Четвер, 19 жовтня 2017
Релігія

День всесвітньої радості

День всесвітньої радості21 вересня православна церква згадує і урочисто святкує радісну подію – Різдво Пресвятої Богородиці. Впевнена, що небагато наших читачів розуміють і визнають це свято, яке почитається днем спасіння всього світу.
Ми звернулися до настоятеля церкви святих апостолів Петра і Павла о.Олега Тарахненка – випускника Київської духовної академії, кандидата богословських наук з пропозицією розповісти про свято і надалі проводити з нами, так би мовити, роз’яснювальну роботу. Сподіваюся, що регулярні виступи на сторінках «Вечірки» о.Олега допоможуть всім нам, хоча б, час від часу, замислюватися про Вічне.
Різдво Пресвятої Богородиці святкується церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день на рубежі старого і нового заповітів народилася Преблагословенна Діва Марія, дана від початку віків божественним промислом послужити тайні втілення Бога Слова – стати матір’ю спасителя світу, Господа нашого Іісуса Христа.

Відчуття цієї великої події наповнює наші серця особливою радістю. Але суть свята полягає не тільки в радостях чи урочистостях, а й у духовних благостях, котрі наповнюють нас під час святкування...

Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті. Батьками її були праведні Йоаким і Анна. Подружжя любили Господа всім серцем і були людьми високої духовності, не було людей рівних їм по праведності і благочестивості. Здавалося, ніщо не може їх потривожити. Але Господь нерідко посилає таким людям випробовування і йому одному відомими шляхами веде їх до досконалості. Таке випробовування Господь послав і цьому святому сімейству – Анна була неплідною. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Йоаким і Анна терпіли несправедливу наругу від своїх співвітчизників.

Досягши похилого віку Йоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що для Бога все можливо, і він може розв’язати неплідність Анни навіть у її старості. Святі Йоаким і Анна дали обіт-ницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке пошле їм Господь.

Господь виконав їхнє прохання, коли святе подружжя досягло похилого віку й приготу¬вало себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Йоакиму й Анні радісну звістку: молитви їхні почуто Богом і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через яку буде дароване спасіння всьому світові.

Пресвята Діва Марія своєю чистотою й чеснотами перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, стала живим храмом Божим і, як оспівує Церква у святкових піснеспівах, «Небесними Дверима, що вводять Христа у Всесвіт на спасіння душ наших».

Відчувши велич цієї події, хто з православних віруючих не поспішить на свято? Хто не принесе Причистій Діві дари? Найкращим даром буде ваша непорочність, у подружжя – вірність, у всіх людей – братерська любов, милість і справедливість. Приходьте до церкви. Вклонімося разом нашій Небесній Заступниці.

Підготувала Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Val Dots Вчора, 20:36
  Милые дамы, брак с иностранцем — это реально! 1
  Val Dots-фото
  Тут подстава какая-то, у "жениха" на фото ногти длинные
 • Ольга Т Вчора, 15:40
  Козярчук, Френкель: от і виросли дітки 1
  Ольга Т-фото
  Московітська мова? Такой нет.Любит автор Козярчука.Хоть как-то укусить...Френкель приплачивает?
 • Pravdainukr 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Pravdainukr-фото
  Керівник аналітичної служби підприємства Олена Михайлик, случайно не супруга Владимира Михайлика (бывшего директора Светловодск-сбыт)?

  Кто-то в курсе, как дела у бывшего руководства? :)
 • Засранетц 17 жовтня 2017
  Застосовуються тимчасові тарифи на тепло (ДОПОВНЕНО) 2
  Засранетц-фото
  Есть мнение, что надо соглашаться с любым тарифом, пока Побут не пересмотрел его в связи с "поднятием пенсий".
 • Bzik 15 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Bzik-фото
  Зрада зрадная, чего уж там...
 • Novatorr 15 жовтня 2017
  Траса для автокросу у Світловодському районі здивувала першого віце-президента FAU 2
  Novatorr-фото
  Интересно, когда трасса не занята, на ней можно приезжать погонять? или будут держать закрытую до следующих соревнований?
 • Алекс Горбунов 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  Алекс Горбунов-фото
  Цитата: amigo
  пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе.

  Вы ничего не понимает в коммерции! fellow Это так задумано. winked Потом Богданку будут плитами покрывать и ещё дополнительно 30-40 миллионов осваивать. wink
 • amigo 13 жовтня 2017
  Ремонт вулиці Єгорова – дорога буде, наче злітна смуга 3
  amigo-фото
  Молодцы, пока положат плиты, фуры убьют все дороги в городе. По Хмельницкого уже начала появляться колея. На местах где Водоканал колупал, асфальт уже начал проваливаться.
  Кстати, дорога будет намного уже чем была fellow
 • Алекс Горбунов 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Алекс Горбунов-фото
  Драли всех пересичных и на болте вертели и до и еще больше после перемогы. Плевать им на все комментарии, идите мимо пролетарии. Вы видели такого волка, который бы принёс зайцу морковку? В этой стране угасающей сам себя спасай замерзающий.
 • Засранетц 12 жовтня 2017
  Ціна питання – 9 мільйонів? (УТОЧНЕНО) 3
  Засранетц-фото
  А что тут комментировать? Когда тарифы разрешили регулировать каждому сельсовету, только люди с альтернативным строением мозга могли подумать, что они станут внезапно падать вниз. Плюс мэр города, который не в состоянии оплатить полторы тыщи гривасей за свою мышиную возню в судах, вряд ли станет на сторону горожан. Выход один, как говорил Мыкола Яныч - "Хватит ныть! Берите лапиты и копайте!" laughing

  P.S. Нет расчетов Побута про обоснование повышения тарифов, нет и предмета обсуждения. Их можно опубликовать? А то без цифр, все скатится в банальщину типа "геть ганьба"! Но если одним из аргументов Побута прозвучало "было повышение минималки", то можно смело настродамить еще одну корректировку в "расчетах" после "подъема" пенсий. У меня все.

Top