Четвер, 13 травня 2021
Здоров'я

Медична реформа – найкращий подарунок до професійного свята

Медична реформа – найкращий подарунок до професійного святаМинулого тижня у столиці нашої країни проходила Всеукраїнська акція «Три дні медицини у Києві». Представником Світловодська у складі делегації від Кіровоградської області був головний лікар Світловодської ЦРЛ Юрій Котенко. Про свої враження Юрій Миколайович ділиться і з читачами «Вечірки».
– Акція тривала з 18 по 20 травня. Ми, медики, очікували її дуже довго. Справа в тім, що за 18 років незалежності України жоден уряд, жоден президент не зробив жодного кроку на шляху реформування медичної галузі. Обговорювали, обіцяли, погоджувалися, що реформи необхідні і все. І сьогодні завдяки ініціативі голови комітету з питань охорони здоров’я у Верховній Раді України Тетяни Бєхтєрєвої відбулася ця акція, що завершилася парламентськими слуханнями у ВР на тему «Шляхи реформування охорони здоров’я та медичне страхування в Україні» під головуванням Володимира Литвина.


Основна увага приділялась питанню введення обов’язкового державного соціального страхування в Україні. Сім років даний законопроект пролежав під скатертиною у комітетах ВР і лише тепер про нагальну необхідність його впровадження заговорили і представники коаліції, і опозиції. Сьогодні всі погоджуються з тим, що, якщо нічого не змінювати, то незабаром в Україні реформувати медицину буде нікому. Адже не секрет, що за останні роки престиж роботи медичного працівника значно понизився. До цього спонукає і мізерна заробітна плата медиків, і тривалий термін навчання (8 років) тощо.

Вивчаючи досвід країн, які вже давно впровадили страхову медицину, зокрема Росії (з 1991 року) та Молдови (з 2004 року), ми побачили, що відповідні реформи дозволили зрушити з місця чимало важливих питань і медична галузь цих країн працює набагато краще, ніж до цього. Крім того, що вони змогли підвищити статус медика (збільшення з.п. та покрашення умов роботи), це дало змогу значно поліпшити процес лікування пацієнтів та утримання хворих у медичних закладах.

Прийняти запропонований законопроект депутати пообіцяли нам до Дня медичного працівника. А сама процедура впровадження механізму медичного страхування та поетапне реформування галузі триватиме близько 3-х років.

Було дуже приємно побувати на цьому заході, зануритися в робочу атмосферу посадовців, провідних представників науково-медичної галузі. Я виніс звідти світле відчуття надії на те, що нарешті в нашій галузі настануть реальні зміни на краще. Зміни, які відчують на собі і медики, і пацієнти.

«СВ»,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top