Неділя, 09 травня 2021
Релігія

День всесвітньої радості

День всесвітньої радості21 вересня православна церква згадує і урочисто святкує радісну подію – Різдво Пресвятої Богородиці. Впевнена, що небагато наших читачів розуміють і визнають це свято, яке почитається днем спасіння всього світу.
Ми звернулися до настоятеля церкви святих апостолів Петра і Павла о.Олега Тарахненка – випускника Київської духовної академії, кандидата богословських наук з пропозицією розповісти про свято і надалі проводити з нами, так би мовити, роз’яснювальну роботу. Сподіваюся, що регулярні виступи на сторінках «Вечірки» о.Олега допоможуть всім нам, хоча б, час від часу, замислюватися про Вічне.


Різдво Пресвятої Богородиці святкується церквою, як день всесвітньої радості. У цей світлий день на рубежі старого і нового заповітів народилася Преблагословенна Діва Марія, дана від початку віків божественним промислом послужити тайні втілення Бога Слова – стати матір’ю спасителя світу, Господа нашого Іісуса Христа.

Відчуття цієї великої події наповнює наші серця особливою радістю. Але суть свята полягає не тільки в радостях чи урочистостях, а й у духовних благостях, котрі наповнюють нас під час святкування...

Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті. Батьками її були праведні Йоаким і Анна. Подружжя любили Господа всім серцем і були людьми високої духовності, не було людей рівних їм по праведності і благочестивості. Здавалося, ніщо не може їх потривожити. Але Господь нерідко посилає таким людям випробовування і йому одному відомими шляхами веде їх до досконалості. Таке випробовування Господь послав і цьому святому сімейству – Анна була неплідною. Бездітність вважалася в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Йоаким і Анна терпіли несправедливу наругу від своїх співвітчизників.

Досягши похилого віку Йоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що для Бога все можливо, і він може розв’язати неплідність Анни навіть у її старості. Святі Йоаким і Анна дали обіт-ницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, яке пошле їм Господь.

Господь виконав їхнє прохання, коли святе подружжя досягло похилого віку й приготу¬вало себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Йоакиму й Анні радісну звістку: молитви їхні почуто Богом і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через яку буде дароване спасіння всьому світові.

Пресвята Діва Марія своєю чистотою й чеснотами перевершила не тільки всіх людей, але й Ангелів, стала живим храмом Божим і, як оспівує Церква у святкових піснеспівах, «Небесними Дверима, що вводять Христа у Всесвіт на спасіння душ наших».

Відчувши велич цієї події, хто з православних віруючих не поспішить на свято? Хто не принесе Причистій Діві дари? Найкращим даром буде ваша непорочність, у подружжя – вірність, у всіх людей – братерська любов, милість і справедливість. Приходьте до церкви. Вклонімося разом нашій Небесній Заступниці.

Підготувала Тетяна ДРОЗДОВА,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top