П’ятниця, 04 грудня 2020
Вибори 2012

По штабах…

По штабах…Світловодськ — своєрідне містечко. І на цих виборах його не вдалося загнати у рамці єдиноликої масовки, притаманній 102-му округу і Кіровоградській області в цілому. Добре це чи ні?
Намагаючись аналізувати результати виборчих перегонів у Світловодську, ми обійшли виборчі штаби провідних політичних гравців на наших теренах. І хоча запитання наші різнилися в залежності від світоглядних рис партій та кандидатів-мажоритарників, яких вони представляють, спільним було єдине: чи задовольняють їх результати волевиявлення тутешнього електорату?..


Таїса ГончаренкоТаїса ГончаренкоТаїса Гончаренко, керівниця міського виборчого штабу Об’єднаної опозиції "За Батьківщину" переконана — вибори сміливо можна вважати такими, що відбулися. Перше місце її партії, за її словами, є показником того, що у Світловодську мешкають розумні та відповідальні люди, які не купляються на порожні обіцянки та грайливі до них залицяння. Саме цим вона пояснює і воістину феноменальну перемогу практично невідомого у місті 29-річного київського музики, "свободівця" Сергія Василюка над маститим політиком, представником пануючої нині партії Олександром Єдіним.

— Тобто, — спитали ми, — якщо Єдіна у нас переміг Василюк, то це може бути свідченням того, що підрахунок голосів у нас проводився без втручання так званого адміністративного ресурсу?

— Політичні уподобання світловодців нам відомі. Тому основною нашою задачею був надійний захист результатів їхнього волевиявлення. Встановлені на кожній дільниці камери відео-спостереження, звичайно, зіграли свою запобіжну від фальсифікацій роль. Окрім того представники опозиції — члени ДВК та спостерігачі — щогодини повідомляли штаб про хід голосування, а під час підрахунку — про поточний результат. Переконана, саме це унеможливило будь-які спроби фальсифікації.

Єдине, на що поскаржилася керівниця "батьківщинівського" штабу, так це на бедлам у Знам’янці, який виник під час здачі бюлетенів до Окружної виборчої комісії. Світловодці стикнулись в ОВК з такими "пробками", що наші люди, позбавлені елементарних зручностей — голодні та немиті — чекали своєї черги ледь не верхи на лантухах з бюлетенями. А намагання Гончаренко зв’язатись із світловодськими посадовцями у прагненні хоч чимось зарадити землякам весь зазнавали фіаско — з нею ніхто на звязок так і не вийшов.

Алла МедоренкоАлла МедоренкоАлла Медоренко, керівниця виборчого штабу тутешніх комуністів, так і випромінювала райдужний настрій — високий відсоток, який набрала КПУ вона пояснює всеперемагаючим безсмертним і єдино-правильним вченням Маркса-Енгельса-Лєніна. Бо народ наш, сказала вона, вже остаточно зневірився чекати на краще життя, яке йому обіцяють різноколірні олігархи та їхні служки ось понад 20-ти років. А в результаті… Саме цією зневірою (і знов таки — істинністю комуністичної ідеології) Медоренко пояснює четвертий результат серед мажоритарників нашого округу 34-річного чоловіка з геть не українським прізвищем — Ігоря Рустамяна, який, до того ж, і в Світловодську не мешкає: у відсотковому співвідношенні результат цього, за словами керівниці штабу комуністів, найяскравішого представника молодіжного крила КПУ, є найвищий серед інших його однопартійців-мажоритарників всієї Кіровоградської області. Разом з тим, комуністка Медоренко не оминула нагадати: високі показники КПУ у Світловодську могли би бути ще вищими, якби… не публічна зрада депутата міськради від КПУ Михайла Бур’янського, який на "круглому столі", зорганізованому за лічені дні до виборів міським керівництвом Партії регіонів, закликав підтримати цю "біло-голубу" партію та мажоритарника Єдіна.

Володимир ХорольськийВолодимир ХорольськийРадість від результатів волевиявлення випромінювали і у міському штабі партії Віталія Кличка УДАР, яка у Світловодську, за результатами голосувань за партсписками, випередила навіть комуністів — ІІІ-те місце.
"А ще напередодні виборів, — сказав прес-секретар міської організації цієї партії Володимир Хорольський, — наша партія розпочала свою кампанію з рейтингу популярності у 7%. А вибори ми завершили з показником у 18,5%".
А це означає, зазначив прес-секретар, що на політичному небосхилі Україні з’явилась партія, якій висловили довіру багато мільйонів українців. І Світловодськ тут не виняток, який, окрім партійної підтримки, підтримав і молодого мажоритарника від цієї партії на нашому окрузі — 28-річного Олександра Мороза. Це молодий, перспективний політик, підсумував Хорольський, якого тутешні "УДАРівці" будуть активно підтримувати і надалі.

Сергій ЯременкоСергій ЯременкоСергій Яременко, керівник світловодського виборчого штабу Партій регіонів, пояснюючи другий результат у місті своєї політичної сили і Єдіна зокрема, наголосив, що місцеві "регіонали" поважають вибір земляків, незалежно від їхніх особистих уподобань. Вибір цей, пояснив Яременко, якщо порівнювати його з останніми президентськими виборами, залишився на тому ж рівні. Тобто, кількість симпатиків Партії регіонів не зменшилася. Але те, що і не зросла — спонукає, за словами Яременка, працювати тутешніх "регіоналів" ще більш активніше на благо простих людей. Феноменальний злет Василюка, який хоч і на півтори сотні голосів, але все ж, випередив Єдіна, він назвав прикрою несподіванкою, яка викликала у нього чималий подив щодо волевиявлення світловодців.
"Якщо таких людей ми обиратимемо до парламенту, повірте, нічого у нас, окрім пісень, не залишиться", — наголосив Яременко.
В цьому зв’язку, ми не могли не поцікавитися щодо ставлення новообраного нардепа Єдіна до Світловодська.
"Чи не станеться так, — спитали ми, — що світловодці, звертаючись з тією чи іншою проблемою до свого репрезентанта у Верховній Раді, будуть відсилатись ним до… Василюка слухати його пісні? Мовляв, ви ж за нього голосували".
З таким прогнозом Яременко аж ніскілечки не погодився — помста, відповів він, є ознакою слабких людей. А Єдін, за його словами, сильна особистість та мудрий і виважений політик. А відтак, спрогнозував Яременко, новообраний нардеп Світловодську приділятиме ще більше уваги і турботи, ніж до цього.

Віктор ЛевченкоВіктор ЛевченкоІ нарешті — Віктор Левченко, член Знам’янської ОВК, до обов’язків якого входила відповідальність за виборчий процес у Світловодську… Він був останній, до якого ми звернулись, так би мовити, підсумувати оцей наш штабний огляд. За його словами, яких не-будь порушень, що могли би вплинути на результати волевиявлення у Світловодську зафіксовано не було. Перемога маловідомого Василюка у Світловодську стала неочікуваною і для нього — це вам не перше місце Олександра Беляя у Новгородці, яка є для останнього малою батьківщиною… Попри наші наполягання назвати найбільш брутального учасника виборчих перегонів, Левченко утримався від конкретики, одночасно заявивши, що були й такі, які своїми нахрапом та зухвалістю поривалися вплинути на роботу всієї ОВК. А от найбільш коректними учасниками перегонів член ОВК назвав фаворитів — Єдіна і Василюка. (Звісно, ще більш коректними, але жартома, можна назвати кандидатів, чиї фізіономії "засвітились" лише на бігбордах та плакатиках, що додатково засмічували Світловодськ, прим. авт.)

Відносно того безладу у Знам’янці, про який нам говорила Гончаренко, Левченко погодився лише частково. Так, визнав він, черга виникла лише на початковому етапі, коли ОВК завернула на уточнення бюлетені кількох ДВК. І уточнення ці, наголосив наш респондент, полягали не в самому результаті виборів, а в суто математичних хибах. Все це, за його словами, певною мірою загальмувало і внесло збій у роботу ОВК. Тому, користуючись нагодою, Левченко вибачається за деякі незручності і висловлює подяку землякам, які у своїй більшості поставилися до цих незручностей із розумінням. А акуратність світловодських ДВК, підсумував він, дійсно заслуговує на повагу — з протоколів 29-ти наших дільниць, лиш пара-трійко були завернуті на уточнення.

…А ще нам стало відомо, що поденщиці, які "відпахали" на одного із мажоритарників, все ще не отримали обіцяних заробітків. Як заявила одна із невдах-заробітчанок, вона дзвонила до того кандидата. Він відповів, що гроші сповна передав керівникові свого штабу. А якщо він не віддає — порадив натовкти тому пику.
"Ми до таких крайнощів, що межують із криміналом, вдаватись не будемо, а от пікет по місцю роботи цієї особи таки зорганізуємо. І вас, пресу, погукаємо", — сказала рішуче налаштована жіночка.

Віталій АсауленкоДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 6.09.2012 | 15 комментарів | 0 публікацій
Будем мы ещё долго песни петь с "киевским музыкой" и с Таисией песни петь в Светловодске,попомните мои слова.
 • Нравится
 • 0
 • бывалый

 • 4 листопада 2012 14:42
  Група: Гості
  Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
Благодаря таким "тушкам" как Един мы в г.Светловодске и "будемо співати пісні" на пустыре от, на пример ПО "Олимп".И жителям города и района огромное спасибо, что не купились на шарики на брусьях.
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 3.07.2012 | 335 комментарів | 0 публікацій
Я вражений!!! Невже у Світловодську поменшало людей які голосують за макарони, гроші та за вказівкою?! Хммм...Може це й не потяг світиться у кінці тунелю :-)
Не вдаючись до конкретики вітаю усіх з перемогою антиблакитних сил!
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top