Четвер, 23 січня 2025

^ Реклама ^
Влада

Передканікульна сесія (ФОТО)

Передканікульна сесія (ФОТО)ХХХ сесія міської ради 24 липня розпочалася і закінчилася із двох жалобних повідомлень між якими було багато цікавого і… тривожного
Щойно розпочалося сесійне засідання, як міськдеп Микола Сопільняк (ВО "Батьківщина") запропонував пом’янути хвилиною мовчання видатного митця сучасної України, якого він знав особисто, Богдана Сильвестровича Ступку…
^ Реклама ^

Після хвилинного стояння, слово поза чергою було надано прокуророві Світловодської міжрайпрокуратури Дмитрові Череднику, який прозвітував про стан боротьби із злочинністю у місті й районі за І півріччя поточного року. Згідно даного звіту, зокрема, стало відомо, що розкриття всіх видів злочинів склало за звітній період трохи більше 41%. Всього ж злочинів, у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, скоєно менше на 66 "одиниць" або на 12,6%. За 6 місяців Черговою частиною міськрайвідділу було зафіксовано 3246 звернень громадян — на 420 (або на 14,8%) більше минулорічного показника. Порушено кримінальних справ — 414. Відносно ж безпосередньої роботи прокуратури — стояти на сторожі дотримання законодавства — було скасовано 120 постанов про відмову у порушенні кримінальних справ.

Передканікульна сесія (ФОТО)
Прокурор Чередник зачитує дані боротьби із злочинністю

Після звіту вже згадуваний Сопільняк поцікавився у Чередника про те, як просувається справа по одному із колишніх голів Світловодської РДА, якого підозрюють у земельних аферах за його очільництва в районі. Річ у тім, сказав міськдеп, що його самого викликали у якості свідка, де слідчий повідомив, мов, справа розслідується але от головного фігуранта ніяк не дається вловити.
"Як же ви його ловити, коли я особисто його кілька разів бачив серед білого дня?", — не без іронії у голосі поцікавився міськдеп.
Відповідаючи, прокурор наголосив, що є таке поняття як тайна слідства — відтак він не вповноважений її оприлюднювати.

Передканікульна сесія (ФОТО)
А Сопільняка цікавить: чом і досі не вловили отого екс-голову РДА?

Конфлікт, що долинув до Єдіна

У блоці земельно-архітектурних найгострішим виявилось питання про оренду земельної ділянки площею 282 квадратних метра по вулиці Калініна, яку прагне орендувати, і на якомога більший термін, один підприємець (виходячи з того, як ревно у провінції ставляться до оприлюднення своїх прізвищ містечкові бізнесмени, посадовці тощо — судами погрожують та іншими карами, — ми не вказуємо його прізвища)… До нас напередодні означеної сесії долинули чутки про "війну" між ним і мешканцями навколишніх будинків, "канонада" якої долинула навіть до народного депутата України Олександра Єдіна, який, як нам стало відомо, став на захист останніх… Суть питання частково розкрила головуюча на засіданні, секретарка міськради Зінаїда Климчук. Річ у тім, сказала вона, що даний підприємець хоче взяти в оренду дану земельну ділянку, яка знаходиться поряд із житловими будинками і збудувати на ній — як зворушливо — дитячий майданчик, який прилягатиме до вже функціонуючої його будівлі бізнесового призначення. Цю ділянку він вже орендував протягом п’яти років, а тепер хоче подовжити оренду ще на 44 роки. Це питання, повідомила Климчук, обговорювалось на депутатських комісіях, які дійшли висновку: 44 роки — занадто, а от 5 років — саме те… Що 5 років — саме те погодився й міськдеп того самого округу Юрій Сап’янов (ВО "Батьківщина"). Принциповий обранець заявив, що отой бізнесмен пропонував йому "підобідати" у піццерії аби "розрулити" це питання у вигідному для нього (бізнесмена) ключі. Але, як підкреслив Сап’янов, він, через свою "вредність" відмовився, бо добре знає про схеми дій у подібних випадках: облаштовується для початку така собі клумбочка та огороджується картонним парканчиком, за зиму парканчик розмивається, тоді, щоб парканчик не розмився — його обносять вже кам’яною кладкою (а як же ж — клумбу-то для людей треба зберегти), а поряд гатяться палі ("сваі", — моск.) та споруджується прибудова, ще трішки згодом під цю прибудову оформлюється право власності. А вже опісля, чи квітник там планувався, чи щось інше — вже ніхто й згадати не може. У якості прикладу, Сап’янов навів ділянку на розі Лєніна-Ювілейної: дали в оренду скільки-то землі, а порубали сосен ледь не половину парку. Ось чому, підсумував міськдеп, цьому підприємцеві треба дати термін оренди п’ять років. А потім, з огляду на те, який там дитячий майданчик він збудував (чи щось інше) — розглядати питання подовження оренди. Тим більше, додав Сап’янов, а Климчук підтвердила, що чіткого затвердженого проекту цього майданчику ніхто ще й не бачив…

Передканікульна сесія (ФОТО)
Сап’янов на захисті свого електорату

Голосування: 44 роки оренди, як хотів бізнесмен (і підтримали деякі обранці) — не набрало необхідної більшості; 5 років, як пропонував Сап’янов (і підтримали деякі обранці) — не набрало необхідної більшості; 10 років, як запропонував в останній момент Ігор Денисов (Партія захисників Вітчизни) (і підтримали деякі обранці) — не набрало необхідної більшості. Відтак, це питання відправлено на доопрацювання. А "спливе" воно аж 25 вересня, бо у серпні сесій не буде (хіба що, позачергові) — обранці відправляються на канікули...

Після чого Таїса Гончаренко (ВО "Батьківщина") повідомила колег що її фракція звернулася до Президента України з вимогою ветування Закону України про "Засади державної мовної політики" за №90/73, який був прийнятий у цілому ВР 3 липня 2012 року (чит. "Драматичні вкраплення ХХІХ сесії", "Мовна "карта" як конвульсії "рускава міра"").

Передканікульна сесія (ФОТО)
Гончаренко на захисті української мови

Рятуймо водоканал!

Та справжньої "бомбою" стала емоційна промова, право на яку обранці дали своєю більшістю, відомої тутешньої громадської активістки Людмили Павловської…
"Я звертаюся до вас, — розпочала ораторка, — з надзвичайно важливого питання, оскільки нашу громаду дуже турбує подальша доля нашого міськводоканалу. Наше занепокоєння пов’язано з тим, що нещодавно на сайті обласної ради з’явився Проект рішення про передачу у правокористування майном, що є спільною власністю територіальних громад міст, сіл, селищ області, у спільну діяльність. Та ще й зазначено там: без утворення юридичної особи. В цих обставинах, я зробила запит на ім’я депутата облради Сергія Яременка і на міського голову, зареєструвавши його ще 11 липня. Та до цього часу відповіді не отримала".

Передканікульна сесія (ФОТО)
Активістка Павловська із водоканальською "бомбою"

Коротше кажучи, Павловська переконана, що громаду, включно з обранцями, намагаються "надути", адже для того, щоб передати КП "Світловодський міський водоканал" до обласного підпорядкування, утворивши разом із водоканалами Олександрії, Знам’янки й Кіровограду Об’єднане комунальне виробниче підприємство (ОКВП) "Дніпро-Кіровоград", громаду, включно з обранцями, улещували обіцянками про погашення багатомільйонних боргів, здешевленням тарифів та про більш реальний доступ до всіляких підтримок з державного і обласного бюджету, і що, мовляв, поодинці на ці водоканали (а в першу чергу, на світловодський) чекатиме неминучий колапс. І що ми бачимо на сьогодні, з надривом у голосі запитала громадська активістка: борги ростуть і гасити їх ніхто не збирається. Але це що!.. Як стало їй відомо, на липневу сесію облради виноситься питання про передачу 50% майна ОКВП "Дніпро-Кіровоград" у спільну діяльність з таким собі концерном "Комунальні системи України" (КСУ). Таким собі — тому, наголосила Павловська, що оте КСУ у Державному реєстрі України їй не вдалося відшукати, навіть, із досвідченим юристом.
"Тож, нас цікавить: чи зверталося керівництво ОКВП до обласної ради з питанням про передачу 50% майна водоканалів цьому концерну у спільне користування? І саме про яке майно йдеться?"…
Олександрійці, за словами Павловської, схаменулися дещо раніше і встигли провести у себе Громадські слухання із засудженням планів облради з послідуючою передачею резолюції слухань на її сесію. У світловодців же часу в обмаль — сесія облради має відбутися 27 липня. Тому Павловська закликала обранців ухвалити звернення до своїх обласних колег щодо неприпустимості такого "передавального" рішення…

Ну депутати, почувши сказане, звісно, збурились, справедливо вирішивши, що їх тримають "за ідіотів у старому польському преферансі" (репліка Штірліца, коли той відчув, що старина Мюллер хоче його надурити, прим. авт.). Першим підхопився Сап’янов. Він нагадав, як попереджав колег не затверджувати 7-й пункт угоди про передачу нашого водоканалу до ОКВП, адже отой пункт надає дозвіл обласній раді визначати організаційно-правову формулу об’єднаного водоканалу.
"Тому, — закликав Сап’янов сесію, — давайте терміново виробимо спільну позицію задля недопущення розбазарювання нашого майна".

Його підтримав Іван Маліновський (Народна партія) словами:
"А я тоді попереджав, що об’єднання — це лиш перший етап", явно натякаючи на те, що за об’єднанням криється незворотна "прихватизація" невідомо ким народного надбання.
Також він нагадав, що олександрійський мер Степан Цапюк був проти цієї "унії". Тому міськдеп запропонував зв’язатися і з ним, і з тамтешньою радою аби протидіяти цим "підкилимовим" планам спільно…

Поняття "спільна діяльність" розкрив "регіонал" Олександр Ґубарєв: це форма господарської діяльності, коли без права створення юридичної особи, нею займаються два і більше юридичних осіб, а результат цієї діяльності ділять пропорційно затратам. У даному випадку, резюмував обранець, це більше схоже на план Остапа Бендера: машина, бензин — ваші, ідеї — наші. Відтак, заключив він, треба підтримати громадськість. Що власне і було вирішено: писати спільного листа на облраду щодо неприпустимості включення означеного питання до порядку денного сесії облради.

Передканікульна сесія (ФОТО)

І на посошок…

Вже рік триває епопея з депутатським запитом Сопільняка до керівництва Світловодської ЦРЛ стосовно молодого чоловіка без кількох пальців правої руки (результат виробничої травми), з якого ще у 2000 році було знято інвалідність і який всі ці роки не може її поновити. До цієї сесії "удар тримала" здебільшого голова ЦРЛівської Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Ореста Косович. А на цій — відповідати вийшов в.о. головлікаря ЦРЛ Дмитро Моісеєнко. Він нагадав, що останній раз безпалому громадянинові була оформлена документація на МСЕК 23 листопада 2001 року. І вже наступного місяця обласна МСЕК залишила його клопотання без змін, тобто — 25% втрати працездатності у зв’язку з виробничою травмою без встановлення групи інвалідності. Згідно звернення громадянина на "Гарячу лінію", вів далі в.о. головлікаря, отримана відповідь, що рішення МСЕК він не оскаржував і від пропонованої поїздки до Дніпропетровського центру експертиз вирішувати це спірне питання відмовився. І Моісеєнко висунув пропозицію, що "кочує" від сесії до сесії, зняти нарешті це питання з депутатського контролю.

Передканікульна сесія (ФОТО)
Моісеєнко звітує про справи медичні

Та у Сопільняка на це — протилежна думка: громадянин, заявив він, від Дніпропетровська не відмовлявся, але і їхати туди за 200 гривень, які він отримує згідно отих 25% втрати працездатності, явно недостатньо. До того ж у чоловіка хвора мати, інвалід. Додатково Сопільняк йому виділив "депутатських" 300 гривень. Та неборака їх не може отримати, бо грошей у відповідному рядку міського бюджету катма. Питання залишили знову на контролі — як і запит Гончаренко, також, до головного тутешнього "ескулапа", але вже стосовно незадовільності дитячих щеплень… Дійсно відповів в.о. головлікаря, за 5 місяців поточного року централізовано отримано від 0 до 29% імунобіологічних препаратів від реальної потреби. Одначе, сказав він, враховуючи доручення голови Кіровоградської ОДА від 6 квітня щодо забезпечення лікувально-профілактичними вакцинами для проведення профілактичних щеплень дітям, адміністрація Світловодської ЦРЛ звернулась до міської влади з проханням виділити цільові кошти на закупівлю вакцин на загальну суму 784,7 тисяч гривень. Тож, чекаємо. І депутатка, поки "чекатимуться" кошти, запропонувала залишити це питання на контролі. Колеги підтримали і її.

А закінчилась сесія тим, що Климчук зачитала листа від мешканців з подякою міськдепу Сап’янову за його зразкову депутатську роботу та проханням Василя Мороза (Партія регіонів) прийти наступного дня попрощатися із багаторічним міським спортивним функціонером, який чимало зробив для розвитку у Світловодську фізичної культури і спорту, Григорієм Михайловичем Манойловим, який пішов з життя у день проведення даної сесії.

Віталій АСАУЛЕНКО
Фото автора
  • Нравится
  • 10

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top