Середа, 28 жовтня 2020
Влада

Діалог з владою

Діалог з владоюВ четвер 26-го березня відбулася чергова зустріч представників світловодських мас-медіа із представниками влади. У нас накопичилося чимало актуальних питань, пов’язаних із сьогоденням нашого міста та його найближчими перспективами. До вашої уваги коротко про основні...


Про ТВК

Геннадій Френкель, секретар міської ради:
– Наразі питання про призначення позачергових виборів Світловодського міського голови знаходиться на розгляді у Верховній Раді України. А у нас виникла складна ситуація: окремими членами комісії були написані заяви про вихід зі складу ТВК за власним бажанням, і кількість членів комісії стала меншою, ніж необхідно для її роботи. Тому на минулій сесії міської ради одного працівника (знову ж таки, за власним бажанням) повернули до складу ТВК. Таким чином їх сьогодні 8 осіб, і Світловодська ТВК в робочому стані, в очікуванні рішення Верховної Ради, мабуть, як і кожен світловодець.

Про підприємства та бюджет

Ірина Радченко, начальник управління економіки виконкому:
– На жаль, криза торкнулася і більшості бюджетоутворюючих підприємств міста. Вони змушені працювати в режимах індивідуальних графіків та неповного робочого дня. Впевнена, що керівники роблять все можливе, аби забезпечити нормальну роботу своїх підприємств, але доводиться констатувати, що з листопада 2008 року до березня 2009-го до міського центру зайнятості звернулися за допомогою 1643 безробітних, яких було скорочено. До того ж були ще й безробітні, звільнені за згодою сторін та власним бажанням. Тож, загальна кількість близько 2,5 тис. Цифра скорочення кількості працюючих становить 20% від кількості 2008 року. Відповідно прибуткова складова бюджету різко зменшилася.

Діалог з владоюГеннадій Френкель, секретар міської ради:
– Взагалі, ситуація з місцевим бюджетом дуже складна. Ми про це знали, приймаючи бюджет на сесії міської ради. Нічого не можна спрогнозувати, та все ж ми намагаємося тримати ситуацію під контролем. Принаймні, вчасно виплачуємо заробітну плату працівникам бюджетних установ, відносно своєчасно розраховуємося за енергоносії (хоча вже сьогодні бюджет винен більше 1 млн. грн. за теплопостачання).

Про завершення опалювального сезону та комунальні платежі

Роман Петров, заступник міського голови з питань ЖКГ:
– Говорячи про підсумки опалювального сезону, варто зазначити, що він пройшов без збоїв і ті складнощі, які довелося вирішувати керівництву СП «Світловодськпобут» та представникам влади, жодним чином не торкнулися мешканців міста. З іншого боку можна сказати, що світловодці сплачують за тепло не гірше, ніж минулого року – це не менш важливий фактор, який дозволив стабільно провести опалювальний сезон. Сьогодні виникли певні складнощі із лімітами на газ (точніше, з їх відсутністю), але я вірю в те, що ми вирішимо цю проблему, і тепло буде відключено, як і належить, не пізніше 15-го квітня. Борги населення підприємству-теплопостачальнику складають близько 6 млн. грн., але, як правило, до початку нового опалювального сезону борги за теплопостачання майже повністю погашаються.

Я черговий раз хочу наголосити, що від проплати населення за спожиті послуги залежить рівень їх надання у подальшому. Зокрема мова йде і про водоканал та ЖЕКи (останнім місто вже заборгувало більше 2 млн.грн., водоканалові – майже мільйон).

Про дороги

Роман Петров, заступник міського голови з питань ЖКГ:
– На сьогоднішній день ми вимушені констатувати, що стан наших доріг дуже далекий від оптимального. Проте, це проблема не тільки Світловодська, а й усієї України. Зима відрізнялася різкими перепадами температур, в наслідок чого дорожнє покриття зазнало значної руйнації.

На жаль, погодні умови не дають можливості розпочати ремонтні роботи. У нас вже укладено попередні угоди із асфальтними заводами на отримання необхідної кількості сировини, і як тільки погода дозволить цим зайнятися, ми розпочнемо роботу.

Геннадій Френкель, секретар міської ради:
– Щодо тих доріг, які ремонтувалися наприкінці минулого року, то всі ми бачимо, в якому стані вони сьогодні опинилися. Тож хочу наголосити, що ці роботи проводили не ми, а підприємства обласного підпорядкування. Ми не маємо відношення ні до якості робіт, ні до коштів, витрачених на їх проведення. Представники цих структур на власні очі бачили нинішній стан зазначених доріг і погоджуються з тим, що ремонт треба переробити. Отже, ділянки вулиць Приморської, Бойка, Калініна та Будівельників мають бути відремонтовані зусиллями та за рахунок саме тих підприємств, які минулого разу зробили це не якісно.

* * * * *

В ході прес-конференції були озвучені й інші питання. В тому числі, стосовно роботи плавального басейну. Враховуючи той факт, що цей заклад останнім часом потерпає від недостатньої кількості відвідувачів, його роботу, швидше за все, буде припинено на літній період, починаючи з квітня. А вже в подальшому (по завершенні літнього періоду) послуги басейну стануть більш доступними для мешканців міста, зокрема, завдяки впровадженню когенераційного обладнання для опалювання та забезпечення електроенергією спортивної споруди.

Стосовно Центру військово-патріотичного виховання. Всі вихованці ЦВПВ займаються у своїх гуртках під керівництвом колишніх викладачів. До того ж, ведеться активний пошук додаткових кадрів з метою відродження гуртків, специфіка яких пов’язана безпосередньо із морською справою.

Також йшлося про початок дачного сезону та відновлення руху дачних маршрутів. Але пильні читачі напевне вже помітили, що розклад руху за цими маршрутами опубліковано на сторінках «Вечірки» в минулому номері. В цьому номері (на 6-й стор.) розклад руху маршруту 14-а.

Боротьба з бродячими тваринами (кажучи м’якше – контроль за зменшенням їхньої кількості) теж розпочнеться найближчим часом. Звичайно, борці за права тварин мають право на висловлення свого обурення, проте давайте не будемо доводити ситуацію до абсурду – коли права бродячих песиків бережуться за рахунок здоров’я та життя людини (особливо – наших дітей).

А завершилася зустріч з представниками влади на позитивній ноті – мова йшла про підготовку до святкування 55-річного ювілею міста. В першу чергу, поділилася задумом заступник міського голови з гуманітарних питань Ольга Литвиненко, варто зазначити, що цього року до Дня міста буде започатковано Фестиваль народної творчості, у якому братимуть участь митці та творчі діячі всієї Кіровоградщини (можливо, з часом, і всієї України). Будуть проводитися конкурсні програми різних напрямків, зокрема, конкурс, пов’язаний зі знанням історії нашого міста, проходитиме за підтримки (на сторінках) нашого видання. Готуємося до свята разом!

Микола ШВЕРНЕНКО,
Богдан ДРОЗДОВ (фото).Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top