Середа, 30 вересня 2020
Віталій Асауленко ТОП-новини Влада

Більшу частину позачергової сесії обранці і табло «звикали» один до одного (ВІДЕОЗАПИС) Новина з відео

Більшу частину позачергової сесії обранці і табло «звикали» один до одного (ВІДЕОЗАПИС)
І лиш кількох хвилин вистачило аби ухвалити "опалювальне" рішення.


ХХІІ сесія світловодської міськради виявилась позачерговою. Адже відбувалася вона 7 жовтня — у тривожний переддень початку нового опалювального сезону. Тривожний — тому, що місто у цей переддень ризикує залишитись без необхідних для нього газових лімітів. Бо ж власник цих самих лімітів — НАК "Нафтогаз України" попередив СП ТОВ "Світловодськпобут": блакитного палива йому не дасть аж до повного погашення заборгованості за вже спожите це паливо аж на 21 мільйон гривень. До того ж газівники насторожено ставляться до судових тяганин між нинішнім керівництвом цього підприємства і міської адміністрації — з одного боку і зміщеним майже у силовий спосіб попереднім керівництвом — з другого… Тож і зібрались депутати на свою позачергову аби визначитись та узгодити дії міста з метою аби це саме місто не замерзло взимку.

Та шлях до цієї конкретики виявився доволі тривалим — обранці, немов заворожені, втупились у таке собі електронне табло біля якого "чарувала" тендітна дівчина-фахівчиня в окулярах. До того ж їм роздали по манісінькому персональному приборчикові з трьома основними кнопочками: "за", "проти" і "утримався"

Не лякайтеся, заспокоїв обранців Козярчук, ми йдемо вперед! Тож сьогодні ми опробовуємо електронну систему — ну, майже точнісінько, як у Верховній Раді. Після чого він надав слово секретареві міськради Юрієві Сапянову — для ввідного інструктажу… Раніше, розпочав пан Юрій, ми просто підіймали для голосування руки. Але тепер ми будемо натискати кнопки на своїх пультах. І все буде фіксуватися. Та так фіксуватися, що вже неможливо буде щось там змахлювати або сфальшувати.

І все-то би нічого — за винятком пунктика: якщо обранець на час початку сесії "електронно" не зареєструвався, то, коли він з’явиться із запізненням, все одно, його голос під час голосування враховуватись не буде. Саме це і викликало відверте здивування навіть у регулярного ситуаційного союзника нашого градоначальника, "громадськорухівця" Андрія Москаленка, — мов, це дещо неправильно. На що градоначальник зачитав статтю 10-ту сесійного Регламенту. Вона наголошує, що обранець, який запізнюється, має попередити про це… Іншими словами, пояснив пан Валентин, оце табло має дисциплінувати обранців виконувати притаманні їм обов’язки.

Невідомо, чи влаштувало пана Андрія козярчуківське роз’яснення, але — аж ніяк "батьківщинців", двох Сергіїв — Волохова і Філоненка. Останній, у якості експерименту, взагалі, повернув свій пульт на сесійну трибуну. Але нова система продовжувала фіксувати його як такого, що голосує. Інтриги додав "партпенсіонер" Сергій Герасименко, який спізнився на сесію. Адже, згідно інструктажеві Сапянова, голос того, хто спізнився, дана електронна система "не бачить". Але — "побачила"!

"Та ми ж лиш приступили до її тестування. Вивчимо її тонкощі, і всім нам буде лиш краще", — заспокоював авдиторію Козярчук.


І так тривало майже з годину. Аж поки не було вирішено протестувати її на ділі — тобто, безпосередньо на питаннях порядку денного… Як пояснив мер, місто наразі знаходиться у складній ситуацій: котельні СП ТОВ "Світловодськпобуту" перебувають у банківській заставі — куди їх заклало попереднє керівництво підприємства… Рахунки його заарештовані… Тривають судові процеси… Борги за опалення — багатомільйонні. Тож давайте налаштовуватись на роботу, адже від вас залежить, з якими повноваженнями нинішньому керівникові "Світловодськпобуту" їхати до Києва вирішувати питання щодо укладання договорів з "Нафтогазом" на постачання газу. Що і як треба для цього робити роз’яснила мерська комунальна заступниця Анна Нестеренко… Річ у тім сказала вона, що наразі триває корпоративний судовий спір між попереднім і нинішнім керівництвом "Світловодськпобуту". У цьому зв’язку юридичний департамент "Нафтогазу" вважає: поки він триває, про підписання договорів не може бути й мови… Ситуацію (як вихід) може врятувати порада одного столичного високого чиновника: міській раді треба уповноважити нинішнього гендиректора "Світловодськпобуту" Дмитра Дмитришина правом на підписання договорів з НАК "Нафтогаз України" на постачання підприємству необхідного ліміту газу. Тож, закликала міськдепів пані Анна, їм необхідно схвалити звернення міськради до прем’єр, — та віце-прем’єр-міністра з питань Паливно-енергетичного комплексу, до голови правління "Нафтогазу" стосовно того, що Дмитришин — саме та людина, якій громада міста доручила укладати договори на газопостачання.

І все-то би нічого, але обранців насторожило формулювання укладати такі договори "без обмежень граничної суми"

"Це що — 10 чи може 20… мільярдів гривень?, — здивовано спитав "партпенсіонер" Юрій Лукинський. — Давайте, врешті, оперувати більш конкретними сумами!".


Ясність вніс безпосередньо Дмитришин з минулорічними показникам — і гривень, і газу. Аж тут раптово на авансцену заступила фракція ВО "Свобода" в особі найбільш голосистої Тетяни Веремієнко: за що ми боролися, віддаючи всі сили на відбирання у мироїдів "світловодськпобутівського" майна задля передачі його у власність світловодській громаді!? Невже, правозахисник Куцевич марно загинув!?

…Врешті обранці зійшлись на сумі у 120 мільйонів гривень. Що засвідчило голосування спочатку по-новому — пультами. А потім — для підтвердження — ще й "застарілим" підійманням рук.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:  • Filya14 Користувач offline

  • 7 жовтня 2016 14:56
    Група: Користувачі
    Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Странные телодвижения.
  • Нравится
  • 5


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top