Четвер, 06 серпня 2020
Влада

Концепції комунальної реформи

Концепції комунальної реформи
Головним результатом "круглого столу", який відбувся у "білому домі" 14 червня за ініціативи Громадської ради при міськвиконкому, стало рішення про створення Робочої групи як провідного органу просування у місті реформування ЖКГ.
Відкриваючи засідання під назвою "Реформа ЖКГ: проблеми і перспективи", голова ГР Надія Мальцева нагадала про листопадові минулого року Громадські слухання, на яких було прийнято резолюцію, що чітко наголошувала на ліквідації ЖЕКів… Та, з тактичних (чи етичних) міркувань по відношенню до присутніх на "столі" начальників двох ЖЕКів Євгена Кармаліти і Микити Письменного, головуюча замінила слово "ліквідація" на "реформування"


Але, продовжила Мальцева, не розкриваючи причин, рух того реформування призупинився.
Концепції комунальної реформи
Рішуча і делікатна Мальцева
"Тому сьогоднішнє зібрання, — зазначила вона, — на якому присутні представники громади, комунальники, а також перший заступник міського голови Сергій Яременко і начальник УЖКГ Віктор Самоляк має концептуально визначитись із подальшим просуванням комунальної реформи у нашому місті".

Звісно, першим слово мовив Яременко. Він наголосив, що реформи треба проводити так, щоби пересічний громадянин відчував від них полегшення, зручність і комфорт. А реформування, про яке на початку засідання згадала Мальцева, призупинилось через те, що проводилось воно в інтересах приватних структур — визначально хибний шлях… За словами віце-мера, якось незаслужено мало у нашому місті приділяється питанням розвитку Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Причина, сказав він, доволі сумна: благородний почин ОСББ у Світловодську знівелював один відомий усім громадянин, який рвучко взявся агітувати мешканців поривати із ЖЕКами та створювати ОСББ. Тільки от квартплата від цих Об’єднань зникла "у невідому напрямку". Ось чому, зазначив оратор, постала необхідність створити Робочу групу, до якої мають входити представники громади, влади, комунальники, де на паритетних засадах з повною прозорістю буде визначатись, за яким принципом створювати оті самі комфорт і зручність для всіх і кожного.

У якості позитивного прикладу, доповідач навів Кіровоград, де навіть спеціальний бюлетень з реформування тамтешнього ЖКГ виходить друком і вільно розповсюджується аби кожен городян не лише бачив, що робиться у цьому напрямкові, а й вносив свої особисті побажання і пропозиції…

Концепції комунальної реформи
В руках у Яременка отой кіровоградський "реформаторський" бюлетень

Врешті, сказав віце-мер, треба припинити вбачати і у начальниках ЖЕКів ворогів цих самих реформ — вони, навпаки, постійно смикають владу, нагадуючи, що час реформ давно настав.
"Тому, — сказав на останок Яременко, — до цих спеціалістів, з їх багаторічним досвідом роботи у комунальній галузі, треба прислухатися і брати до уваги їхні пропозиції".

Слова віце-мера підтвердив наступний оратор, начальник другого ЖЕКу Кармаліта:
"Я, — сказав він, — перш за все — житель цього міста, а вже потім — начальник ЖЕКу. І мені не байдуже, за які послуги я сплачую по квартплаті, особливо, коли не працює ліфт і доводиться дертися пішки на шостий поверх".
Концепції комунальної реформи
І Кармаліта не хоче платити за послуги, що не надаються

У подібній площині він говорив так довго, що Мальцевій довелося нагадати йому за регламент і висловити врешті свої пропозиції… Після чого Кармаліта виказав переконання, що нинішня кількість ЖЕКів — зависока для невеличкого Світловодська. В ідеалі, сказав він, потрібно їхню кількість зменшити до двох-трьох з чітким визначенням: які послуги потрібні мешканцям, а які — ні.

Наступний оратор, громадський активіст Вадим Степанець говорив настільки чітко і доступно, що, як тільки він закінчив, Яременко вніс пропозицію призначити його заступником голови майбутньої Робочої групи (головою за статусом належить бути представникові міськвиконкому, у даному випадку — заступникові міського голови з питань ЖКГ Олександрові Сичу)… Так, за словами Степанця, який, як член Муніципального центру стратегічного планування і маркетингових досліджень, прискіпливо вивчав дане питання і передовий реформаторський досвід в інших містах, основоположним принципом будь-якої реформи має бути принцип "людино-центризм", тобто, у центрі має бути звичайна людина з її потребами і можливостями. І другий аспект — зацікавленість людини не лише у благоустрої власної квартири, а й у благоустрої будинку, у якому вона проживає. І не важливо, підкреслив доповідач, у якій "обгортці" воно все буде — ОСББ, ЖЕК чи Управляюча компанія. Головне — у самоорганізації мешканців конкретно-взятого будинку, які би відчували насправді, що їхній будинок належить саме їм. Тоді-то і влада, підсумував Степанець, не хибитиме з реформами і буде просто вимушена звіряти свій реформаторський поступ із потребами народних (самоорганізованих!) мас.

Концепції комунальної реформи
Степанець за самоорганізацію мас

У свою чергу, присутня на "столі" секретарка міськради Зінаїда Климчук у своєму слові доповнила, що самоорганізації цих самих мас аж ніяк не завадить і добра воля самої держави, яка до сих пір не спромоглася оновити до потреб часу Житловий Кодекс України, яким вона керується і змушує керуватись власних громадян, бо датується 1983 роком. А основні підвалини його були закладені ще у… 20 роках ХХ століття. Відтак, запропонувала секретарка, з місць "нагору" треба ініціювати такі зміни до ЖКУ, як і — виключення із тарифної складової за послуги ЖКГ оподаткування, яке на сьогодні складає майже 40%. Заощаджені таким чином кошти можна акумулювати на поточні і капітальні ремонти житлового фонду. І було би геть не погано, якби новостворена Робоча група зайнялася зокрема таким ініціюванням. А на останок, Климчук закликала утримуватись від бездумного розбазарювання комунального майна в угоду різним "реформаторам"

Концепції комунальної реформи
Климчук прагне змін на законодавчому рівні

Не обійшлося на засіданні і без промови представниці одного із ОСББ, громадської активістки Лідії Таран.
"За два роки, — сказала вона, — як ми відмовились від послуг ЖЕКу, було зроблено стільки, скільки за все існування нашого будинку не робилося, причому — без збільшення квартплати: і покрівлю замінили, і ремонти у під’їздах поробили і так далі, і тому подібне".
І все тому, за словами пані, що кожен мешканець її будинку бачить, куди йдуть його гроші, і не лише бачить — відчуває це. І боржників по квартплаті у них немає.
"Отож, нас і цікавить: куди ж ішли раніше наші гроші, які ми справно десятиліттями платили своєму ЖЕКу?", — поцікавилась Таран.
Окрім цього, вона відзначила, що місцева влада не відстоює належним чином права ОСББешників на гарантовану матеріальну підтримку з боку держави будинкам, які встали на шлях ОСББ — її Об’єднання і досі не отримало від неї (держави) жодної копійки, не вельми втішно завершила представниця успішного ОСББ.

Концепції комунальної реформи
Таран не нахвалиться своїм ОСББ

…Врешті засідання завершилось клопотанням перед виконкомом утворити Робочу групу з реформування ЖКГ, з обов’язковим представництвом представників територіальної громади. Перелік таких представників було додано до означеного клопотання.

Ян ДРОБОВИК
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

    Група: Гості
    Реєстрація: -- | 0 комментарів | 0 публікацій
А вице-мэр обещал найти и отчитаться перед "громадскістю", куда делись деньги ЖЭКов. Но можно наперёд прогнозировать, что денег никто не найдёт. Потому что оседают они отнють не на счетах гор. бюджета.
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top