Четвер, 21 січня 2021
Корисна інформація

До свого захисту може долучитися кожен світловодець, навівши у підвалі лад Новина з фото

До свого захисту може долучитися кожен світловодець, навівши у підвалі лад

Чи готові захисні споруди виконати своє призначення у разі потреби, чи є вони у нашому місті, де знаходяться, в якому стані перебувають? Яка ситуація з підвалами у житловому фонді міста? На ці та інші питання відповів на одній з нарад, що проводив міський голова, Микола Шалаєвський, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій.


— Специфіка нашого міста така: Світловодськ відносився і відноситься до категорії цивільного захисту. За документами, що існували раніше, все населення міста має бути евакуйованим у заміську зону.

Обладнані відповідним чином захисні споруди, що відповідали вимогам, знаходилися на підприємствах, які мали продовжувати працювати у воєнний час. Вони були розраховані для укриття найбільшої за кількістю робочої зміни. Захисна споруда має розташовуватися в місті, її радіус не повинен перевищувати 500 метрів. Це має бути не просто підвал, а підвал, розрахований (в залежності від класу укриття) на певний тиск у фронті ударної хвилі, обладнаний захисними герметичними дверима, системою вентиляції, освітленням, в тому числі аварійним, водозабезпеченням з наявністю запасних ємностей, каналізацією і т.д.

Частина території — від вулиці Суворова до Автостанції (все, що будувалося в 50-их та на початку 60-их років) — має захисні споруди. Але так як вони не відповідали (спочатку в радянські часи, а пізніше за українським законодавством) інженерно-технічним вимогам Державних будівельних норм, то були зняті з обліку, як захисні споруди, і зараз вважаються найпростішим укриттям. Для населення міст, що поділяються на категорії, передбачено укриття в підвалах.

Зараз проводиться інвентаризація підвальних приміщень житлового фонду, які можуть бути пристосовані для укриття від деяких факторів, але від прямого потрапляння снаряду вони у будь-якому випадку не збережуться. Наголошую, це може бути лише частковий захист — захист від стрілкової зброї, осколків, що розірвуться поблизу тощо. За наявною у нас інформацією, у жодному підвальному приміщенні (там де вони є) немає ні води, ні каналізації, а також освітлення, хоча у деяких часткове забезпечення електрикою таки є. Як правило, підвальні приміщення пристосовані для зберігання консервації або якогось непотрібу, який мешканці бажають зберігати. Виникає питання: хто повинен відповідати за утримання захисних споруд?

І раніше, і зараз за утримання захисних споруд, що знаходяться на підприємствах, — відповідає балансоутримувач, тобто підприємство. В багатоквартирних будинках — ЖЕКи. Але без залучення мешканців, які приведуть до ладу підвальні приміщення, нічого не вийде. Треба також подбати про електрику, про воду, треба провести дезінфекцію, дератизацію. І це буде лише часткова готовність! Адже штучної вентиляції там все-таки немає, вони не герметичні.

У зв’язку з тим, що свого часу фондом Держмайна було продано майно чистих металів, зникли дві величезні захисні споруди, які вміщали більше 1200 осіб, і зараз вони та стадії розбирання. Також розібрана захисна споруда і Світловодської тепломережі (після її банкрутства), від якої зараз залишилася сама труба. В аварійному стані знаходиться й саме приміщення заводу "Калькулятор" і його захисні споруди, які були розраховані на укриття більше 1350 осіб.

ЗА ТЕМОЮ: Бомбосховищ на Світловодщині немає. Захисні споруди знищені разом з заводами

Інвентаризація захисних споруд, які знаходяться на підприємствах, тобто тих, які відповідають класифікації, майже завершена. Пізніше буде складено план з приведення їх у робочий стан. Хочеться зауважити, що керівники підприємств мають подбати не лише про засоби індивідуального захисту (протигаз і т.д.), а й про колективні, тобто про захисні споруди.Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top