чисельного зростання „популяцій” мікробів у ротовій порожнині. Тому, важливо опісля кожного прийому їжі чистити щораз зуби чи, бодай, полоскати у роті, аби не „підгодовувати і не плодити” у себе у роті різні мікроорганізми. Підійде тут і жуйка, але без цукру. Хоча, це правда: карієс найбільше „полюбляє” солодке, особливо – торти та шоколадні цукерки.

– Ви сказали „чистити щораз зуби”. А кажуть, що чистити достатньо двічі на день...

– Можна й – двісті. Але тоді на все інше часу не залишиться. А двічі на день, це – як мінімум. І бажано – різними пастами: вранці – такою, що добре очищує, а перед сном – з компонентами профілактичної дії.

– А чи можна пастою відбілити зуби? Кажуть, сода тут незамінна. Адже, відбілювання у стоматолога „шкідливе” для гаманця. До того ж – воно, подейкують, небезпечне для зубів.

– З жодною зубної пастою ви не доб’єтеся у себе „голлівудської усмішки”. Втім, як і з допомогою соди. Нею, якщо добре постаратися (один присмак чого вартий), можна зняти зубний наліт – не більше. А от щодо відбілювання зубів у стоматологічних кабінетах, скажу: сучасні технології нині дозволяють добитися білосніжності зубів без шкоди для емалі та не порушуючи хіміко-фізичної структури кісткової тканини зубів. Щоправда, процедура ця, дійсно, не з дешевих. Але, повірте, це не через те, що дантисти – поголовно скупердяї. Просто, закупівельна ціна засобів (як правило – імпортних) для стоматологічного відбілювання зубів надто висока... Тому, за нинішнього досить непростого часу, далеко не всі поспішають до стоматолога зробити собі зуби, як зірок. Тож, чи варто заради „голлівудської усмішки” скидати з себе „останню сорочку”? Головне – дотримуватись правил гігієни ротової порожнини. Не надто захоплюватись кавою та чаєм. Не палити. А ще – консультуватися із стоматологом. За це, принаймні, у нашій стоматполіклініці, ми грошей не беремо.

Віталій АСАУЛЕНКОДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.11.2008 | 275 комментарів | 0 публікацій
пульпиты, парадантозы и тд...
 • Не нравится
 • 0
 • Нравится


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Цитата: Dmitri Prokopenko
  «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве
  Вот целых 5 (!) плодотворных лет прошло, а комментарии все те же - воспоминания о прошлом. Пытались снять с нардепа неприкосновенность, чтобы засудить - он сам от нее отказался)) Засудили? Настоятельно рекомендую меньше смотреть зомбоящик и больше общаться с реальными людьми на местах. Я это делаю постоянно. Отзывы - живие, не надуманные. Отремонтированные объекты, которые стояли годами без ремонта - тоже реальные. Новые объекты - на месте.
  Я очень сомневаюсь в том, что кто-либо из текущего списка кандидатов в нардепы знает хоть десяток населенных пунктов 102-го округа. Да это и понятно, т.к. за такую короткую предвыборную программу посетить их все сложно просто физически. Это же работать надо, а не черным пиаром заниматься удаленно))
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Знаете, мне было бы безразлично, кто баллотируется в моем родном городе, если бы я не знал, о «молодой команде» г-на Черновецкого и всех его «подвигов» в Киеве.
  Я думаю, все прекрасно помнят используя какие технологии, г-н Довгий, победил на 102 округе.
  Реально обидно, что мои земляки, продают свой выбор.
 • admin 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  admin-фото
  Во-первых, никто силой на наш сайт Вас не заставляет же заходить, правда? В течении многих лет мы публикуем для вас множество интересных, добрых, положительных материалов про наших земляков - чемпионов, победителей, просто рабочих людей... про всякие мероприятия, праздники, делаем видео и фоторепортажи. Что-то я там не видел Ваших комментариев. Если у Вас есть какая-то личная неприязнь к нардепу, то это Ваше личное дело.

  Во-вторых, выборы начались, кандидаты активировались: заключили договора с печатными и интернет-изданиями, телевидением, владельцами билбордов и т.д. Каждый из них хочет донести до жителей округа какую-то свою информацию. Так и выглядит избирательный процесс у нас. Вы не в курсе? Разница лишь в том, что действующему нардепу есть о чем говорить (завершенные и начатые проекты, многотысячные обращения жителей округа), а вот остальные пока просто регистрируются и все, что они могут - это что-то просто пообещать. Выбор - за всеми нами.
 • Dmitri Prokopenko 23 червня 2019
  Олесь Довгий іде в Раду від Кіровоградщини 4
  Dmitri Prokopenko-фото
  Тошнит уже от Лесика на сайте. Администрация сайта, вам не стыдно?
 • Юлия Ионенко 5 червня 2019
  Інтенсив-тренінги з вуличного самозахисту у Світловодську 1
  Юлия Ионенко-фото
  https://www.facebook.com/events/4704798
  17058905/
 • Засранетц 21 травня 2019
  Пеня — скоріше нагадування, ніж каральна міра 1
  Засранетц-фото
  Т.е Побуту можно не платить, пусть отключают wink
 • Pravdainukr 16 травня 2019
  «Стратегія фірми 2019» по-світловодськи 1
  Pravdainukr-фото
  Александр Гуршал прекрасный преподаватель и человек. Рад что был его студентом. Желаю только успехов!
 • Pravdainukr 3 квітня 2019
  Спортсмени Світловодська радіють оновленню матеріально-технічної бази 1
  Pravdainukr-фото
  Владимир Лысак хороший хозяйственник!
  Смело можно выдвигать в мэры города.
 • Maria Ruban 30 березня 2019
  31 березня — вибори Президента України. Пам’ятка виборцю 1
  Maria Ruban-фото
  Цього разу бюлетень зіпсовано, якщо там стоїть "вибув"
  https://www.pravda.com.ua/news/2019/03/
  29/7210582/
  http://www.cvk.gov.ua/info/inf_28032019
  .htm
 • Игорь Виличкин 25 березня 2019
  Поліцейські повернули Сергію Михайленку втрачений телефон 1
  Игорь Виличкин-фото
  А мой где телефон? Так меня еще эти "добропорядочные&qu
  ot; блюстители закона обвинили в том, что я вру и что я его продал, а тот, кто у меня его "отжал" белый и пушистый! Умнички а не полицаи! Вывод только один - они покрывают приступников. Это факт!

Top