АТБ в бур’янах Світловодська?


АТБ в бур’янах Світловодська?


2 липня 2012
Сергій СолодовникСергій СолодовникШум довкола тисячі "квадратів" землі обабіч майбутнього торговельного центру в будівлі колишнього "кінотеатру Шевченка" таки змусив орендарів тієї ділянки відступитись.
Починаючи від травня поточного року ми тримаємо наших читачів у курсі перипетій, пов’язаних із дещо болісним входженням у наше місто торговельної мережі АТБ, яке облюбувало для себе приміщення в будівлі колишнього кінотеатру ім. Т.Г.Шевченка на Лєніна, 43. Нагадаємо, якщо стосовно самої будівлі питань не виникає — вона вже давно у власності світловодського підприємства ТОВ "Сімекс", то з землею у тисячу квадратних метрів ліворуч (якщо стати лицем до будівлі), на яку червнева сесія міськради дала цій фірмі згоду на розробку проекту землеустрою, виявилось не так-то все просто…

І що ми бачимо на сьогодні — менше, аніж за місяць до обіцяного відкриття супермаркету? Жодних змін! Все та ж "піратська" доріжка повз не вельми пахучі сміттєві баки та гаражики у недоглянутому скверику та все ті ж бур’яни і амброзію. А коли ж тут з’являться обіцяні "Сімексом" і облагороджена зелена зона, і парковка на 50 машин, і сучасний дитячий майданчик? Про це ми й спитали у співзасновника цього підприємства Сергія Солодовника.

АТБ в бур’янах Світловодська?
Більше фото у матеріалі "Трохи поряд з АТБ"

— Ми планували, — відповів він, — що одночасно із відкриттям АТБ, а це буде не пізніше кінця липня, до ладу стане і все, що ви перелічили. Тобто, разом із відкриттям цього супермаркету з його соціальними цінами, ми хотіли порадувати світловодців ще й охайним навколишнім простором, де автівки у тісняві не терлись би одна об одну, де цвіли б декоративні зелені насадження, де мами могли б гуляти із своїми дітками... Та на заваді цим планам став нездоровий "шурхіт" як з боку деяких навколишніх мешканців, так і з боку окремих депутатів.

— Та чи треба вам на весь цей "шурхіт" звертати увагу? Сесія дозвіл на розроблення проекту землеустрою тих тисячу "квадратів" дала? Дала! А всім, все одно, не догодиш.

— Все вірно. Але ми вирішили: поки буде залишатися навіть мізерна частина невдоволених депутатів та мешканців, запланований повний благоустрій даної ділянки ми відтермінуємо, а то й повністю заморозимо. До того ж, знаєте, як вже остогидів увесь цей шантаж, коли в обмін на "лояльність" до цього благоустрою, кошторис якого складає близько 500 тисяч гривень, з тебе ще й вимагають то дорогу в обхід двору, то пластикові вікна, то комп’ютери для своєї школи, а дехто з мешканців прилеглого будинку просто канючить подарунки. Хоча, нагадаю ще раз, ділянка, яка стала "каменем спотикання" не має ніякого комерційного сенсу, бо у подальшому не приноситиме ані "Сімексу", ані АТБ жодних прибутків. Більш того, це "Сімекс" платитиме місту орендну плату за її використання та витрачатиме немалі кошти на утримання її в належному стані. Точніше буде сказати, не "Сімекс" збирався нею користуватися — вона призначалася і для покупців торговельного центру, які би безкоштовно паркували поряд свої автівки, і для батьків, які би розважали своїх чад на дитячому майданчику, і для навколишніх пенсіонерів, які би мали змогу погомоніти, розмістившись на лавочках у зеленій зоні…

— Дозвольте, пане Сергію, засумніватись: якось не віриться, що є у нас капіталісти, ладні витратити півмільйона гривень на якихось там людців і не мати з цього жодного зиску…

— Повірте, що це так. Вже час поступово звикати до того, що вираз "соціально-відповідальний бізнес" — не просто красиве та гучне слівце і для якого не існує "людців", а є люди. Та, якщо пересічним громадянам ще можна пробачити їхню необізнаність у тонкощах архітектурно-земельних відносин, які, в силу своєї некомпетентності та стереотипного мислення думають, що "Сімекс" на цій ділянці, замість обіцяного благоустрою, збудує, наприклад, ресторан чи казино і буде "качати" надприбутки, то для деяких місцевих депутатів подібне невігластво просто непростимо (з результатами поіменного голосування за надання-не надання дозволу на оренду цих тисячі "квадратів" можна ознайомитись, переглянувши матеріал "38 депутатів ламали списи довкола АТБ (поіменно)", прим. авт.). Адже їм, як нікому іншому, має бути відомо, що там, на метровій глибині, уздовж і впоперек пролягають безліч комунікацій. Ви що, думаєте, якби там можна було щось збудувати, чи заростала би та земля у центрі міста упродовж десятків років дикими чагарниками та амброзією? Та їй уже б давним-давно знайшов застосування якийсь спритний ділок (можливо, навіть, хтось із міськдепів-противників передачі "Сімексу" цієї ділянки, прим. авт.), збудувавши там щось комерційне. Тому-то ця земля нікому не була, та й не буде потрібна. Тим більше, щоб отримувати її через аукціон — тут вже зовсім дурнів не знайдеться.

— Ви умовно щойно поділили людей на пересічних громадян і громадян, наділених владою. До першої категорії належить і ваш покірний слуга, якому не вельми зрозуміло, а відтак, хочеться знати: чому АТБ орендує у ТОВ "Сімекс" частину приміщень в будівлі колишнього "кінотеатру Шевченка" терміном на 7 років, а ТОВ "Сімекс" взяло в оренду у міста тисячу квадратних метрів землі довкола терміном аж на 49 років? І чому саме ТОВ "Сімекс" прагне орендувати цю ділянку, а не те ж АТБ? Адже, судячи з ваших слів, ця ділянка необхідна саме покупцям АТБ (та ж парковка).

— Оце якраз і є основними аргументами противників благоустрою даної території, якими вони маскують свої політичні та комерційні інтереси… Хоча варто зазначити, що більшість у міській раді та міська адміністрація, яку на сьогодні очолює перший заступник міського голови, депутат облради Сергій Яременко, на щастя, є людьми, яким не байдужа доля рідного міста. Більш того, хотілося б відмітити, що з оновленням владної команди на чолі з Сергієм Олександровичем в місті простежуються перші ознаки змін на краще — змін, які здатні повернути Світловодську лідируючі позиції в області по соціально-економічних показниках. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити Сергієві Яременку та його команді подяку за чітке розуміння необхідності інноваційного розвитку міста та за кроки, направлені на залучення у місто інвестицій і за підтримку проектів соціального значення всупереч тому, що декому проекти, подібні нашому, наче кістка в горлі...

Тож, для простих світловодців, яких ви, як ви самі сказали, представляєте, спробую популярно роз’яснити. Отже, у найкрупнішої в Україні торговельної мережі, якою є на сьогодні АТБ, відпрацьована єдина корпоративна схема укладання договорів — як і для Світловодська, так і для Києва, Кременчука або Луганська із якимось Крижополем подібні договори оренди укладаються не більше, ніж на 7 років. По закінченню цього терміну, якщо немає спірних питань між АТБ і орендодавцем, договір оренди автоматично подовжується ще на сім років, потім — ще на 7 років, і так — до безкінечності. І невже ви думаєте, що такий гігант, як АТБ (між іншим, їхній супермаркет у Світловодську, за ліком буде 621-м в Україні), поторгує у нас 7 років і закриється? Тут відповідь очевидна.

Тепер — чому саме "Сімекс" (а не АТБ) орендує ділянку у тисячу квадратних метрів, та ще й на 49 років… Кому-кому, а нашим опонентам-депутатам, серед яких, до речі, і юристи є, має бути відомо, що, згідно чинного законодавства, договори оренди землі укладаються в першу чергу з власником будівлі (у даному випадку — з ТОВ "Сімекс"), а не з орендарем приміщення в цій будівлі. Ну, не може бути такого, щоб орендар, уклавши договір з орендодавцем, звертався до третьої сторони (у даному випадку — до міської ради) з клопотанням виділення йому додатково землі, що безпосередньо примикає до прибудинкової території, яка, відтак, належить орендодавцеві. Уявляєте, яку маячню несуть у маси наші опоненти!?

Тепер — чому на 49 років… Та тому, що у благоустрій цієї ділянки вкладаються значні кошти! Та тому, що цю землю треба буде утримувати у подальшому належним чином! Сюди ж додайте і мінливість нашого законодавства: у разі якихось змін — потрібно наново переукладати безліч договорів та узгоджень. А про те, з яким "скреготом" працює наш бюрократичний механізм, думаю, не варто нагадувати. А ще хочу зазначити, ця ділянка АТБ не надто й потрібна — йому потрібні лиш необхідні торговельні площі. Це насамперед потрібно мені, потрібно вам, потрібно прогресивному міському керівництву. Це потрібно, врешті, всьому місту, щоб радувало воно всіх нас своєю красою і охайністю. Ось чому ми не відмовились остаточно ані від зручної парковки, ані від яскравого дитячого майданчика з зоною відпочинку — треба лиш, щоб мешканці самі для себе визначили, хто прагне змінити щось на краще у їхньому місті, а хто своєю "тріскотнею" вводить їх в оману…

АТБ в бур’янах Світловодська?

Наприкінці хочу сказати, що я відчуваю у собі повну відповідальність і перед депутатами, які мене підтримували, і перед мешканцями нашого міста, які сподіваються на благоустрій таких "бур’янових майданів". Тому орендовану нами ділянку ми не залишимо у її нинішньому дикому стані, а призведемо до більш-менш пристойного вигляду — огородимо її акуратним парканчиком, ліквідуємо ґрунтову "дику дорогу", посіємо травичку та висадимо деревця, а ще — прокладемо зручні плиткові пішохідні доріжки, зробимо зони відпочинку з лавочками. Іншими словами, набуде ця ділянка врешті цивілізованого вигляду. А що буде далі — залежатиме від бажання мешканців зробити наше місто ще кращим.

Читайте також:
Трохи поряд з АТБ
38 депутатів ламали списи довкола АТБ (поіменно)
АТБ уже ввійшло. От тільки із землею довкола не дуже виходить

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автора, Богдана Дроздова