Четвер, 18 липня 2024

^ Реклама ^
Свято

62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу Новина з фото

62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
Сонячний ранок 9-го травня розпочався традиційним урочистим мітингом біля Вічного вогню – ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, представники влади та мешканці міста зібралися для того, щоб вшанувати пам’ять про полеглих під час визволення нашого краю від ворожої окупації, ветеранів, які вже пішли у вічність та віддати данину величному подвигу переможців-визволителів. Секретар міської ради Геннадій Френкель закликав присутніх завжди пам’ятати уроки війни і бути вдячними мужньому поколінню, кожна крапля крові яких – то цеглина до фундаменту мирного сьогодення. До підніжжя пам’ятника лягли квіти – як символ непосильної втрати кожного загиблого солдата та світлої вдячності за перемогу.
^ Реклама ^

Після мітингу відбулася урочиста хода ветеранів міста від площі Леніна до парку дозвілля ім.Т.Шевченка, де на них чекав святковий концерт, організований творчими колективами міського палацу культури, школи мистецтв, хору ветеранів та інших. На початку святкового заходу Геннадій Френкель привітав світловодців з Днем Перемоги, бажаючи мирного неба, здоров’я, достатку та доброго настрою.

Тим часом на алеях парку проходила ігрова програма для маленьких світловодців, працювали атракціони та святкова виїзна торгівля.

Увечері на площі бажаючі мали можливість насолодитися живою музикою у виконанні духового оркестру, молодь – вдосталь потанцювати на дискотеці. І завершальним акордом святкування Дня Перемоги став яскравий дарунок від міської влади – святковий салют.

* * *
Напередодні величного і урочистого свята – Дня Перемоги – на клопотання секретаря міської ради Геннадія Френкеля, виконкому Світловодської міської ради, депутатського корпусу до ветеранів Великої Вітчизняної війни, які через бойові рани та хвороби прикуті до ліжка, завітали голова міської організації ветеранів України Валентин Бардін, представник депутата ВР Степана Цапюка (Партія регіонів) Наталя Бут, керуючий справами міськвиконкому Вадим Туманов. Вони сердечно привітали зі святом Костянтина Андрійовича Папка, Петра Віталійовича Лісовицького, Олександра Дмитровича Крамарова, Миколу Петровича Тараканова, Олексія Дмитровича Москвінова.
Солодкі подарунки, квіти, вітальні листівки, а головне – увага і турбота – зворушили ветеранів війни, мужніх сивочолих звитяжців, які і через 62 роки після Перемоги залишаються живою легендою тих буремних і неспокійних років, посланцями миру для нинішнього покоління.

* * *
8 травня від імені Світловодської міської ради, виконавчого комітету голова міської організації ветеранів України Валентин Бардін, керуючий справами міськвиконкому Вадим Туманов, завідуюча організаційним відділом міськвиконкому Олена Довбня побували на могилах наших земляків, мужніх захисників Вітчизни.

Червоні гвоздики, мов краплі крові, лягли до підніжжя пам’ятників Героїв Радянського Союзу Андрія Калиновича Цимбала, Миколи Івановича Євсєєва, Пантелеймона Панасовича Гнучого, які захищали Україну, жили у нашому місті, а тепер навіки спочивають у благодатній світловодській землі.

* * *
8-го травня на селищному цвинтарі Власівки відбулося урочисте відкриття та освячення двох пам’ятників – розстріляним партизанам, які боролися з ворогом на території окупованої Світловодщини та невідомим солдатам, полеглим під час визволення Власівки від німецьких військ.

Наприкінці вересня минулого року "Вечірка" розповідала про ці могили, на яких не було ніякого пам’ятного знаку, навіть звичайної таблички. А доглядали за могилами старенькі власівчанки Любов Овчаренко та Галина Троценко. Але вік бере своє, і доглядати за могилами жіночкам стає все важче. Після нашої розповіді ("СВ" № 103-104 від 28.06.2006р.) справа "зрушила" з місця, і за допомогою Власівської селищної ради та Світловодських підприємств на могилах встановлено пам’ятні знаки.

Під час відкриття селищний голова Олександр Пасько подякував стареньким жіночкам за їхню турботу і запевнив присутніх, що загиблим борцям за визволення нашого краю буде віддана належна шана.

* * *
Про ветеранів війни, які трудилися на підприємства, в організаціях, в установах, а сьогодні перебувають на заслуженому відпочинку, також не забули. До них напередодні свята з привітаннями, подарунками завітали представники адміністрації, профспілки, щоб привітати з величним святом Перемоги.

Вікторія АРХИПОВА,
Микола ШВЕРНЕНКО.
62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
62 Річниця світлої перемоги: данина великому подвигу
  • Нравится
  • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top