П’ятниця, 29 травня 2020
Події

Віктор Самоляк: «Укласти договір зі спеціалізованим підприємством по знешкодженню безпритульних тварин сьогодні неможливо» Новина з фото

Віктор Самоляк: «Укласти договір зі спеціалізованим підприємством по знешкодженню безпритульних тварин сьогодні неможливо»
Матеріал Тетяни Шаповалової "Небезпечні чотирилапі: 6-річну дівчинку покусала собака", що було розміщено на сайті вчора, 30 березня, викликав великий резонанс. Офіційну відповідь ми отримали і від Віктора Самоляка – начальника УЖКГ, яка навряд чи втішить потерпілих від бродячих тварин, але дасть можливість зрозуміти глибину проблеми. Розміщуємо лист у повному обсязі.


У Світловодську вже давно та гостро стоїть проблема безпритульних тварин. Закон України "Про захист тварин від жорстокого поводження" забороняє застосування негуманних методів знешкодження тварин, що призводять до загибелі від задухи, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інших больових методів.

На жаль, у місті немає відповідних служб, які б виконували роботу по знешкодженню тварин. У 2013 році управлінням житлово-комунального господарства був укладений договір на відлов безпритульних тварин зі спеціалізованим підприємством КП "Спецсервіс-Кременчук". Працівниками даної організації було проведено відлов бродячих тварин на території міста.

Але, як з’ясувалося, ця проблема належним чином не вирішувалась. Підприємство КП "Спецсервіс-Кременчук" не виконувало свою основну функцію – зменшення чисельності безпритульних тварин.

Згідно розпорядження виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, від 10.04.2014 року № 109-р, було створено комісію зі службового розслідування стосовно діяльності комунального підприємства "Спецсервіс-Кременчук". Комісією встановлено, що використовувана протягом останніх років практика відстрілу собак за допомогою дітіліну виявила свою неефективність. Знищення тварин вступає в конфлікт з популяційними законами природи, якими чисельність зграї швидко відновлюється. До того ж такі дії попереднього керівництва КП "Спецсервіс-Кременчук" є порушенням Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", тому прокуратурою м. Кременчук відкрито кримінальне провадження за статтею 299 КК України. Численні порушення у діяльності підприємства виявили також перевірки КРУ та Управління ветеринарної медицини. У висновках комісії зазначено: "існуюча організація роботи унеможливлює подальше задовільне функціонування підприємства у відповідності до взятих зобов’язань".

Також повідомляємо, що з 1 червня 2014 року на КП "Спецсервіс-Кременчук" змінено керівництво та ведеться активна робота по переформатуванню діяльності підприємства, повернення його у правове русло, та запровадження нових ефективних методів для зменшення чисельності безпритульних тварин. Оскільки робота КП "Спецсервіс-Кременчук" за старими методами неможлива, 28.10.2014 року рішенням Кременчуцької міської ради, затверджені нові "Правила утримання і поводження з тваринами", що допоможе їм більш ефективно застосовувати метод біостерилізації для регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Кременчуці та інших містах, що потребують вирішення цієї проблеми.

Згідно цього методу безпритульні тварини відловлюють, піддають операції стерилізації, клеймуються та повертаються в ареал перебування, завдяки чому вдасться запобігти їх неконтрольованому розмноженню та в майбутньому значно скоротити чисельність на вулицях міст.

Тому на пропозицію укласти договір на виконання робіт щодо зменшення чисельності безпритульних тварин у 2014 році, керівництво КП "Спецсервіс-Кременчук" пояснило, що на підприємстві необхідно провести комплекс заходів, а саме: реконструкція та облаштування операційного блоку, отримання ліцензій на здійснення ветеринарної практики та діяльності з обігу наркотичних засобів. Орієнтований термін реалізації поставлених задач – не раніше червня 2015 року, після цього може бути розглянута пропозиція укладення договору.

Згідно цього питання звертались до управлінь житлово-комунального господарства міст Кіровоград, Знам’янка, Олександрія, питання з відлову безпритульних тварин у цих містах не вирішено, немає притулків та відповідних служб, які б займались безпритульними тваринами. Крім того, звертались до благодійної організації "Благодійний фонд "Щаслива лапа" м. Київ, які також не можуть допомогти у вирішені цього питання.

Регулярні відлови тварин, дали б змогу поліпшити ситуацію з безпритульними тваринами, але через неможливість укласти договір зі спеціалізованим підприємством, в даний час ці роботи не можуть виконуватись.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:


 • Filya14 Користувач offline

 • 1 квітня 2015 10:21
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 21.11.2014 | 335 комментарів | 0 публікацій
Проблема решается двумя способами:
1. Законопослушные граждане разбирают всех бездомных собак по домам, холят и лелеют до их благополучной кончины.
2. Те же граждане решают эту проблему самостоятельно, только очень тихо и не заметно, способ работает на все 100%.
Но есть нюанс, каждый хочет что бы это сделал кто то, а не я.
 • Нравится
 • 4
 • admin Користувач offline

 • 1 квітня 2015 17:36
  Група: Шеф-редактор
  Реєстрація: 4.03.2007 | 1692 комментарів | 8489 публікацій
Если бы все любители собак взяли бы себе по одной на воспитание, то в городе не было бы ни одной бродячей собаки! Очень часто вижу, как подкармливают животных на улицах, у подъездов, возле магазинов... Ну, жалко тебе собаку, ну так забери ее себе домой. Она же через неделю озвереет от голода или от обиды на все человечество и цапнет как не тебя, так твоего ребенка. Просто загуглите "ребенка укусила собака" и посмотрите фото.

Собаки, сбившиеся в стаи, охраняющие своих "дам", пойдут на всякое... Особое внимание к тем, кто слабее их - к детям.

Надежды на то, что весь госаппарат сейчас переключится на проблему бродячих собак, выделит необходимые средства, лицензии спецорганизациям... нет! А вот то, что люди скоро сами начнут "решать проблему" - это вполне вероятно.
 • Нравится
 • 6
 • s.nik Користувач offline

 • 2 квітня 2015 00:02
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 22.03.2015 | 10 комментарів | 0 публікацій
Да (ненормативная лексика) по отстреливать их (ненормативная лексика). Пройти город за пару дней нанять бомжей за три рубля по собирают тушки и все дела я первый дам деньги на это дело. Что важней ребёнок или бешеная собака?
 • Нравится
 • 2
 • Tyler Користувач offline

 • 4 квітня 2015 19:10
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
ОК, давайте ждать дальше. Уже в городе проблематично встретить стаю где меньше 10 собак.

Ну или нужно чтоб кого-то из руководства города покусали. Тогда и деньги найдутся, и возможности, и законные основания...
 • Нравится
 • 3
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 15.04.2015 | 5 комментарів | 0 публікацій
Невже Самоляк не може залучити мисливця і відстріляти собак по тихому. Про яку гуманність ми говоримо, тут вже стаї бігають.Немає притулку - тільки відстріл. Корів і свиней не жалко знищувати, а це теж інтелектуальні тварини. То будьте послідовні до кінця. А Самоляку - аби нічого не робити. Це хвороба всіх начальників жеків.
 • Нравится
 • 1


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top