Четвер, 28 травня 2020
Корисна інформація

Аби ялинка була в радість

Аби ялинка була в радістьНезабаром Новорічні свята, тож саме час подбати про незмінний атрибут зимового свята — красуню ялинку.
Найближчим часом на території міста з’являться "ялинкові" торгові точки з реалізації "живих" дерев. Аби придбання зеленого дерева не обернулось зіпсованим настроєм, покупцям слід бути особливо уважними і перевіряти ялинки на наявність електронних чіпів.


За інформацією наданою Світловодським лісовим господарством, цьогоріч планують реалізувати близько тисячі штук новорічних красунь, вартість яких коливатиметься від 40 до 120 гривень в залежності від висоти дерева. Як і в минулому році ялинки будуть продаватися з використанням електронного обліку дерев. На кожне хвойне деревце прикріплюватимуться спеціальні бірки (чіпи) з індивідуальними штрих-кодами. Завдяки штрих-коду можна отримати всю інформацію про місце заготівлі дерева. Зчитування інформації з бірки проводитиметься за допомогою лазерного зчитувача КПК. Втім, як повідомляють в Державному агентстві лісових ресурсів України, будь-хто зможе перевірити, чи законно зрубана ялинка, зазначивши номер чіпа на спеціальному сайті yalinka.info. Такі заходи, переконані лісники, дозволять краще захистити зелені насадження від незаконної вирубки. Попри "електронний захист" в передноворічний період на території кожного лісгоспу цілодобово працюватимуть рейдові групи з представників державної лісової охорони, правоохоронних та природоохоронних органів.

ДП "Світловодський лісгосп" попереджає, що на тих, хто вирішить самовільно зрубати ялинку чекають адміністративні штрафи в розмірі від 85 до 120 гривень, крім того вартість шкоди за кожне хвойне дерево — 198 грн. До речі, штрафуватимуть не тільки підприємців, які продаватимуть незаконно зрубані ялинки, а й тих, у кого виявлять дерево без бірки. Такі городяни можуть заплатити близько трьох сотень гривень.

Підготувала Тетяна Шаповалова
Фото: lesovod.org.uaДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top